Utorak, 16. travnja 2024

24 C°

U derbiju kola zeleni bolji za 35 poena

23.10.2010. 22:00

Sam početak utakmice djelovao je da će ugodno popunjene Jazine gledati tvrdu i  neizvjesnu utakmicu. Teško se  dolazilo do poena, pa je tako u  prve četiri minute na semaforu pokazivalo tek 4:2 za  Puntamičane koji su kao i Sinjani sve karte bacili na  obrambeni dio u kojem se  teško dolazilo do izgledne situacije za šut. Trica Jurjevića  za 9:6 je naznačila odvajanje  domaćih, no to je demantirao  u sljedećem napadu Župić,  također tricom.
Prvih 10 minuta utakmice je okončano  minimalnim vodstvom zelenih  14:12 ponajviše zahvaljujući  Čakarunu koji je u tom razdoblju ubacio sedam poena.  Druga pak četvrtina donijela  je pregršt zadovoljstva svim  ljubiteljima Borik-Puntamike  koji su mogli vidjeti pravu  rapsodiju u zelenom do kraja  utakmice.  Nakon samo pet  minuta te druge dionice rezultat  je bio 26:14. Sinjani su  uspjeli tek jednom preko Delaša doći do poena, a glavnu  ulogu je kod Puntamičana  preuzeo Marić koji zabija sedam poena u nizu, dok je još  jedan pridodao Mrkić, a Škifić  je za odlazak na plus 12 stavio  tricu.
Okreću se u tim trenucima Sinjani zonskoj obrani  što je ostavilo Puntamičanima   tek opciju šuta za tri, a Jurjević tri puta i jednom Dević  su propustili priliku dotući goste u prvom poluvremenu.  Ipak iz četvrtog pokušaja Jurjević pogađa za dotad najvećih   plus 13 (29:16). Na drugoj  strani uzvraća s tri bacanja  Anzulović (29:19), a Mrkić s  dva pogođena bacanja u posljednjim trenucima druge  četvrtine daje svojim suigračima lijepu prednost za  odlazak na odmor (31:19).
Samo sedam primljenih poena u  drugoj dionici najbolje oslikavaju kakvu obranu su demonstrirali igrači Nevena  Plantaka. Raspucano se krenulo u nastavku, pa je tako  kod Alkara pet poena ubacio  Slavko Modrić, no Pavić, Škifić i Jurjević su precizni iza  linije 6.75 i gosti su se u 25.  minuti moralin suočiti s najvećim minusom od 18 poena  (42:24). Bilo je nedugo zatim i  okruglih 20 plusa za zelene  nakon Čakarunovog polaganja (44:24), a izvrsni Mikulić  nije propostio kazniti usnulost  gostujućih igrača prvo košem i  dodatnim, a zatim tricom za  odlazak na nevjerojatnih  (50:26) u 28. minuti.
Prvo ime  zelenih Ivan Mikulić pečatirao je svoj odličan učinak sa  još jednom tricom i pogođenim bacanjima na isteku  treće dionice za 25 viška  (58:33) što je osiguralo mirni  ulazak u posljednjih 10 minuta.
Ta posljednja četvrtina  nije obećavala ništa dobroga  za razbijene Sinjane koji više  nisu znali odakle im sve prijeti  opasnost. Pavić s trice, Škifić  pod košem, ili pak Mikulić  koji je bio sveprisutan. Upravo namjeran prekršaj na tom  igraču, pa kasnije jedno fino  zakucavanje iz kontranapada  (69:40) bili su potvrda potpune dominacije Plantakovih  igrača u ovom susretu koji je  definitivno donio punu vreću  zadovoljstva nakon stopostotnog učinka u prva tri kola.  Definitivno rješavanje pitanja  pobjednika donijelo je nekoliko minuta na kraju i za one  koji nisu bili u prvom planu, a  veliki pljesak je izlazivši s terena dobio najbolji igrač utakmice, Ivan Mikulić, koji je  maestralno dirigirao igrom  svoje momčadi i pritom ostvario učinak od 19 poena i 10  skokova. Jurjević je dodao 14,  Čakarun 11 i Škifić 10 poena.

BORIK-PUNTAMIKA – ALKAR 79:44

(14:12, 17:7, 27:14, 21:11)ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 500. Suci: Siniša Herceg (Zabok),  Mario Goleš (Šibenik) i Josip Jurčević (Split).BORIK-PUNTAMIKA: Mikulić 19 (5-5), Mrkić 4 (2-2), Marić 7 (4-5),  Čakarun 11 (5-6), Pavić 6, Pešut 6 (2-2), Dević, Škifić 10, Marin, Jurjević  14, Plantak, Šarlija 2. Trener: Neven Plantak.ALKAR: Perić, A. Bilobrk, Anzulović 5 (5-5), M. Modrić, J. Bilobrk, Erceg  5, Delaš 12 (2-2), Radić 4 (0-2), Primorac, Ćurković 2 (2-4), Župić 7, S.  Modrić 9 (2-3). Trener: Boris Poljak.Šut za 2: Borik-Puntamika 14-33 (42%); Alkar 12-33 (36%).Šut za 3: Borik-Puntamika 11-33 (33%); Alkar 3-19 (16%).Slobodna bacanja: Borik-Puntamika 18-20 (90%); Alkar 11-16 (69%).Skokovi: Borik-Puntamika 41 (31+10); Alkar 33 (25+8).