6 C°

Nema dobrih poraza, ali za ovim nitko ne žali

Autor: Šime Ćurko

25.11.2012. 23:00

Dvoboj Zadra i Novog Zagreba, očekivano, nije ponudio rezultatsku neizvjesnost, ali zato smo sinoć vidjeli još jedno dobro izdanje ekipe s Višnjika koja je bila oslabljena neigranjem Davorke Balić, uz Antoniju Erslan, najbolju zadarsku igračicu ove jeseni. Zadar se protiv snažnog Novog Zagreba postavio hrabro, bez respekta prema protivniku koji ove sezone igra Euroligu. Problem s nedostatkom visoke igračice u Zadru je odavno poznat, a kad su s druge strane Bedalov, Mazić, Pevetić ili Williams onda taj problem još više dolazi do izražaja. Nerazmjer kvalitete tako je odlučio dvoboj klubova koji trenutačno imaju sasvim drugačije vizije. Novi Zagreb je u dvije godine okupio snažnu ekipu koja se uključila u borbu za prvo mjesto s Jollyjem i Gospićem, dok na Višnjiku još od početka tisućljeća drže smjer u kojem je formacija mladih domaćih igračica ključna za ostanak kluba.
Gošće su povele 2:0 nakon čega je Majstorović pogodila tricu za jedino zadarsko vodstvo na utakmici. Sve do pred kraj poluvremena Zadar nije dopustio gošćama odvajanje na veću razliku. Prvi put to se dogodilo u 17. minuti kada je Novi Zagreb poveo 40:28. Tada je uslijedila miniserija Zadranki koje su do poluvremena smanjile na 36:44.
– Zadar je odigrao vrlo inspirativno prvo poluvrijeme. Ipak, kad je riječ o pobjedniku bilo je pitanje samo kada ćemo mi pronaći pravu petorku – rekao je Vladimir Ivanković, trener Novog Zagreba.
Nastavak je počeo s četiri uzastopna koša “bijelo-plavih” koje su u 21. minuti došle do 40:44. No u samo pola minute gošće su postigle pet poena u nizu, otklonile svaku potencijalnu opasnost. Tako je, kao i protiv Jollyja u 3. kolu, na svako približavanje Zadranki protivnik odgovorio serijom od desetak poena zaredom.
Nakon dobrog početka u trećoj četvrtini Zadar je upao u napadačku blokadu pa su domaće skoro sedam minuta ostale bez ubačenog koša. Razlika je od minus četiri narasla na minus 24 (44:68) u 28. minuti. Bio je to signal da je utakmica ušla u mirne vode, u kojoj će se do kraja igrati bez ikakvog opterećenja. To ne znači da se igralo u revijalnom tonu, jer Zadranke su i ovaj put do posljednje minute davale maksimum, kao da su svaki trenutak mogle povesti i pobijediti.
– Sa 30-ak minuta utakmice mogu biti zadovoljna jer su se djevojke trudile prenijeti na parket sve što smo dogovorili. Ono što nije bilo dobro jest crna rupa u kojoj sedam minuta nismo dali koš. Novi Zagreb nam je napravio seriju 14:0, a mi nismo bili u bonusu. Ljuti smo samo na to jer smo u tom razdoblju trebali pametnije odigrati – rekla je Marija Mazija, trenerica Zadra.

ZADAR – NOVI ZAGREB 66:95

(18:26, 18:18, 12:26, 18:25)
ZADAR – Dvorana 1 ŠC Višnjik. Gledatelja: 150. Suci: Goleš, Braliž i Mirčeta (svi Šibenik).
ZADAR: Štrmelj 6, Sesar 5 (2-2), Ma. Erslan 2, Cvjetković 5 (3-4), Mt. Erslan, Nikpalj 17 (3-6), A. Erslan 18 (2-2), Majstorović 11 (4-4), Bodrožić 2, Baždarić, Žilić, Pavičić. Trenerica: Marija Mazija.
NOVI ZAGREB: Čačić, Mitchell 2 (2-2), Vrdoljak 23 (4-6), Bedalov 11 (1-1), Marin 4 (2-2), Prčić 5 (2-2), Pačkovski 7 (1-2), Jurić, Mazić 4, Pavetić 10, Williams 27 (1-4), Brkljačić 2. Trener: Vladimir Ivanković.
Šut za dva: Zadar 17-37 (46%); Novi Zagreb 35-44 (80%).
Šut za tri: Zadar 6-18 (33% – A. Erslan 4, Sesar, Majstorović); Novi Zagreb 4-15 (27% – Vrdoljak 3, Prčić).
Slobodna bacanja: Zadar 14-18 (78%); Novi Zagreb 13-19 (68%).
Skokovi: Zadar 17 (7); Novi Zagreb 33 (9).
Osobne pogreške: Zadar 23; Novi Zagreb 22.