Cibosi uzvratili Puntamičanima

23.04.2011. 22:00

Borik-Puntamika izgubila je od Cibone u 8. Kolu Lige za prvaka. Na kraju su Zagrepčani spretno stigli do željenih 24 razlike koliko im je bilo potrebno da nadmaše poraz u Jazinama iz 1. kola.
Od početka su igrači Joke Vrankovića nametnuli svoj ritam te su iz minute u minutu podizali svoje vodstvo.  Nakon prve četvrtine Cibona je imala 13 viška (28:15), a u drugoj su bili i na 20 (38:18) dok se na odmor otišlo s rezultatom 49:32. Treća četvrtina bila je u znaku Puntamičana koji su dobru napadačku igru okrunili spuštanjem na tek 10 razlike koliko je bilo početkom posljdnje dionice nakon Škifićeve trice (70:60). Međutim, Cibosi tada ubacuju u brzinu više te na račun iznimno raspoloženih Bogdanovića, Radoševića i Zubčića pred posljednju minutu odlaze na 20 viška (86:66).
U penal završnici na kraju Cibona je bila spretnija te je uspjela doći na 24 razlike nakon što je Bogdanović u posljednjim sekundama utakmice pogodio svoju prvu tricu na utakmici. On je na kraju ubacio 28 poena, a kod Borik-Puntamike najefikasnijim se pokazao Škifić sa 17 ubačaja.

CIBONA – BORIK-PUNTAMIKA 93:69

(28:15, 21:17, 19:25, 25:12)
CIBONA:  Bogdanović 28 (9-11), Barać 5, Filipović, Lalić 8 (6-6), Zubčić 14 (3-4), Garma, Rozić 12 (2-2), Vragović 5 (2-2), Vrbanc  3, Radošević  13 (5-7), Krapić 5 (1-4). Trener:  Josip Vranković.
BORIK-PUNTAMIKA:  Mrkić  3 (1-2), Marić, Čakarun 1 (1-2), Ružić 12 (2-2), Pešut 9 (2-4), Petani  5 (2-2), Škifić 17 (1-2), Marin, Troskot,  Jurjević 12 (4-4), Plantak , Šarlija 10. Trener:  Neven Plantak.
Šut za 2: Cibona 25-37 (68%); Borik-Puntamika 16-33 (48%).
Šut za 3: Cibona 5-14 (36%); Borik-Puntamika 8-21 (38%).
Slobodna bacanja: Cibona 28-36 (78%); Borik-Puntamika 13-18 (72%).
Skokovi: Cibona 34 (27+7); Borik-Puntamika 24 (21+3).