Prijateljska utakmica nogometaša Zadra i petoligaša s otoka Paga
NK Zadar

NOVALJA 1

ZADAR 6

NOVALJA - Igralište Cissa Straško. Gledatelja: 50. Sudac: Krystian Araminčić. Pomoćnici: Ladislav Araminčić, Damir Lerga. Strijelci: 1:0 Jur. Dabo (2'), 1:1 Repić (18'), 1:2 Repić (30'), 1:3 Čubrilo (40'), 1:4 Jerbić (67'), 1:5 Repić (71'), 1:6 Gagula (80')

NOVALJA: Vidušin, Jos. Dabo, Janjić, Bogdanović, J. Guščić, Mih. Dabo, Mat. Dabo, R. Guščić, A. Dabo, Kustić, Jur. Dabo. Još su igrali: Pende, Čemeljić, Prtorić, Šugar, Biondić, Tauzer, Denona. Trener: Mario Dabo.

ZADAR: K. Jurjević, Pranić, Jerbić, J. Jurjević, M. Jurjević, Tokić, Anić, Repić, Torbarina, Rončević, Čubrilo. Još su igrali: Pinčić, Viduka, Ninčević, Gagula, Smokrović, Jurić, Žilić, Kulaš, Katuša, Grgić, Zdrilić. Trener: Vjeran Simunić.

Zadrani su danas u Novalji kod domaćeg petoligaša odigrali drugu trening utakmicu. Nakon pobjede 2:1 protiv Primorca igrači Vjerana Simunića bili su uvjerljivi protiv momčadi s otoka Paga koja je svojevremeno igrala i kvalifikacije za Prvu HNL. No, Novalja je danas kvalitetom daleko od tih dana...

Poveli su domaćini u drugoj minuti. Prvi centaršut u kazneni prostor Zadra iskoristio je Jurica Dabo i glavom kaznio dekoncentraciju obrane gostiju. Zadar je izjednačio u 18. minuti. Antonio Repić je iskoristio dobar ubačaj Ivana Tokića s desne strane i preciznim udarcem s 5-6 metara pogodio za 1:1. Nakon pola sata igre Zadrani su poveli. Vrlo sličan pogodak prethodnom, samo je ovaj put s desne strane ubacio Josip Jurjević, a ispred gola je na pravom mjestu opet bio Repić - 1:2. Do poluvremena momčad sa Stanova postigla je i treći pogodak nakon što je Branko Čubrilo realizirao. jedanaesterac Prethodno je u šesnaestercu Novalje srušen Karlo Torbarina. U nastavku još tri lopte završile su u mreži domaćih. Matteo Pranić je u 67. minuti vrlo dobro centrirao s desne strane, a Jure Jerbić glavom poentirao za 1:4. Nekoliko minuta kasnije treći pogodak postigao je Repić, ovaj put glavom na asistenciju Josipa Anića koji je ubacio s lijeve strane. Ofenzivni veznjak Repić je u Zadar došao ove zime iz kaštelanskog Vala, a u karijeri je igrao i za Mosor, Dugopolje, Solin, Istru 1961, Široki Brijeg. Završnih 1:6 postavio je Gagula u 80. minuti.

Prosječno: 1 (1 glasova)