Utorak, 23. travnja 2024

Zasvijetlio prvi domaći poraz

21.11.2010. 23:00

Imali su zeleni vodstvo od pet poena nakon par uvodnih minuta (10:5), ali s tim se očito nije slagao raspoloženi bek Brođana, Mišić, koji je s dvije trice uz pomoć Helbicha i Pandurića odveo Svjetlost na plus tri nakon prve četvrtine (12:15). Druga četvrtina je donijela nevjerojatno šuterski disponirane goste koji su pogađali praktički odosvuda. Uspijevaju uzvratiti Šarlija i Mrkić s laganim ubačajima pod košem protivnika, no teško je bilo sustići razigrane goste kojima je svaki pokušaj šuta ulazio, često uz pomoć table, kao što je to učinio Norac za 31:40. S tim rezultatom otišlo se u svlačionice, a posebno je bilo burno u onoj Puntamičana gdje je trener Plantak imao sigurno štogod za reći svojim igračima, pogotovo na temu čak 40 primljenih poena u prvih 20 minuta.
Imala je učinak ta jezikova juha za Puntamičane, jer su primjetno podigli agresivnost u obrani u nastavku te su malo-pomalo počeli nagrizati prednost gostiju. Četiri minute do kraja treće dionice Marićevim pogođenim bacanjem prednost Brođana od 9 poena je istopljena na tek četiri (40:44). Međutim, na drugoj strani gostujući Marić je stavio tricu. Isti igrač unatoč poenima Šarlije i jednog bacanja Marića stavlja još sedam poena (jedna trica) u nizu te je tako poništen sav trud zelenih u obrani tijekom prvih šest minuta treće dionice (43:54). Puntamičani uspijevaju u zadnjoj sekundi ubaciti čak četiri poena (Šarlija dvica i Mrkić dva bacanja) što je učinilo zaostatak bitno manjim pred posljednju četvrtinu (49:54). Trica Pešuta za 54:58 najavila je velika uzbuđenja u solidno ispunjenim Jazinama koje su odlučile pomoći svojim ljubimcima da sustignu zaostatak koji su imali tijekom čitavog susreta. Ipak taj impuls s tribina zakočio je zelene koji su u dvije minute uspjeli s minus četiri doći do zaostatka od 12 poena te se brod Puntamičana pred posljednjih pet minuta počeo opasno naginjati. U tom posljednjem pokušaju sustizanja došlo je do novog tračka nade za domaće košarkaše. Mikulić je ubacio dva slobodna, a Škifić tricu za 59:66, ali na drugoj strani Pavić čini glupost te tehničkom i ujedno petom osobnom daje gostima lijepu priliku da prvi odnesu bodove iz Jazina ove sezone.

A-1 liga košarkaša

Rezultati 7. kola: Borik-Puntamika – Svjetlost 67:75, Kvarner 2010 – Split 76:84, Alkar – Trogir 83:69, VROS Darda – Zabok 75:87, Dubrava – Dubrovnik 82:84.
Redoslijed: Split 13, Borik -Puntamika 12, Svjetlost, Zabok, Dubrovnik, Alkar 11, Trogir 10, Kvarner, Dubrava 9, VROS Darda 8
Raspored 8. kola: Kvarner 2010 – Borik-Puntamika, Dubrovnik – Alkar, Zabok – Dubrava, Svjetlost – VROS Darda, Split – Trogir.

BORIK-PUNTAMIKA – SVJETLOST 67:75

(12:15, 19:25, 18:14, 18:21)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 500. Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Davor Stojić (Šibenik) i Josip Jurčević (Split).
BORIK-PUNTAMIKA: Mikulić 12 (8-9), Mrkić 4 (2-2), Marić 5 (1-2), Čakarun, Pavić, Pešut 5, Petani 9 (4-4), Škifić 13 (0-1), Marin, Jurjević, Grabovac, Šarlija 19 (1-2). Trener: Neven Plantak.
SVJETLOST: Kljaić, Mišić 12 (4-6), Pandurić 4, Živković, Matasović, Norac 19 (6-8), Marić 18 (2-2), Vukičević 6 (0-2), Karlović 9 (2-2), Helbich 7 (1-2). Trener: Zoran Kalpić.
Šut za 2: Borik-Puntamika 21-36 (58%); Svjetlost 15-33 (45%).
Šut za 3: Borik-Puntamika 3-17 (18%); Svjetlost 10-15 (67%).
Slobodna bacanja: Borik-Puntamika 16-20 (80%); Svjetlost 15-22 (68%).
Skokovi: Borik-Puntamika 22 (15+7); Svjetlost 29 (21+8).

Plantak: Pila(m) naopako

– Imali smo dosta grešaka što je produkt cjelokupne situacije proteklog tjedna na treninzima. Škifić i Čakarun s jednim treningom, Pavić s dva uz Troskota koji ne igra već duže vrijeme. Teško se mogla dobiti ona premoć u skoku i obrani gdje nam oni donose velik doprinos. Ispast će da uvijek pilam naopako, no činjenica jest da mi imamo momčad za borbu za ostanak i taj cilj ako ostvarimo možemo kazati da je napravljen posao.