15 C°

Borik-Puntamika rutinski do četvrte pobjede

22.11.2008. 23:00

Konačno su košarkaši Borik-Puntamike odigrali utakmicu u kojoj su pokazali da su sposobni većinu susreta gospodariti situacijom na terenu.
Odličnim angažmanom u obrani od početka utakmice uspjeli su u utakmici uvijek biti ispred košarkaša Zaboka. Iako se to ne bi poklapalo s događanjima u prvoj četvrtini u kojoj su gosti pokazali najbolju igru u utakmici. Puntamičani su prvi put poveli u šestoj minuti susreta košem Čiklića i do kraja utakmice nisu dopustili Zaboku da povede.
Dapače, razlika je lagano, ali sigurno rasla i u petoj minuti druge četvrtine Petani, Šarlija i Žorž prave seriju od 6:0 i Borik odlazi na 39:31.
S osam koševa prednosti se otišlo na odmor, da bi na početku drugog dijela “zeleni” s novih šest uzastopnih koševa otišli na najvećih plus 14(51:37).
Ipak utakmicu u neizvjesnost svojim koševima goste vraćaju Ivanov i Lež i u četvrtu četvrtinu se ušlo sa sedam koševa viška na strani Puntamičana.
Posljednja četvrtina je pripala najiskusnijima u redovima Puntamičana, Dundovu i Žoržu koji su zajednički postigli 18 od 24 postignuta koša Borik-Puntamike u tom periodu igre i tako odagnali svaku sumnju da bodovi neće ostati u Jazinama.
U utakmici u kojoj je ispucano čak 55 slobodnih bacanja, više znanja i spretnosti su pokazali domaći košarkaši te tako upisali četvrtu pobjedu koja im jamči i dalje neizvjesnu borbu za prva četiri mjesta koja vode u Ligu za prvaka.
Odličnu partiju pružili su Miro Dundov postigavši 17 poena, Marko Žorž i Roko Čiklić svaki s 10 poena, dok se vrlo korisnim pokazao i “najfriškiji” u redovima Puntamičana Teo Petani s 13 poena, od kojih je 10 ubacio s crte za slobodna bacanja.

BORIK-PUNTAMIKA – ZABOK 82:69

(29:26, 16:11, 13:14, 24:18)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja 300. Suci: Krunoslav Peić, Krunoslav Holjevac (oba Slavonski Brod) i Boris Knez (Požega).
BORIK-PUNTAMIKA: Čiklić 10 (1-2), Dundov 17 (9-10), Bulić, Pavić, Petani 13 (10-11), Dević 5, Mrva 8, Šarlija 8, Jurjević 6, Žorž 10 (4-5), Ceranja, Đugum 5 (1-2). Trener: Tihomir Bujan.
ZABOK: Janković 10 (4-5), Lekić 3, Ivanov 13 (3-4), Lež 14 (1-3), Peklarić 12 (2-2), Dražović 5 (1-2), Katura, Nakić, Veverec, Pehar 7 (3-7), Bilić 5 (2-2). Trener: Dragutin Črnjević.
Šut za dva: Borik-Puntamika 18-28 (64%); Zabok 16-37 (43%).
Šut za tri: Borik-Puntamika 7-19 (37%) Mrva 2, Dundov 2, Čiklić, Petani, Dević; Zabok 7-23 (30%) Lež 3, Peklarić 2, Lekić, Bilić.
Slobodna bacanja: Borik-Puntamika 25-30 (83%); Zabok 16-25 (64%).
Skokovi: Borik-Puntamika 31 (25+6); Zabok 21 (14+7)

A-1 LIGA KOŠARKAŠA

Rezultati 7. kola: Borik Puntamika – Zabok 82:69, Dubrovnik – Alkar 77:74, Cedevita – Trogir 88:85, Dubrava – Šibenik 77:63, Kvarner NR – Svjetlost 88:77.