Utorak, 23. travnja 2024

Boričani održali košarkašku lekciju Dubrovčanima

21.10.2011. 22:00

Nadahnutom igrom i velikom borbenošću košarkaši Borik-Puntamike ostvarili su kontra Dubrovnika prvu ovosezonsku pobjedu u A-1 ligi. Bila je to utakmica u kojoj su u potpunosti dominirali igrači Nevena Plantaka, a najviše veseli način kojim su zeleni svih 40 minuta doslovno ginuli za svaki koš i time gostima ubili svaku nadu da će možda do bodova u Jazinama.
Puntamičani otvaraju vrlo autoritativno te u prvih pet minuta utakmice vladaju potpuno terenom. Dominaciju zelenih najbolje će oslikati rezultat u tom razdoblju 14:2, a čak petorica Plantakovih igrača se upisala u strijelce. Jurjević je donio inicijalnu prednost tricom za 3:0, uzvratio je Perić, da bi nakon toga nastupila 11:0 serija u koju su četiri poena ugradili Šarlija, Pešut tri, a Banić i Grabovac po dva. Dubrovačku sušu prekinuo je Oštrić košem i dodatnim (14:5), no odlična obrana koja je krasila zelene donijela je nove poene raspoloženog Banića i Čakaruna za najveće do tada vodstvo od plus 13 (18:5). Ipak gosti su uspjeli nakratko ublažiti nalet zelenih zahvaljujući njihovom kapetanu Lučiću koji je ubacio četiri poena dok mu se proidodao Perić sa svojim ubačajem za 18:11. Plantak tada u igru uvodi najsvježije pridošlice Ramljaka i Vraneša koji su mu na najbolji mogući način zahvalili na ukazanom povjerenju. Pogotovo Vraneš koji je ubacio dvije trice i dvicu, pridodali su se Ramljak i Banić te je polovicom druge četvrtine Borik-Puntamika imala idealnu situaciju s 20 poena viška na svojoj strani (33:13). Mirisalo je na katastrofu Dubrovčana, no ipak su se gospari uspjeli malo konsolidirati te povezati nekoliko dobrih obrana. To je rezultiralo njihovom serijom 8:2 s kojom su se primakli na 15 minusa (35:20), tri minute prije poluvremena. Vatrogasna minuta odmora trenera Plantaka donijela je očekivani učinak te su zeleni do poluvremena uspjeli zahvaljujući kapetanu Jurjeviću i njegovih sedam ubačaja vratiti kapitalnih 22 viška (47:25) što je bio ogroman kapital pred posljednjih 20 minuta.
Inspiriranost Puntamičana nije jenjavala ni nakon povratka iz svlačionica, a odličan dojam iz prvog dijela prenio je u drugom Vraneš koji je svojom trećom tricom u utakmici donio 25 prednosti (50:25). Gosti su povezali dva uspješna napada preko Perića i Došena (50:29), da bi malobrojne gledatelje na noge podigao ponovno Vraneš strašnim zakucavanjem iz napadačkog skoka za povratak na 25 poena viška (54:29). Šarlija nakon toga s košem i dodatnim kao i Pešut tricom naznačili su gosparima da nemaju što više tražiti u ovoj utakmici, jer je na semaforu svijetlilo u završnici treće četvrtine ogromnih 60:31 za Puntamičane. Malu nervozu na klupi zelenih donio je period loše igre u posljednje dvije minute treće dionice u kojima su Dubrovčani napravili seriju od 10:2 te se primakli na krilima Perića do 17 zaostatka (64:47). Međutim to je bio samo labuđi pjev gostiju, jer su Plantakovi igrači već na početku posljednje četvrtine povratili vodstvo od 20 ili više poena (72:50) koje je do kraja utakmice u kojima su s obje strane sudjelovali rezervisti s klupe naraslo do 29 viška. Najzaslužniji za pobjedu kod zelenih su se pokazali Vraneš koji je u svojem debiju za Puntamičane dokazao da se radi o odličnom igraču. Zabio je u 24 minute provedene na parketu 20 poena (šut za dva 4-6, trica 4-4), skupio 6 skokova i imao 3 ukradene lopte dok je Šarlija ostvario dvostruko-dvostruko učinak od 17 poena i čak 12 skokova. Kod gostiju jedini na visini zadatka je bio Perić s 22 ubačaja.

BORIK-PUNTAMIKA – DUBROVNIK 91:62

(24:13, 23:12, 21:22, 23:15)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 150. Suci: Alfred Jovović (Zagreb), Dražen Štrok (Varaždin) i Tomislav Petrović (Zagreb).
BORIK-PUNTAMIKA: Mičić, Čakarun 6 (2-4), Banić 12 (2-4), Pešut 10 (3-5), Blažević 3 (1-2), Marin 1 (1-2), Glavan, Vraneš 20 (0-1), Jurjević 14 (2-6), Grabovac 2, Ramljak 6 (2-3), Šarlija 17 (3-3). Trener: Neven Plantak.
DUBROVNIK: Miljas 2, Kušt, Soko, Barišić, Došen 11 (3-4), Oštrić 3 (1-1), Hajdić, Diminić 8, Šapro, Lučić 10 (4-6), Begić 6, Perić 22 (2-2). Trener: Željko Vreća.
Šut za 2: Borik-Puntamika 27-52 (52%); Dubrovnik 20-44 (45%).
Šut za 3: Borik-Puntamika 7-17 (41%); Dubrovnik 4-12 (33%).
Slobodna bacanja: Borik-Puntamika 16-30 (53%); Dubrovnik 10-15 (67%).
Skokovi: Borik-Puntamika 44 (28+16); Dubrovnik 29 (25+4).