Jurjević i Dukić zlatni u višeboju

Autor: Andrija Dešpoja

25.05.2010. 22:00

Iako je bilo tek petero atletičara pristiglih iz Zadra svi od njih su se okitili medaljama
Zadarski mladi atletičari su s ocjenom odličan odradili Prvenstvo Hrvatske u višebojima za sve dobne kategorije koje se protekli vikend izdržalo u Čakovcu. Iako je bilo tek petero atletičara pristiglih iz Zadra svi od njih su se okitili medaljama. Najsjajnija je oko vrata stigla mlađem junioru Marinu Jurjeviću iz Olympionika te mlađem kadetu Ivanu Dukiću iz AŠK Zadar. Jurjević je u osmoboju osvojio pozamašnu količinu bodova (5.249), što je deseti rezultat sezone u njegovoj kategoriji te ujedno i državni rekord. Ipak, zbog prejakog vjetra u leđa za vrijeme skoka u dalj i utrke na 400 metara taj rezultat ne može biti priznat kao takav. Kod Dukića je razvoj samog natjecanja bio malo drukčiji od Jurjevićevog, no ishod je na kraju bio isti, zlatna medalja. Mladi Aškovac je u petoboju vodio tijesnu borbu s Bjelovarčaninom Kristijanom Vagnerom te ga na kraju nadjačao za malih 29 bodova. U sedmoboju mlađih juniorki Anamaria Ćurković (Zadar) osvojila je srebro, dok je medalju istog sjaja zaslužila i Olympionikova Ivona Babić. U konkurenciji petoboja za mlađe kadetkinje ostala je Babić kratka za pobjednicom Lanom Pivac (Dinamo-Zrinjevac) tek 24 boda. Nedostatak sreće bio je prisutan i kod najmlađe Tine Meštrović (Zadar) koja je u kategoriji “limačica” osvojila drugo mjesto, a zlato joj je pobjeglo za četiri boda koliko je zaostala za pobjednicom Dolores Ćosić (Samobor). No, njen uspjeh je vrjedniji ako se uzme u obzir činjenica da je u konkurenciji limačica nastupio velik broj natjecateljica, čak njih 16.