Blažević i Bilaver za vrijedan trobod

22.10.2016. 22:00

U 11. Kolu Treće HNL jug Zadar je na Stanovima svladao momčad Croatije iz Zmijavaca i na svoj konto uknjižio tri vrijedna boda. Momčad sa Stanova nije jučer briljirala, ali je bez obzira na to uspjela ostvariti pobjedu. Croatia se na Stanove nije došla braniti, s otvorenim gardom tražili su bod ili sva tri, ali nisu uspjeli u svom naumu. Butićeva momčad s dvije prave akcije uspjela je doći do tri boda i sada mirnije mogu čekati sljedeću utakmicu. Uostalom, nisu imali niti “izbora” s obzirom da su Zadrani igrali za svog Hrvoja Ćustića kojem je dan ranije bio rođendan. 33. rođendan 12. anđela sa Stanova.
Već od prve minute usreta vidjelo se da će ove dvije momčadi težiti nadigrvanju jer se gosti iz Zmijavaca nisu ošli braniti. U 9. minuti prva velika prigoda za Zadrane. Župan je ubacio okomitu loptu za natrčalog Jurjevića koji s ruba šesnaesterca gađa suprotni kut gostujućeg gola. Da netko iz obrane Croatije nije malo skrenuo loptu, ona bi najvjerojatnije završila iza leđa Vugdelije. Ali nije bilo tako i završilo kornerom za ple sa tanova. U 19. minuti uzvraća momčad iz Zmijavaca. Mrkonjić je s 18 metara iskosa pokušao iznenaditi Gluića, ali nije bio dovoljno precizan. Lopta je proletjela visoko iznad gola. Igrala se 22. minuta kada su Zadrani izborili najstrožu kaznu. Župan je prekinuo jednu loptu na centru igrališta, povukao desetak metara, a onda uposlio Blaževića. Ovaj u šesnaestercu odlično vidi Terkeša i pravodobno ga upošljava. Zadraov napadač varkom izbacuje Šalinovića kojem ne preostaje drugo nego ga srušiti. Sudac Mišo Krešić nije dvojio, odmah pokazuje na kreč. Najbolji strijelac Treće HNL jug Vlatko Blažević precizan je s bijele točke, lopta odlazi u jednu stranu, a gostujući vratar u drugu – 1:0. U 31. minuti nova prilika za Zadrane. Pranić je ubacio s lijevog boka, a Terkeš glavom odlično pucao. Ipak, ovoga puta vratar Croatije Vugdelija bio je na visini zadatka. Do kraja poluvremena nije bilo izglednih prigoda niti na jednoj strani. Obje momčadi nešto su pokušavale učiniti prema naprijed, ali uglavnom se igralo na sredini terena
U nastavak utakmice oba su trenera ušla s istim sastavima koji su završili prvo poluvrijeme. Prvu prigodu ima Zadar u 52. minuti. Blažević je tukao s desetak metara, ali lopta je otišla “nebu pod oblake”. Nakon toga Zadar se povukao na svoju polovicu terena, a Croatia je plela mrežu, ali nikako nije uspijevala stvoriti pravu prigodu. Iako se tako sigurno nisu ogovorili u poluvremenu, Zmijevčani su dobrom i kvalitetnom pa igrom praktički Zadrane stjerali u njihov šesnaesterac. Trener Zadra Josip Butić uvidjevii da njegova momčad pada u igri i da je “vrag odnija šalu”, radi dvostruku izmjenu. Vadi Smokrovića i Pedišića, a uvodi Bubnjara i Bilavera. A onda je Zadar u 72. minuti zabio i drugi zgoditak na utakmici. Župan se sjurio u šesnaesterac gostiju s lijeve strane i ubacio za utrčalog Bilavera koji je nekoliko minuta prije ušao u igru. Bilaver iz prve neobranjivo pogađa mrežu nemoćnog Vugdelije – 2:0. Igrala se 84. minuta kada je Bitanga mogao smanjiti zaostatak svoje momčadi, ali nije bio dovoljno precizan. U završnici utakmice Zadar je preko Blaževića i Brlića mogao i podebljati ovu pobjedu, ali ni ovako nije ispalo loše. Dapače.

ZADAR – CIBALIA 2:0

ZADAR – Igralište na Stanovima. Gledatelja: 500. Sudac: Mišo Krešić (Metković). Pomoćnici: Miho Trković (Gruda) i Mikica Nobilo (Blato). Strijelci: 1:0 Blažević (23′-11 m), 2:0 Bilaver (72′). Žuti kartoni: Jurjević, Župan (Zadar), Šalinović, Ćapin (Croatia). Crveni: –
ZADAR: Gluić 6.5, Pranić 6.5, Pedišić 6.5 (od 62′ Bubnjar 6.5), Šimurina 6.5, Jurjević 6.5, Pantalon 6.5, Tokić 6.5, Blažević 7, Župan 7, Smokrović 6.5 (od 62′ Bilaver 7), Terkeš 7 (od 86′ Brlić -). Trener: Josip Butić
CROATIA: Vugdelija 6, Jović 6, Šalinović 6.5, Brnadi 6, M. Šabić 6, Ćapin 6.5 (od 76′ Bitanga -), Mrkonjić 6, I. Šabić 6, Begić 6 (od 82′ Šaravanja -), Gudelj 6 (od 70′ Karoglan 6), Todorić 6.5. Trener: Mislav Karoglan