24 C°

Zadrani se predstavili u jakoj konkurenciji

21.11.2013. 23:00
Zadrani se  predstavili u  jakoj  konkurenciji

U konkurenciji 44 kluba i 450 natjecatelja PK Zadar predstavljalo je 17, a PK Jaderu pet natjecatelja

U Zagrebu je održano 41. izdanje međunarodnog mitinga Mladosti na kojemu je nastupilo 17 plivača Zadra u konkurenciji 44 kluba i 450 natjecatelja. Prvog dana natjecanja A finale je izborila Laura Čizmin (50 m leđno), B finale Hana Zelić (50 slobodno) i Katja Čizmin (50 slobodno i 100 delfin), a C finala Anna Mladenović (50 slobodno), Filip Petani (100 leđno) i Marjan Kulaš (100 mješovito). Laura Čizmin bila je osma na 50 m leđno u apsolutnom redoslijedu gdje je plivala uz rame sa najboljim plivačicama. Imala je Laura još dva A finala, na 50 m prsno bila je sedma sa osobnim rekordom 33.69, a na 100 mješovito osma (1.06.92). A finale u dionici 100 m prsno promaklo joj je je za tri desetinke. Prvi dan natjecanja do medalje je došla juniorka Hana Zelić, brončana na 50 m slobodno (27.98).
Drugog dana natjecanja članovi Zadra došli su do još 16 finala, od toga četiri A finala (Laura Čizmin 50 m prsno i 100 m mješovito, Katja Čizmin 50 m delfin, Petra Rudić 400 m mješovito), potom dva B finala (Tea Kadić 50 m prsno, Katja Čizmin 200 m prsno) i 10 C finala (Filip Petani 100 m delfin i 50 m slobodno, Marjan Kulaš 100 m delfin i 50 m slobodno, Anna Mladenović 100 m slobodno, Borna Artić i Antonio Milin 100 m prsno, Bruno Torbarina 100 m prsno i 50 m slobodno, Lucija Dukić 50m delfin). Katja Čizmin sa 29.08 bila je i zlatna juniorka, a na 200 m prsno (2:45.54) brončana dok je Lucija Dukić osvojila  mlađe juniorsku broncu u istoj disciplini (32.79). Četvrto mjesto u muškoj mlađe juniorskoj konkurenciji imao je Borna Artić na 100 m prsno (1.12.63) a četvrta je bila i mlađa juniorka Petra Rudić na 400 mješovito (5.42.83). Peto mjesto osvojila je Tea Kadić na 50 m prsno (35.72) te Marjan Kulaš na 50 m slobodno (25.75). Za dva šesta mjesta pobrinuo se mlađi junior Filip Petani na 100 m delfin (1:03.75) i 50m slobodno (25.96). Za istaknuti je i sedmo mjesto Antonija Milina na 100 m prsno (1.15.36) te njegov rezultat na 200 m prsno (2.40.91).
U Zagrebu je bilo pet članova Jadere, a očekivano je najbolji rezultat ostvario Leo Bavdek. Najmlađi Jaderin član te jedini plivač 1999. godišta na cijelom natjecanju koji je plivao u A finalu. Do A finala Bavdek je došao u iznimno teškoj disciplini 400 m mješovito gdje je s vremenom 4:46.83 bio sedmi. U kategoriji mlađih juniora to vrijeme mu je osiguralo zlatnu medalju. Istog dana 100 m mješovito je u kvalifikacijama isplivao za 1:03.61 te se kao jedini plivač 1999. godišta plasirao u juniorsko B finale gdje je istu dionicu isplivao za 1:02.89 i osvojio brončanu medalju. Drugog dana natjecanja u kvalifikacijama plivao je na 200 m slobodno (1:59.09) i 200 m mješovito (2:17.13) te se u obje discipline plasirao u B finala koja je završio na četvrtom mjestu. Na 200 m slobodno u B finalu imao je vrijeme 1:57.44, a na 200 m mješovito je bio najmlađi plivač u finalu (2:16.90). U apsolutnom redoslijedu Leo se u sve četiri discipline plasirao među prvih 15 plivača. Za još jednu brončanu medalju se izborila i mlađa juniorka Dora Hrboka. Dora se u kvalifikacijskoj trci 50 m leđno (35.89) izborila za C finale dok je brončanu medalju osvojila s vremenom 35.67. Za C finala su se izborile i Marija Šalina (2000.) na 100 m leđno (1:13.54) gdje je bila osma te Morena Surać na 50 m leptir (37.75).