Trening utakmica županijskih trećeligaša na Stanovima
Marin GOSPIĆ

ZADAR 2

PRIMORAC 1

ZADAR - Stadion Stanovi. Gledatelja: 100. Sudac: Matej Čulina (Pridraga). Pomoćnici: Luka Popović i Damir Dukić (obojica Zadar). Strijelci: 1:0 Petković (5'), 1:1 Zelić (9'), 2:1 Pranić (90').

ZADAR: K. Jurjević, Pranić, J. Jurjević, Tokić, Grbavica, Anić, V. Jurić, K. Jurić, Torbarina, Petković, Čubrilo. Još su igrali: Repić, Pinčić, Viduka, Rončević, Ninčević, Šušak, Verunica, Smokrović, Zdrilić. Trener: Vjeran Simunić.

PRIMORAC: Rogić, Brzoja, Marković, Ješe, Iveljić, Marko Colić, Majić, Paponja, Bubnjar, Zelić, Vodopija. Još su igrali: Šarić, Mateo Colić, Miletić, Lazarevski, Galešić, Jurišić, Stojanov, Josić, Maričić, Tuta, Birkić, Mrkić, Smokrović. Trener: Dragan Blatnjak.

Dvoboj Zadra i biogradskog Primorca, koji je bio prva trening utakmica za oba sastava nakon početka priprema, odlučio je sjajan pogodak Mattea Pranića u posljednjoj minuti. Opalio je Pranić iz voleja s oko 25 metara i precizno pogodio za konačnih 2:1. U prvih deset minuta postignuta su dva pogotka. Nakon pet minuta igre Zadar je poveo preko Petkovića uz prethodno dobru asistenciju Čubrila. Četiri minute kasnije Biograjci su iskoristili nesporazum zadarske obrane nakon koje je Zelić lako poentirao za 1:1. Važan trenutak dogodio se u 71. minuti kada je zadarski vratar Jakov Pinčić obranio jedanaesterac Majiću. Bila je to čvrsta utakmica s malo prilika, što je i očekivano za početni dio priprema. Za Zadar je, uz Pinčića koji je došao upravo iz Primorca, nastupilo još pet novih igrača: Branko Čubrilo (GOŠK KG), Vinko Petković (GOŠK Du.), Marko Grbavica (BŠK Zmaj), Valerije Jurić (Imotski), Antonio Repić (Val), a dvoboj je s tribina gledao Tarik Handžić, koji je stigao iz Metalleghea, BiH drugoligaša. Zbog ozljeda dvoboj s Primorcem preskočili su Dragan Župan, Jure Jerbić i Ante Sarić.

Prosječno: 5 (1 glasova)