Novi rekord Paole Borović

26.06.2016. 22:00

Prvog dana atletskog prvenstva Balkana u rumunjskom gradu Pitestiju Paola Borović još je jednom popravila hrvatski rekord u troskoku za mlađe seniorke. Zadranka je nakon samo tjedan dana za 1 cm  poboljšala najbolji nacionalni rezultat u ovoj kategoriji koji je postavila  na mitingu u Celju (Slovenija). Novi rekord sada iznosi 13,25 m koji je  Borović skočila u posljednjoj, šestoj seriji. Prethodno je postizala daljine  12.86 m, 13.03 m, 13.20 m, 13.14 m i 13.15 m. Hrvatski rekord bio joj je  dovoljan za četvrto mjesto. Pobijedila je domaća predstavnica Elena Andreea Panturoiu (14.33 m). Od ostalih Zadrana prvog dana natjecanja Filip Pestić osvojio je treće mjesto na 400 m prepone (52,02). Pobijedio je  Rusmir Malkočević iz Bosne i Hercegovine (51.47). Korak do pobjedničkog postolja u skoku u dalj ostao je Marko Pestić koji je sa 7,46 m bio  četvrti. Prvo mjesto osvojio je Strahinja Jovančević iz Srbije (7,92 m).