Treći poraz Puntamičana

26.11.2010. 23:00

Košarkaši Borik-Puntamike upisali su treći ovosezonski poraz protiv Kvarnera 2010, u utakmici koja je slobodno mogla otići i na stranu Puntamičana, koji nisu imali koncentracije u završnim minutama.
Samo otvaranje utakmice pripalo je Puntamičanima, koji u šestoj minuti poenima Mrkića odlaze na šest prednosti (6:12). No, tada se ukazao riječki centar Poščić koji je odigrao malu simultanku i u seriju Riječana 12:4 do kraja prve dionice ugradio sedam svojih poena (18:16). Druga četvrtina je ponudila festival trica s obje strane. Četiri puta su precizni s linije 6.75 bili zeleni, a tri puta igrači Kvarnera. Pavić je otvorio za odlazak na tri plusa (20:23), nakon njega ubacuje Jurjević za 22:26, da bi uzvratili Surina i Gaćeša za povratak u vodstvo domaćina (28:26). Pehar nakon toga podiže na 30:26, a u pravo vrijeme tricu stavlja Škifić (30:29). Imali su nakon toga ponovno tri prednosti Riječani, ali Jurjević vraća rezultat na početak za posljednjih 20 minuta utakmice (34:34).
Početak drugog poluvremena nevjerojatno je ličio na početak prvog. Puntamičani prikazuju bolju igru u otvaranju treće dionice te vrlo brzo dolaze do najveće prednosti u susretu, 41:48. Započeli su Marić i Mrkić, uzvratio je Pervan da bi Jurjević četvrtom tricom najavio mini seriju zelenih od 8:0.
No, kako su ostvarali tu prednost tako su je i ispustili. Do kraja treće četvrtine Riječani uspijevaju preokrenuti rezultat, prvenstveno preko Bobana koji stavlja dvije trice u nizu te odvodi svoje u minimalno vodstvo (49:48). Ipak uspijevaju se sabrati Plantakovi igrači nakon minute odmora te zahvaljujući preciznosti s linije bacanja odnose u posljednju četvrtinu kapital od dva poena (53:55).
Uslijedilo je vrlo napetih posljednjih 10 minuta, a sve do 37. minute su se obje momčadi izmjenjivale u minimalnom vodstvu. Jurjevićeva trica donijela je dva viška za zelene (61:63), no Riječani po tko zna koji put efektno odgovaraju te pored Pervana, Bobana i Surine u drugom i Poščića u prvom poluvremenu pronalaze novo nadahnuto lice. Franko Filipović s četiri poena u nizu donosi Riječanima finih četiri viška (69:65) pred samu završnicu. Jankovićeva trica malo poslije za plus šest (72:66) bila je najava da će Puntamičani teško do bodova na Kozali.
Pokušalo se u penal završnici nekako doći do prilike za povratak, Pavićeva trica za 74:71 umnogome je pomogla. No preciznost Juge s linije za slobodna bacanja donijela je na kraju priliku Mikuliću tek za smanjenje poraza.

KVARNER 2010 – BORIK-PUNTAMIKA 79:77

(18:16, 16:18, 19:21, 26:22)
RIJEKA – Dvorana Dinka Lukarića.
KVARNER 2010: Pervan 14 (1-2), Gaćeša 3, Ragsdale, Janković 6, Surina 11 (1-2), Jugo 16 (10-12), Maruna, Pehar 7 (3-6), Mazar, Poščić 11 (1-1), Filipović 6, Boban 6. Trener: Rudolf Jugo.
BORIK-PUNTAMIKA: Mikulić 12 (4-6), Mrkić 4, Marić 10 (7-8), Čakarun 2, Pavić 6, Pešut 2, Petani 5 (3-3), Škifić 5 (2-2), Marin, Jurjević 19 (2-2), Grabovac, Šarlija 12 (4-5). Trener: Neven Plantak.
Šut za 2: Kvarner 2010 21-35 (60%); Borik-Puntamika 14-35 (40%).
Šut za 3: Kvarner 2010 7-14 850%); Borik-Puntamika 9-16 (56%).
Slobodna bacanja: Kvarner 2010 16-25 (64%); Borik-Puntamika 22-26 (85%).
Skokovi: Kvarner 2010 27 (25+2); Borik-Puntamika 23 (22+1).