14 C°

Pad u posljednjoj četvrtini donio novi gostujući poraz

25.03.2012. 22:00

I na otvaranju Lige za ostanak san o pobjedi na gostujućem terenu je ostao za košarkaše Sonik-Puntamike neostvaren. U Križevačkoj dvorani Puntamičani su se držali u egalu s domaćinom 30-ak minuta, međutim pad u završnici rezultirao je porazom od 9 poena. Jednostavno nerješiva zagonetka za zelenu obranu bio je domaći centar Grgat koji je s 25 poena predvodio Križevce do pobjede.
Stasiti Sinjanin u dresu Križevaca zabio je i prve poene, tj. koš i dodatno za inicijalno vodstvo domaćih 3-0. Raspoložen je na drugoj strani pod košem bio Čakarun koji je nosio igru zelenih na otvaranju. Njegovim šestim ubačajem zeleni imaju vodstvo 7-8. Grgat je uzvratio s pet u nizu za prvo osjetnije vodstvo domaćih (12-8) koje je u sljedećem napadu podebljao Gligora (14-8). Ipak, u završnici prve dionice Plantakovi igrači pronalaze prostora, a egzekutor je u dva navrata bio Jurlina za neizvjesnih 16-14. Ono što je Grgat odlično obavljao za Križevčane u prvoj četvrtini nastavili su ostali njegovi suigrači u drugoj. Žitko je stavio koš i dodatno, kao i Mikulić, a svoje prve poene je ubacio i Gaćeša te je na semaforu svijetlilo velikih plus 8 za domaće (24-16). Nabujale Križevčane uspjeli su ipak malo primiriti Šarlija i Dražović s linije za bacanja (27-23), no do poluvremena nisu uspjeli održati obranu koja je popustila u više navrata od strane Gligore, Gaćeše i naravno Grgata za solidnih sedam viška Križevaca (35-28).
Ulaz u drugo poluvrijeme je također bio u znaku domaćina koji su preko Glavinića i Mikulića došli do plusa od 11 poena (39-28). Jedini koji je tada u Plantakovom sastavu znao što će s loptom je bio mladi Pešut koji je i smanjio na 39-30. Uslijedilo je najveće vodstvo Križevaca (42-30) nakon koša i dodatnog Grgata što je diglo uzbunu na klupi zelenih. Odgovor je pronađen u Drezgi, posebno Pešutu koji su uspjeli do kraja četvrtine dovesti zaostatak na samo četiri poena. Nakon Mikulićeve trice za 48-38, Pešut je nanizao osam poena dok je Zrnić bio jednom precizan za domaćine i u posljednjih 10 minuta se ušlo s rezultatom 50-46. Uzlazna putanja zelenih je vrlo brzo početkom četvrte dionice zaustavljena. Je li ponestalo snage ili je neiskustvo uzelo danak teško je za objasniti, no zeleni su za nekoliko minuta izgubili kompas i bili suočeni s novom dubiozom od 11 poena (59-48). Najiskusniji Križevčani, Grgat i Glavinić, su potegli kad se lomila utakmica dok je kod Puntamičana jedini koji je nešto uspijevao napraviti je Pešut. Nakon poena rezervista Križevaca Svobode i Sertića u 35. minuti za 61-48 pitanje pobjednika je bilo definitivno riješeno. Jedino što su Plantakovi igrači uspjeli do kraja jest smanjiti dvoznamenkasti zaostatak na prihvatljivih 9 poena minusa. Uz Pešuta koji je bio odličan s 20 poena, ocjenu prolazan je dobio samo Čakarun s 13 poena dok je za ostale njihove suigrače blaga izjava da su podbacili. Kod pobjednika Grgat je bio najučinkovitiji igrač s 25 poena i 8 skokova, a dobru partiju je pružio bivši Puntamičanin Mikulić s 8 poena i 2 asistencije.

KRIŽEVCI – SONIK-PUNTAMIKA 68:59

(16:14, 19:14, 15:18, 18:13)
KRIŽEVCI – Dvorana OŠ Ljudevita Modeca.
KRIŽEVCI: Glavinić 4, Gaćeša 7(2-2), Gligora 4 (2-2), Sertić 2, Ćušek, Žitko 5 (1-2), Svoboda 6 (2-2), Hrkač 2, Buva, Zrnić 5 (3-4), Mikulić 8 (1-3), Grgat 25 (9-10). Trener: Rudolf Jugo.
SONIK-PUNTAMIKA: Jurlina 6, Marić 3 (1-1), Segarić 2 (2-2), Čakarun 13 (3-4), Pešut 20 (4-7), Drezga 7 (1-3), Dražović 2 (2-2), Glavan, Vraneš, Jurjević, Grabovac, Šarlija 6. Trener: Neven Plantak.
Šut za 2: Križevci 21-40 (52%); Sonik-Puntamika 22-47 (47%).
Šut za 3: Križevci 2-11 (18%); Sonik-Puntamika 0-9 (0%).
Slobodna bacanja: Križevci 20-25 (80%); Sonik-Puntamika 15-21 (71%).
Skokovi: Križevci 37 (27+10); Sonik-Puntamika 26 (20+6).

Liga za ostanak

Rezultati 1. kola: Križevci – Sonik-Puntamika 68:59, Kvarner 2010 – VROS Darda 83:74, Alkar – Dubrovnik 81:78