Subota, 11. svibnja 2024

18 C°

Lucija Mijolović šesta na 100 m prsno

21.07.2016. 22:00

Jučer je na otvorenom bazenu na zagrebačkim Sveticama počelo Ljetno prvenstvo Hrvatske u plivanju. Na natjecanju koje traje do nedjelje bit će i 26 članova Zadra, što je do sada rekordan broj za ovaj klub. Zahvaljujući Famous beach baru članovi kluba na PH otputovali su u novim majicama.
Iz kluba i vijest o nastavku Svjetskog prvenstva u plivanju osoba s Down sindromom koje se održava u Firenzi (Italija). U finalu na 100 m prsno Zadranka Lucija Mijolović osvojila je šesto mjesto s vremenom 2.00.17. Zagrepčanka Marija Pinjuh na 50 m leđno (50.53 sekunde) bila je četvrta, a brončana medalja izmakla joj je za manje od sekunde. Pinjuh je tako završila nastup na SP-u dok Mijolović još očekuju kvalifikacije na 100 m delfin i na 200 m mješovito.