Preko Kaštela do o(p)stanka

Autor: Andrija Dešpoja

23.03.2010. 23:00

U 3. KOLU LIGE ZA OSTANAK BORIK-PUNTAMIKA SLAVILA NAD KAŠTEL GALERIJOM

U pobjedničkom ritmu košarkaši Borik-Puntamike su odradili i 3. kolo lige za ostanak u kojem gosti iz Kaštela nisu imali ni miligrama šanse da naprave podvig u Jazinama. Suvereno od početka do kraja utakmice zeleni su gradili prednost i na kraju s velikim olakšanjem dočekali pobjedu koja im je sedam kola prije kraja donijela željeni mir da će i sljedeće sezone biti stanovnici A-1 lige.
Autoratitivno Puntamičani otvaraju utakmicu, pa je već nakon uvodne tri minute nakon Petanije trice iz kuta plus šest poena prednosti (8:2). Nakon što su Kaštelani preko Hodžića smanjili na 10:7 kreće serija zelenih od 21:4 kojom je pitanje pobjednika riješeno već prije odlaska na odmor. Napad Plantakovih igrača funkcionirao je gotovo besprijekorno kao i obrana koja je za goste bila teško prolazna. Ispod koša trpao je nemilice Ivanov dok su izvana prijetio s dvije trice Pavić, pa se u drugu četvrtinu ušlo s 14 poena prednosti. Još jače nastavljaju Puntamičani u drugoj dionici, Ivanov je dodao još dva ubačaja, a Jurjevićeva trica je značila odlazak na velikih 20 viška (33:13), pet minuta prije odlaska na odmor što je samo po sebi najbolje oslikavalo situaciju na terenu. Do kraja prvog dijela uslijedila je mala stvaralačka pauza zelenih, no to nisu baš iskoristili gosti koji su imali očajan postotak šuta te je pred posljednih 20 minuta prednost Puntamičana bila lijepih plus 17 poena (36:19). Nastavak je punudio malo življu igru pogotovo s od strane gostiju, ali rezultatska prednost Puntamičana nije ipak previše patila. Ipak je Plantak morao sredinom treće dionice nakon male serije Kaštelana od 4:0 (46:31) pozvati minutu odmora, a jezikova juha je izgleda djelovala na Puntamičane koji preko Olivarija i Ivanova vraćaju na plus 19 (50:31). No, uloženi trud Kaštelana u ovoj četvrtini ipak je davao nekog ploda, pa su tu treću dionicu priveli s puno ljepših za njih minus 15 poena (56:41), što je utakmicu još uvijek održavalo relativno neizvjesnom. Primjetno je bilo podizanje intenziteta u obrani kaštelana da se dođe do kakve-takve prilike za povratak u utakmicu, no zeleni su mudro sačuvali stečenu prednost, štoviše, još su je i povećali, jer neuspio pokušaj stizanja gostiju donio je poroznost koju su vješto kažnjavali tricama Mrva, Pavić i Olivari. Na kraju zbirno stanje kazuje da su u pobjedi najviše kod Puntamičana participirali Mrva s 21 te Ivanov i Pavić s 11 poena, dok je kod gostiju jedini na visini zadatka bio Tešija s 13 ubačaja.

BORIK-PUNTAMIKA . KAŠTEL GALERIJA 76:63

(25:11, 11:8, 20:22, 20:22)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 100. Suci: L. Elegović i A. Sušanj (Rijeka), D. Hadžić (Pula).
BORIK-PUNTAMIKA: Petani 5, Ivanov 11 (3-7), Čakarun 8 (4-4), Pavić 11, Dražović 3 (1-2), Dević 4, Mrva 21 (4-4), Marin 2, Troskot, Jurjević 5, Baždarić, Olivari 6. Trener: Neven Plantak.
KAŠTEL GALERIJA: Babić 4, Marin 5, Biočić 6 (1-4), Hodžić 11 (2-2), Šamadan 4, Režić 2, Tešija 13 (3-5), Blesić 12 (4-4), Anzulović, Radić, Poljak 6 (2-3), Kaliterna. Trener: Predrag Kruščić.
Šut za 2: B.-Puntamika 20-34 (59%); Kaštel g. 21-40 (52%).
Šut za 3: B.-Puntamika 8-27 (30%); Kaštel g. 3-17 (18%)
Slobodna bacanja: B.-Puntamika 12-17 (71%); Kaštel g. 12-18 (67%)
Skokovi: B.-Puntamika 33 (24+9); Kaštel g. 33 (29+4)

IZJAVE

NEVEN PLANTAK, TRENER BORIK-PUNTAMIKE
– Malo sam se pribojavao ove utakmice, jer Kaštela imaju kvalitetu i dosta utakmica su izgubili ove sezone vrlo tijesno. Zadovoljan sam pristupom i igrom u prvom poluvremenu u kojem smo odigrali odličnu obranu te primili tek 19 poena. U drugom je došlo do opuštanja koje ne smijemo sebi dozvoljavati, pa smo primili nevjerojatnih 44 poena. Okrećemo se nakon ovoga utakmici sa Splitom na Gripama u subotu i nadam se dobrom rezultatu i na tom gostovanju.
PREDRAG KRUŠČIĆ, TRENER KAŠTEL GALERIJE
– Zaslužena pobjeda domaćina koji je pokazao veliku želju i na kraju to uspio pretočiti na terenu. Moja momčad jednostavno n može pobjeći od tog gubitničkog mentaliteta i to se pokazalo u ovoj utakmici. Napadački igramo cijelu szonu loše i to je problem koji moramo riješiti ako se mislimo iščupati iz ove nezavidne situacije u kojoj se nalazimo.