Subota, 27. travnja 2024

7 C°

Druga pobjeda Zadranki

26.11.2010. 23:00

Antonia Erslan, kao i tjedan dana ranije na gostovanju kod Agrama, povukla je Zadar prema pobjedi. Kapetanica ekipe s Višnjika bila je mirne ruke u početnoj fazi utakmice obilježnoj pogreškama obje ekipe. Ekipe su se izmjenjivale u brzim napadima koji su najčešće završavali izgubljenim loptama i u takvoj situaciji trebalo je imati nekoga tko će nešto i ubaciti u koš. Zadar je imao stariju sestru Erslan koja je od prvih 13 koševa svoje ekipe ubacila 11. Put prema pobjedi ekipa s Višnjika gradila je strpljivo i relativno brzo ga i izgradila, premda je Split stalno bio „tu negdje”, odnosno na desetak koševa zaostatka.
U 10. minuti Kovačević je iz kontre ubacila za 18:11, a pravi vjetar u leđa domaćoj ekipi dogodio se početkom druge četvrtine kada su najprije Sikirić, a potom i A. Erslan pogodile tricu, pa je u 13. minuti bilo 25:14. Split se potom na kratko vratio, ali je nova trica Sikirić za 29:20 brzo primirila „crne”. Vanjski šut je ono što treba svakoj ekipi, posebnoj onoj kojoj je protivnik onemogućio kvalitetniju igru u reketu.
U 15. minuti realizirana kontra Blažević, pa trica Perice i već je 34:20 za potencijalno mirniji nastavak utakmice. Ukupno četiri trice u drugoj četvrtini osigurale su domaćoj ekipi solidnu prednost na putu prema drugoj pobjedi u sezoni.
Splićanke u početku nisu imale preciznosti u napadu, ali su u obrani igrale sasvim korektno. Zadar je također počeo žustro u obrani, no brza tri prekršaja A. Erslan i Blažević primirile su Mazijinu ekipu koja je morala biti znatno opreznija. Otvorilo je to gošćama više mogućnosti u napadu pa su trice Čizmić i Zovko vratile neizvjesnost u utakmicu.
U trećoj četvrtini Split se sasvim vraća u utakmicu. Gošće počinju koristiti prednost u visini i vrlo lakše dolaze do koševa. Pomogla im je u tome i četvrta osobna A. Erslan već u 23. minuti. No, Zadar je pronašao odgovor u napadu i bez obzira na povremene krize domaćih, uzrokovane najviše manjkom visokih igračica, rezultat se sve do 38. minute nije spuštao ispod plus osam za Zadranke (27. minuta 56:46).
U posljednju četvrtinu Zadar je ušao s namjerom da konačno prelomi utakmicu. I krenulo je dobro po domaće, u 32. minuti je 64:48. Međutim, Split je opet našao snage za povratak i serijom 7:0 dolazi na 66:55 u 34. minuti. Mazija zna da je vrijeme za najjaču postavu, pa u igru vraća A. Erslan. Međutim, mira Zadrankama nije bilo sve do isteka posljednje sekunde. Opet, teško je govoriti o neizvjesnoj utakmici s obzirom da Split, osim u prvoj četvrtini, nijednom nije bio ni blizu vodstva.
Posljednje minute sličile su početku utakmice, greška na grešku, s tom razlikom što je vrijeme radilo za Zadar. Vrijeme je iscurilo, a Zadar je pobjedu sačuvao.

ZADAR – SPLIT 72:67

(19:14, 24:16, 16:16, 13:21)
ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja: 70. Suci: Stojić i Mirčeta (oba Šibenik).
ZADAR: Sesar 2, Jačan 2 (0-1), Kovačević 2, Perica 13 (5-5), Sikirić 8 (1-3), Tokić 2, A. Erslan 15 (4-6), Blažević 18 (3-6), Štrmelj, Meštrović 10 (2-4), Popović, M. Erslan. Trenerica: Marija Mazija.
SPLIT: Goleš, Babun 7 (1-4), Bogdanović (0-2), Zubak 5, Laura 19 (7-7), Parunov 2, Zovko 12 (7-8), Vilenica 2, Čizmić 6, Škara 14. Trener: Boran Grgin.
Šut za dva: Zadar 18-40 (45%); Split 17-38 (45%).
Šut za tri: Zadar 7-27 (26% – Perica 2, Sikirić 2 A. Erslan, Blažević, Meštrović; Split 6-22 (27% – Čizmić 2, Škara 2, Zubak, Zovko).
Slobodna bacanja: Zadar 15-26 (58%); Split 15-21 (71%).
Skokovi: Zadar 40 (16); Split 41 (12)
Osobne pogreške: Zadar 23; Split 23.
Pet osobnih pogrešaka: Babun (38′), Laura (40′).