Zadranke postigle tek 32 poena

22.10.2016. 22:00

Dobra vijest je da su košakrašice Zadra uspjele zaustaviti ekipu Medveščaka, branitelja titule i uvjerljivo najjači sastav hrvatske košarke na samo 62 koša. Loša vijest je da su Zadranke bile u stanju zabiti samo 32. Ali -30 i samo 32 postignuta koša je realnost u ovom trenuku, jer trenerica Marija Mazija u ovom trenutku ima na raspolaganju samo nekoliko seniorki, dok ostatak rostera puni kadekinjama i juniorkama, tako da protiv Medveščaka se nije niti mogao očekivati drugačiji scenarij. Igrale su košarkašice Zadra u Zagrebu i bez ozlijeđenje Lare Nikpalj, tako da je roster tanak iskustvom, bio još tanji. Mazija je na teren poslala petorku Nika Jelenković, Nina Dedić, Glorija Sikirić, Paula Budija i Paola Čavić. A Zagrepčanke su odmah krenule čvrsto i agresivno u obrani, i od počeka krenule stvarati razliku. Koševima Todorivić, Majstorović i Tadić domaće košarkašice u dvije minute imaju 6:0, a prvi koš za Zadar postiže Nina Dedić u trećoj minuti utakmice. Nastavljaju igračice iz Zagreba čvrsto i u petoj minuti imaju 15:6, a Majstorović i Borović dovode domaće igračice dvije minute kasnije na +19 (25:6), a posljednji koš u četvrtini za Zadar postiže Marija Šolić na asistenciju Ane Mandić za 25:8.
Nakon što je Iva Todorović za Medveščak pogodila jedno od dva slobodna bacanja na otvaranju druge četvrtine, Zadranke rade mini seriju od 5:0 koševima Šolić i tricom Ivane Dujić i dolaze na -13 (26:13). Ipak tricom uzvraća Anja Majstorovič, koja spriječava Mazijine košarkašice da stignu na manju prednost. A baš ta trica bila je uvod u seriju Medveščaka, kojom su Zagrepčanke stigle na 35:13, a seriju jednim pogođenim bacanjem prekida Dedić. Ipak, iako košarkašice Zadra nemaju mogućnosti niti kvalitetu odigrati egal utakmicu, vidljivo je da su Zadranke povećale čvrstoću u obrani i da Medveščak više ne stiže do laganih koševa. Na žalost s druge strane bedem Medveščaka u obrani bio je previsok za napadački neraspoložene Zadranke, koje nikako nisu mogle povezati nekoliko dobrih napada za redom i to je razlog što je nakon 20 minuta a semaforu stajalo 41:14. Svakako valja istaknuti da i trenerica Zadra, vidjevši na se njena ekipa ne može nositi s protivnikom, dosta rotirala i davala mnogo vremena (naj)mlađim igračicama.
Najgori trenutak utakmice za Zadar bio je početak treće četvrtine, kada su igračice Medveščaka povele 52:16 i nisu dopustile Zadru koš punih sedam minuta. Ipak, Dujić i Šolić uspjevali postići „počasne” koševe u toj četvrtini. U zadnjoj dionici košarkašice Zadra ipak dolaze do daha, trener Medveščaka Braslav Turić daju minutažu i svojim mlađim igračicama, a tu dionicu Zadar dobiva sa 12:4.

Medveščak – Zadar 62:32

(25:8, 16:6, 17:6, 4:12)
ZAGREB – Školska dvorana Peščenica. Gledatelja 50. Suci: Domagoj Marunica, Ivan Dundović, Luka Šonjić.
MEDVEŠČAK: Patrk 2 (2-4), Arežina, Nimac, Tadić 3 (1-2), Borović 10 (4-4), Franić 2, Todorić 3 (1-2), Uzelac 7 (3-4), Majstorović 12, Radoš 13 (1-5), Bura 9 (3-5), Mačan 1 (1-2). Trener: Braslav Turić.
ZADAR: Oštrić 4 (2-2), Jelenković, Dujić 6 (1-2), Dedić 5 (1-2), Sikirić 4, Vojvodić 4 (4-4), Budija, Mandić, Čavić, Šolić 6, Iličić 3 (1-2). Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: Medveščak 14-42 (33%) ; Zadar 10-39 (26%)
Šut za tri: Medveščak 6-26 (23%); Zadar 1-9 (11%)
Slobodna bacanja: Medveščak 16-28 (57%); Zadar 9-12 (75%)
Skokovi: Medveščak 44 (28+16); Zadar 43 (33+10)