Paola Borović u troskoku srušila rekord mlađih juniorki

22.01.2011. 23:00

U zagrebačkoj atletskoj dvorani na Prisavlju Otvorenim prvenstvom Zagreba za seniore počela je dvoranska sezona u Hrvatskoj. Natupilo je oko 200 atletičara i atletičarki iz Hrvatske, Slovenije te Bosne i Hercegovine. Sjajan početak sezone imala je Paola Borović (AŠK Zadar) koja je u troskoku postavila novi mlađejuniorski rekord Hrvatske sa 12,43 m. Borović (1995.) je u troskoku zauzela treće mjesto, iza Slovenke Snežane Rodić (13,88) i Marije Babić (Dinamo Zrinjevac – 12,63).
U finalu troskoka Zadranka je bila najmlađa natjecateljica. Borović je broncu osvojila i u skoku u dalj gdje je sa 5,82 m bila iza Marije Gredelj (Agram, Zagreb – 6,10) i Mirjane Gagić (Kvarner-Autotrans, Rijeka – 6,04.). Tako je Borović drugu godinu za redom obilježila početak sezone budući da je lani na istom mitngu sa 5.72 m srušila državni kadetski rekord. Broncu je u Zagrebu osvojila i Lucija Zubčić (1995.) koja je u skoku u vis bila treća (1,74). Ispred Zubčić bile su Ana Šimić (Zagreb-Ulix – 1,87) i Slovenka Ina Kruljac (1,74).
Od ostalih članica AŠK-a Dalmira Kurtov (1996.) je na 60 metara u B finalu bila posljednja (šesta) s vremenom 8,16, odnosno ukupno 12., uz napomenu da je Kurtov u konkurenciji 12 najboljih uz Luanu Šebalj (Istra, Pula) bila i najmlađa. Kurtov je u B finale ušla s 12. vremenom kvalifikacija (8,19). Nastupila je Kurtov i u skoku u dalj u kojem je osvojila 10. mjesto (5,21 m). Na 60 m prepone Anamarija Ćurković ostala je bez finala te je na kraju bila osma s vremenom 9,90.