Preokrenulo Puntamičane

25.10.2009. 23:00

Košarkaši Borik-Puntamike nisu uspjeli napraviti podvig i otići s dva boda iz Trogira. U prvom poluvremenu sve je slutilo da će se tako i završiti, jer su zeleni na odmor otišli s velikom prednošću od deset poena (32:22), a pored granitne obrane što svjedoči nizak broj primljenih poena najveći doprinos je dao kapetan Ivanov sa 11 koševa. Odmor je izgleda puno bolje sjeo domaćim košarkašima koji su u trećoj četvrtini (26:11) se vratili i preokrenuli rezultat. Puntamičani su upali u krizu i u posljednjih 10 minuta se ušlo s prednošću Trogira od pet poena (48:43). Plantakovi igrači su tada pružili zadnje izdisaje kad su poenima Petanija uspjeli izjednačiti na 61:61, tri minute prije kraja. No, tada Trogirani sa šest poena u nizu odnose i zadnju nadu za sretnim završetkom. Najefikasniji igrač susreta bio je Toni Bizaca s 24 poena, a veliku pomoć je imao u Drezgi s 22 i Žitku s 15 poena. Kod zelenih prvo ime je bio Petani s 23 dok je Ivanov ubacio 13 poena.

TROGIR – BORIK-PUNTAMIKA 80:72

(14:18, 8:14, 26:11, 32:29)
TROGIR – Gradska dvorana. Suci: Tonči Anzulović (Zagreb), Nikola Perlić (V. Gorica) i Ante Grbac (Zagreb).
TROGIR: Drezga 22, Blajić 11, Rašetina, A. Bilić, Bizaca 24, Žitko 15, Baković, Alujević 2, Poščić 6, Vitali, I. Bilić. Trener: Nikša Bavčević.
BORIK-PUNTAMIKA: Baždarić 2, Hoti, Ivanov 13, Čakarun 2, Pavić 10, Dražović 2, Dević 10, Marin, Troskot 2, Jurjević 8, Petani 23, Olivari. Trener: Neven Plantak.
Šut za 2: Trogir 17-33 (52%); Borik-Puntamika 17-30 (57%).
Šut za 3: Trogir 7-16 (44%) Drezga 2, Bizaca 2, Žitko 2, Blajić 1; Borik-Puntamika 8-30 (27%)Pavić 3, Petani 2, Jurjević 2, Ivanov 1.
Slobodna bacanja: Trogir 25-29 (86%); Borik-Puntamika 14-18 (78%)
Skokovi: Trogir 26 (20+6); Borik-Puntamika 19 (14+5).