13 C°

Prašinu na hipodromu dizala 33 konja

21.08.2011. 22:00

Engleski  punokrvni konj Classic  Sprint, u vlasništvu  Dušana Jelinčića iz Glavica kod Sinja, jahača  Miroslava Jovanovića i  trenera Damira Dragaša,  prvi je pregalopirao ciljnu crtu staze duge dvije  tisuće metara na hipodromu  “Ravni kotari” u prestižnoj  utrci Kup “Oluja” na 14.  Međunarodnim galopskim  konjičkim utrkama u Polači. U ovoj galopskoj trci u  subotu predvečer nastupilo  je ukupno osam grla.
Utrke su organizirali Hrvatski galopski savez i Konjički galopski klub “Oluja  95” predsjednika Radoslava  Bobanovića. Sudjelovala su  33 konja u tri galopske i  dvije kasačke utrke.
Uz solidno popunjenu  ogradu uz zapadnu stazu  hipodroma s ljubiteljima  konja i znatiželjnika u prvoj  galopskoj utrci Kup “Polača” na stazi dugoj 1.400  metara najbrži je bio konj  Lan Sasta, vlasnika Vedrana Stipčevića iz Vrlike. U  prvoj kasačkoj utrci Kup  “Ravni kotari” s letećim startom na stazi od 1.600 metara pobijedio je kasač  Amaya vlasnice Lidije  Bašnec iz Zagreba, s vozačem Borisom Vukosavljevićem iz Ljubljane. U drugoj kasačkoj utrci Kup “Zadarska županija” pobijedio  je konj Feragamo, također  iz staje dr. vet. med. Bašnec,  uzgajivačice kasačkih konja  u Šeovici, u istočnom dijelu  Lipika.
Izvanredno dinamična bila je galopska utrka “Trial  stakes” Kup Ilirija-2011., na  1.600 metara. Između pet  grla, za dužinu konjske glave pobijedila je kobila Nikolina vlasnika Josipa Masle iz Brnaza što je bio znak  za neopisivo slavlje najbrojnije ekipe u Polači.
Pobjedničke pehare  osim Bobanovića dodijeljivali su i brigadni general Mladen Fuzul,  dožupan Đani Bunja,  predsjednik Udruge specijalaca Domovinskog rata Poskoci Ivica Kapitanović i Dinko Mitrović iz  biogradske Ilirije.