Zadar dobro krenuo pa potonuo

24.05.2016. 22:00

Košarkaši Cibone plasirali su se u finale prvenstva Hrvatske pobijedivši u odlučujućoj utakmici polufinala u Zagrebu Zadar s 80-71 (18-15, 25-12, 12-21, 21-23), te s omjerom 2-1 u pobjedama otišli u finale gdje ih čeka Cedevita.
U Draženovom domu Zadrani su bolje otvorili utakmicu, poveli su s 15-8, a potom je uslijedila velika serija Cibone od 16-0 krajem prve i početkom druge četvrtine, koja je praktički i prelomila utakmicu.  Na poluvremenu je već bilo 43-27 za domaćine, a u 26. minuti je to naraslo na 20 razlike (57-37). Ipak, gosti se nisu predavali i u 34. minuti Zadrani dolaze na svega -4 (58-62), no Cibona se novom serijom ponovno odvaja i zaključuje utakmicu.
Junak utakmice bio je James Florence s 27 koševa i sedam trica, a Filip Krušlin (17), Ante Toni Žižić (12) i Jasmin Hukić (11) su postigli preko deset poena kod Cibone, dok su Zadrane predvodili Filip Kraljević (20) i Ivan Ramljak (13).
Prva finalna utakmica između Cedevite i Cibone igra se u nedjelju.