6 C°

Pobjeda košarkašica u skladu s očekivanjima

24.11.2013. 23:00

Ništa se neobično sinoć na Višnjiku nije dogodilo. Svjestan je toga nakon utakmice bio i Vlado Brkljačić, trener Gospića.
– Utakmica je završila onako kako smo i očekivali. Omjer snaga između Zadra i Gospića danas je takav da je konačan rezultat realan – rekao je Brkljačić.
Zadar je nakon poraza od Pule i Šibenika, koje je obilježila i vrlo loša igra, dočekao pobjedu protiv Gospića, ekipe kojoj još samo ime podsjeća na slavna vremena. Danas je Gospić u situaciji da je velika stvar što se uopće natječe u A-1 ligi. Rezultati će čekati neka bolja vremena. Zapravo, možda su tek sada u najvećem ličkom gradu na pravom putu jer za tako megalomanski projekt u maloj sredini poput Gospića doista je bilo pitanje trenutka kada će doživjeti svoj krah.
Što je Zadar dobio sinoć, osim dva boda? To će se vidjeti u utakmicama u kojima će na drugoj strani parketa biti kvalitetnije ekipe. No, Marija Mazija, trenerica Zadra, nakon utakmice baš i nije bila oduševljena.
– Ponovno smo loše počeli utakmicu i to nije dobro. Kada smo se opustili u obrani bilo je lakše, ali, ukupno gledajući, očekivala sam više od ove utakmice. Pokušali smo uigravati neke akcije za utakmicu s Trešnjevkom u sljedećem kolu kada bismo konačno trebali odigrati dobru utakmicu – rekla je Mazija.
Plus domaćima može biti borbenost i igra u obrani, a napad je, unatoč 96 koševa na kraju utakmice, mogao i bolje. Gospić je protivnik nakon kojeg je teško govoriti o kvaliteti izvedbe, ali, ako ništa drugo, domaće su nakon nevjerojatno loših (napadačkih) izvedaba u posljednja dva nastupa konačno nešto uspjele i pogoditi (Sikirić za tri 4-4).
– Pojedinačno, Sikirić i Štrmelj najbolje su iskoristile svoju minutažu – dodala je Mazija.
Rezultatskih dvojbi tijekom sinoćnjih 40 minuta, dakako, nije bilo, a Mazija je, očekivano, priliku dala svim igračicama. Jer ako neće igrati protiv Gospića pitanje je kad će. Kada su domaće u zadnjoj četvrtini zaigrale s najmlađim snagama situacija na parketu se donekle izjednačila. Sve je podsjećalo na neke ranije oglede ova dva kluba, samo što je ovaj put Zadar dočekao svojih – „pet minuta”.

ZADAR – GOSPIĆ 96:39

(29:8, 25:9, 24:12, 18:10)
ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja: 150. Suci: Stojić (Šibenik), Čanković i Bencun (obojica Zadar).
ZADAR: Štrmelj 11 (3-4), Baždarić (0-2), M. Erslan 5 (1-3), Marin, Sikirić 16 (0- 2), Nikpalj 16 (6-8), A. Erslan 12, Milovac 10 (0-1), Pavičić 2, Radovčić 4, Frakin 7 (1-2), Marinović 13 (5-9). Trenerica: Marija Mazija.
GOSPIĆ: Romac 5 (1-4), G. Devčić 4, Mesić, P. Devčić 4 (2-2), Došen 14 (2-5), Bunčić, Pavletić, Starčević 7 (3-4), K. Brkljačić 4, M. Brkljačić 1 (1-2). Trener: Vlado Brkljačić.
Šut za dva: Zadar 31-57 (54%); Gospić 12-40 (30%).
Šut za tri: Zadar 6-11 (55% – Sikirić 4, A. Erslan 2); Gospić 2-14 (14% – Došen 2)
Slobodna bacanja: Zadar 16-29 (55%); Gospić 9-17 (53%)
Skokovi: Zadar 47 (15); Gospić 24 (8).
Osobne pogreške: Zadar 20; Gospić 22