Drugo gostovanje, drugi poraz

23.10.2011. 22:00

Drugo gostovanje, drugi poraz. Odbojkaši Zadra priliku za osvajanje makar jednog boda u Opatiji propustili su u 2. i 3. setu kada su bili ravnopravna momčad. Međutim, u oba navrata Masnićevi igrači vrlo loše su odigrali završnicu setova, pa se kući nakon Splita i iz Opatije vraćaju s 0:3. U prvom setu nije bilo dvojbi, Opatijci su od početka vodili i lako su poveli 1:0. Drugi set ponudio je bolju igru gostiju koji su i vodili 16:12, neizvjesno je bilo do 22:22, ali Zadrani su nakon toga ostali bez osvojenog poena. Sličan scenarij i u trećem setu nakon kojeg popravka nije više bilo.
– Šteta zbog drugog i trećeg seta u kojima smo trebali napraviti puno više. Najveći problem nam je bio prijem servisa, a posljedica toga je bila što smo u napadu malo mogli koristiti Šestana i Viduku. To znači da su nam ostale samo bočne strane koje su domaćini dobro blokirali. Nisam razočaran, ali očito je da na gostovanjima u prijelomni trenucima nedostaje koncentracije – izjavio je Marin Masnić, trener Zadra.

OPATIJA – ZADAR 3:0

(25:19, 25:22, 25:22)
OPATIJA – Dvorana Gorovo. Gledatelja: 100. Suci: Mikulić i Raca (obojica Zagreb).
OPATIJA: Vrkić, Bradić, Šušanj, Osojnak, Đorđević, Klepšić, Petrović, Brnečić, Balzoni, Aničić, Jović, Dukić. Trener. Trener: Vladimir Brnečić.
ZADAR: Viduka, Škara, Frleta, Surać, Barić, Bakale, Mandić, Burčul, Šestan, Belić. Trener: Marin Masnić.

PRVA HOL

Rezultati 3. kola: Rijeka – Split 3:0, Varaždin Volley – Karlovac 0:3, Mursa Pan P.I. – Rovinj 0:3, Vvukovar – Daruvar 3:1, Zagreb – Centrometal 3:0, Šibenik – Sisak 0:3.
Rovinj, Opatija 9, Sisak 8, Rijeka, Mursa Pan P.I., Zagreb 6, Vukovar 4, Karlovac, Split, Zadar 3, Daruvar, Centrometal 2, Šibenik, Varaždin V. 1
 U 4. kolu (29./30. listopada) igraju: Zadar – Sisak, Centrometal – Šibenik, Daruvar – Zagreb, Rovinj – Vukovar, Karlovac – Mursa Pan P.I., Split – Varaždin Volley, Opatija – Rijeka