TREĆA HNL JUG Dvaput Vukadinović i jednom Brkić za prekid crnog niza

25.10.2020. 10:20

Hrvatski vitez Posedarje na svom je travnjaku u 11. kolu Treće HNL uvjerljivo slavilo protiv Sloge iz Mravinaca rezultatom 3:1 i na taj način prekinulo crni niz od tri uzastopna poraza. Posedarci su tijekom cijele utakmice bili bolja momčad i na kraju zasluženo došli do tri vrlo vrijedna boda koja će ih odmaknuti od opasne zone. Momčad Kristijana Tute u vodstvo je došla u 32. minuti kada je Ante Vukadinović zabio za vodstvo koje je u 60. minuti povećao Josip Brkić. Točku na »i« stavlja ponovno Vukadinović, a gosti su u sudačkoj nadoknadi uspjeli postići samo počasni pogodak koji je djelo Ante Vukovića.
A moglo je sve krenuti nizbrdo već u 5. minti kada je Marovic nakon greške domaće obrane izašao jedan na jedan s domaćim vratarom. Međutim, nije iskoristio poklon, pucao je pokraj gola. U 22. minuti udarac je s 22 metra oprobao Torbarina. Međutim, lopta je fijuknula pored vratnice. Dvije minute kasnije domaćin je opet blizu vodstva. Jurić je tukao s 20-ak metara, ali vratar gostiju brani. Na odbijenu loptu natrčava Torbarina, ali vratar Šolić ponovno i iz ovog dvoboja izlazi kao pobjednik. Igrala se 24. minuta kada je Ivković pucao s 25 metara, ponono vrlo blizu gostujućih vratiju. I onda u 32. minuti Posedarci dolaze do vodstva. Jurić je tukao, ali lopta završava u bloku. Međutim, u gužvi se najbolje snalazi Vukadinović i šalje loptu u gostujuću mržu – 1:0.
Drugo poluvrijeme započinje ponovno šansom domaćih. Torbarina je s ruba šesnaesterca tukao tik uz ratnicu. U 60. minuti novi pogodak domaće momčadi. Torbarina je tukao, ali lopta ponovno završava u bloku. Ovoga puta najbolje se snašao Brkić i loptu posprema u mrežu Mravinčana – 2:0. U 66. minuti Marović je imao šansu za smanjenje zaostatka, ali glavom tuče pored gola. U 88. minuti Posedarci postižu i treći pogodak. Gostujući vratar je loše ispucao jednu loptu što koristi Vukadinović – 3:0. U sudačkoj nadoknadi gosti postižu počasni pogodak. Vuković je opalio s 20 metara i postigao prekrasan pogodak – 3:1. Bila je ovo tvrda utakmica po teškom terenu u Posedarju, moglo bi se reći prava ratnička u kojoj se domaćin bolje snašao i bodren vjernom publikom unatoč kiši došao do tri vrlo vrijedna boda.

HV POSEDARJE 3
SLOGA 1

POSEDARJE – Igralište Gorda Demo. Gledatelja: 200. Sudac: Ivan Limov (Metković). Pomoćnici: Miho Trković (Gruda) i Frano Palfi (Dubrovnik). Strijelci: 1:0 Vukadinović (32’), 2:0 Brkić (60’), 3:0 Vukadinović (88’), 3:1 Vuković (90’). Žuti kartoni: Paleka, Ivković, Ivančić, Torbarina, Remšak (HV Posedarje), Bratim, Ninčević, Orlović (Sloga). Crveni
HRVATSKI VITEZ POSEDARJE: Ivančić, Klanac, Ivandić, Torbarina (od 87’ Jurjević-Adžić), Paleka, Vukadinović (od 90’ Pevalović), Ivković (od 65’ Jukić), Šušak (od 90’ Klanac), Jurić (od 90’ Knežević), Brkić, Jurjević. Trener: Kristijan Tuta
SLOGA: Šolić, Spajić (od 65’ Biuk), Gizdić, Boko, Ninčević (od 65’ Hrgović), Marović, Gale, Copić (od 53’ Orlović), Vuković, Pranjić (od 79’ Piplović), Bratim (od 79’ Beović). Trener: Boris Pavić