Utorak, 23. travnja 2024

18 C°

Snijeg bijeli tugu dijeli

26.11.2010. 23:00

Zadar se solidno snašao na karlovačkom snijegu, ali je na kraju ipak ostao bez bodova. Umjesto zelene podloge stadiona kraj Korane momčadi je dočekao snijegom prekriveni teren koji je, dakako, znatno otežavao igru obje momčadi. Od snijega su bili očišćeni jedino središnji krug na igralištu te oba šesnaesterca.
– Nisu postojali uvjeti za igru i ne znam zašto se utakmica uopće igrala. Između dva šesnaesterca je bilo toliko snijega da je bilo teško hodati, a da ne govorim trčati i voditi loptu – požalio se nakon utakmice Dalibor Zebić, trener Zadra. Međutim, kako Zadranima tako i Karlovčanima, kojima je jedina prednost bila u tome što u svojim redovima ipak imaju više igrača za koje je snijeg prirodnije okruženje nego igračima sa Stanova.
Zadrani su aktivnije krenuli u utakmicu i do vodstva domaćih bili su dominantnija momčad. Tako je u 4. minuti J. Bilaver prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor domaćih, pokušao je Bilaver izravnim udarcem ugroziti domaćeg vratara Lovrića koji ipak nije imao poteškoća u otklanjanju opasnosti. Dobru situaciju imao je u 16. minuti Ćurjurić. Nakon Vasiljevog ubačaja s lijeve strane Santini je spustio glavom povratnu loptu za neometanog Ćurjurića čiji je udarac s vrha 16-erca završio iza linije igrališta nakon što je lopta prošla vrlo blizu lijeve vratnice. U 17. minuti dvojbena situacija u zadarskom šesnaestercu. Primorac je pao u dvoboju sa zadarskom obranom, ali jedanaesterca nije bilo. Primljeni pogodak nije zaustavio napadačke pokušaje Zadrana koji su krenuli po izjednačenje. Već u 20. minuti dobar pokušaj Vasilja iz daljine, Lovrić brani. Nekoliko minuta kasnije ponovno opasan udarac neometanog Ćurjurića s desetak metara. Ćurjurić je ovaj put precizniji, lopta je išla prema okviru gola, ali tamo je Lovrić ponovno odradio dobar posao za Karlovčane.
– Žao mi je zbog dvije neiskorištene Ćurjurićeve šanse, posebno one druge kada je bio sam ispred vratara. S obzirom na uvjete koji su bili takvi se promašaji skupo plaćaju – dodaje Zebić.
Domaćini osim pogotka u prvom poluvremenu nisu imali ozbiljniju situaciju na zadarskoj polovici. Najaktivniji je bio strijelac Jerneić, no prave opasnosti po Gluića nije bilo.
U nastavku igrači su sve teže podnosili snježne uvjete, pa se igralo uglavnom između dva šesnaesterca, bez pravih prigoda. Karlovčani su bili nešto aktivniji, no brzo smo stekli dojam da pogodak može pasti tek nakon pogreške jedne ili druge momčadi. Pogrešaka je doista i bilo, ali konkretnije akcije nakon toga nismo vidjeli.
– To je bila igra koja je tek sličila na nogomet i teško je nakon ovakve utakmice govoriti o taktici. Igralo se na snagu, trku, borbenost, ali nogometne zakonitosti nisu vrijedile jer ih je bilo nemoguće izvesti na terenu koji je s 10-15 cm bio pod snijegom. Karlovac se u svemu tome bolje snašao i čestitam im na pobjedi – zaključio je Zebić.
Bio je to klasičan obrazac više borbene nego kvalitetne utakmice, premda treba priznati da su i uvjeti na travnjaku bili daleko od nogometnih. Da stvar bude gora posljednjih 20-ak minuta na Karlovcem se spustila i magla.
Pokušao je u posljednjih pola sata Zebić i s Gregovom, koji je malo igrao ove jeseni, na lijevom veznom pojačati napadačke akcije svoje momčadi. Ipak, bez Terkeša i Santinija koji je izašao u 52. minuti vrh zadarskog napada je potpuno otupio.
Karlovčani su do povećanja vodstva pokušali doći udarcima iz daljine, najprije Jerneića, a potom i Novinića. Oba udarca nisu pronašla put do okvira gola. U 87. minuti najbolja situacija Zadrana u drugom poluvremenu. No, netko je  uspio reagirati ispred Cona koji je bio u dobroj poziciji za udarac. Nove prilike za izjednačenje nije bilo i Zadar je morao potpisati deveti poraz u sezoni.

KARLOVAC – ZADAR 1:0

KARLOVAC – Stadion: “Branko Čavlović – Čavlek” . Gledatelja: 500. Sudac: Zlatko Šimčić (Koprivnica). Pomoćnici: Kučina (Sv. I. Žabno) i Havaić (Koprivnica). Strijelac: 1:0 Jerneić (19′). Žuti kartoni: Skočibušić, Santini, Pezo, J. Bilaver (Zadar).
KARLOVAC: Lovrić, Kovačević, Budimir, Karabatić, Filipović, Batarelo, Stambolija, Paracki, Jerneić, Novinić (od 90′ Čejvanović), Primorac (od 82′ Husić). Trener: Igor Pamić.
ZADAR: Gluić, Con, Skočibušić, Puljić, Glumac, J. Bilaver, Pezo, Banović, Vasilj (od 77′ Jerbić), Ćurjurić (od 60′ Gregov), Santini (od 52. F. Bilaver). Trener: Dalibor Zebić.

GOL

19′ (1:0) – Slobodni udarac za Karlovac izveo je Batarelo s lijeve strane. Zadrani su u prvi trenutak uspjeli otkloniti opasnost pred Gluićem, no lopta je loše ispucana, pa je do sedam-osam metara od gola došao Jerneić. Uslijedio je snažan prizemni udarac u donji desni kut neuhvatljiv za zadarsku obranu i Gluića.

PRVI NASTUP FRANKA BILAVERA

U Karlovcu je prvi nastup u sezoni za Zadar upisao Franko Bilaver koji je u 52. minuti u igru ušao umjesto Ivana Santinija. S obzirom da zbog tri žuta kartona u Karlovac nije putovao Želimir Terkeš Zebić osim F. Bilavera više nije imao nijednog napadača na raspolaganju. Inače, Franko je za prvu momčad debitirao još kad kadet u sezoni 2008./09.

TREĆI ŽUTI JOSIPA BILAVERA

S obzirom da je u Karlovcu dobio žuti karton za Josipa Bilavera je polusezona završila. Zadarski desni bočni sada ima tri žuta kartona zbog kojih će propustiti utakmicu 18. kola u subotu (16 sati) 4. prosinca na Stanovima protiv Slaven Belupa.
– Izvadio sam Santinija iz igre jer mu je prijetio drugi žuti karton. S obzirom da je Mršić u Karlovac došao s dva žuta kartona, a kakav je kriterij sudaca imao, u nisam ga ni uvodio u igru – kaže Zebić nezadovoljan kriterijem dodjele žutih kartona. Imao je trener Zadra potrebu još nešto dodati kad je riječ o sucu Zlatku Šimčiću.
– To je sudac iz Koprivnice, a mi baš u sljedećem kolu igramo protiv Slaven Belupa.

REZULTATI 17. KOLA

Karlovac – Zadar 1:0 (Jerneić 19), Cibalia – Šibenik 3:1 (Vitaić 16, Bartolović 24-11m, Kresinger 32/Lučić 10-autogol), Slaven Belupo – Inter 0:0, Hajduk – Osijek 2:1 (Vukušić 18, Gavrić 86-autogol/Pavličić 16), Zagreb – Istra 1961 0:1 (Šehić 57), Lokomotiva – Hrvatski dragovoljac 3:2 (Komorski 14, Bule 55, Peko 56/Leko 15, Zlatar 30)Rijeka – Dinamo 0:2 (Beqiraj 28, Badelj 90), Varaždin – Split igraju danas.
U 18. kolu igraju: Zadar – Slaven Belupo (4. prosinca, 16 sati), H. dragovoljac – Rijeka, Dinamo – Varaždin, Split – Karlovac,  Inter – Cibalia, Šibenik – Hajduk, Osijek – Zagreb, Istra 1961 – Lokomotiva.