6 C°

Lauri Čizmin četiri, Leu Bavdeku tri zlata

25.03.2013. 23:00

Članovi dvaju zadarskih klubova ukupno su osvojili 17 medalja

Od 21. do 24. ožujka u Rijeci je u 50 m bazenu na Kantridi održano Zimsko prvenstvo Hrvatske u plivanju za sve kategorije. Na natjecanju je nastupilo 560 najboljih plivača i plivačica iz 37 klubova. Najuspješnija zadarska plivačica bila je Laura Čizmin, članica Zadra, koja je osvojila četiri zlatne i jednu brončanu medalju. Čizmin je bila najbrža na 50 m prsno u kategoriji mlađih seniorki i juniorki, a u istim kategorijama zlatna je bila i na 100 m prsno. U apsolutnoj kategoriji osvojila je treće mjesto. Njena sestra i klupska kolegica Katja na 100 m prsno bila je najbolja među mlađim juniorkama, dok je u istoj disciplini bila druga u konkurenciji juniorki i mlađih seniorki. Srebro u kadetskoj konkurenciji na 100 m prsno osvojio je Borna Artić, dok je kadetska štafeta Zadra 4×100 m, u kojoj su uz Artića plivali Filip Petani, Marjan Kulaš i Bruno Torbarina, završila na trećem mjestu pobjedničkog postolja.
Odličan je u Rijeci bio i Leo Bavdek, član Jadere, koji se kući vratio s tri zlatne (800 m slobodno, 400 m slobodno, 200 m slobodno) i jednom srebrnom medaljom (100 m slobodno). Sva odličja Bavdek je osvojio u kategoriji kadeta. Leova klupska kolegica Petra Rudić osvojila je tri medalje u kategoriji kadetkinja. Na 400 m slobodno bila je druga dok je brončana odličja osvajala na 200 m slobodno i 100 m slobodno.