Zadar pobijedio nakon četiri mjeseca

23.02.2014. 23:00

Zadar je nakon 26. listopada kada je u Mocirama u 6. kolu pobijedio Dugo Selo (35:31) konačno dočekao pobjedu u Prvoj ligi. Dvoboj protiv Osijeka Zadranima je bio zadnja prilika za ozbiljnije uključivanje u borbu za ostanak nakon što su u proteklih devet kola (jednom su bili slobodni) osvojili samo jedan bod i pri tome u svojoj dvorani izgubili čak četiri utakmice (Kozala, Ivanić, Split, Županja).
Imperativ osvajanja bodova držao je domaćine u laganom grču, ali razvoj situacije na parketu od početka je dao naslutiti pozitivan rasplet za momčad Roka Paleka. Gosti su samo dva puta vodili tijekom cijele utakmice (7:8, 8:9), ali unatoč stalnoj prednosti Zadrani nikako nisu uspijevali prelomiti utakmicu.
Tako je cijelo drugo poluvrijeme proteklo u ritmu plus tri za domaće, pa gol Osijeka. Posljednja prijetnja gostiju bila je kod rezultata 29:27, ali Zadrani nisu dopustili dodatno približavanje. Scenarij loše završnice, kao što je to bio slučaj u posljednja dva domaća dvoboja protiv Splita i Županje, tako se nije dogodio. Zadar je izdržao do kraja i barem malo odahnuo.

ZADAR – OSIJEK 35:32 (18:14)

ZADAR – Dvorana ŠRC Mocire. Gledatelja: 150. Suci: Kuhar (Samobor) i Prelčec (Zagreb).
ZADAR: Marača, Zelić, Klasanović 2, Jerak 13 (3), Arbanas 1, Maršan 2, Humbolt 5, Šimičević, Bukva, Perić, Golem, Čirjak 2, Batinović 10 (4), Cota, Merhar, Malčić. Trener: Roko Paleka.
OSIJEK: Janković, Ivičić, Ranogajec 6 (1), Jurić, Babić 5, Manci, Nedić 4, Perak, Bureš 8 (2), Maltašić, Zrno, Vukušić 2, Zubčić, Džijan 7. Trener: Josip Ivičić.
Sedmerci: Zadar 9 (7); Osijek 4 (3).
Isključenja: Zadar 6 minuta (Maršan 2+2, Čirjak), Osijek 12 minuta (Nedić 2+2, Babić, Manci, Zrno, Džijan).