11 C°

Perica zabio i Estoniji

27.03.2016. 22:00

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine u svom je sedmom nastupu u kvalifikacijama za odlazak na Europsko prvenstvo 2017. u Poljskoj ostvarila je i šestu pobjedu u skupini 6 svladavši u Zaprešiću Estoniju sa 2:1.
Hrvatska je povela vrlo rano, već u 5. minuti kada je Domagoj Pavičić udarcem s više od 20 metara iznenadio gostujućeg vratara Vaiklu. Na 2:0 je pred kraj prvog poluvremena, u 41. minuti povisio Stipe Perica popravivši vlastiti neiskorišteni kazneni udarac kojega je izborio Bartolec. Početkom nastavka, 53. minuti na 2:1 smanjio je Robert Kirss nakon velike nesmotrenosti Pavičića.
Do kraja kvalifikacija Hrvatska će odigrati još dvije utakmice protiv Švedske, 1. rujna na domaćem terenu, te 11. listopada u gostima, te jednu protiv Gruzije u gostima 6. rujna. Plasman na EP u Poljskoj izborit će devet pobjednika skupina, dok će četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije nastupiti u dodatnim kvalifikacijama iz kojih će se dva pobjednika pridružiti sudionicima završnice.