Potonuli u nastavku

27.04.2011. 22:00

Protiv Cedevite i još k tome u gostima teško su košarkaši Borik-Puntamike mogli očekivati nešto više od časnog poraza. Kad se tome još pridoda da su u Sutinska vrela stigli bez prve violine Škifića i vrlo korisnoga Marića poraz od 26 razlike može se smatrati vrlo prihvatljivim.
Prva četvrtina prošla je u znaku Cedevitinog Amerikanca Braceya Wrighta. Nakon ekspresne dvije trice Marina Jurjevića na otvaranju utakmice (0:6), Wright je uzeo loptu u svoje ruke i zabio u tih 10 minuta čak 15 poena. Ostalih pet od 20 Cedevite dodao je Rudež, no igrači Nevena Plantaka nisu puno zaostajali. Nakon vodstva 10:6 u trećoj minuti, Cedevita je preko Wrighta stigla do 16:10. Pri kraju prve dionice Pešut i Šarlija bacanjima te raspoloženi Jurjević održali su sustižnih četiri minusa (20:16). Bilo je i dva zaostatka na otvaranju druge četvrtine nakon koša Mikulića (20:18), te tri nakon što je Troskot ubacio svoje prve poene (25:22), no tada  Cedevitaši ulaze u 9:0 seriju te odlaze na velikih 12 viška (34:22). Nakon Wrighta u prvoj, u drugoj dionici je proradio Draper te nanizao sedam poena u nizu s posljednjim za 38:24 vodstvo Cedevite. Nizbridcu Puntamičana prekinuo je Ružić tricom za 38:27, i tih 11 razlike stajalo je na semaforu do posljednje minute druge dionice kad je Baždarić s linije odveo svoje na plus 13 (44:31) što je vrlo brzo poništio prvom tricom Mikulić (44:34), a konačni rezultat prvog poluvremena 46:34 postavio je najefikasniji Wright svojim 17. poenom do tada. Nastavak je potvrdio da će domaćin lakše odraditi posao protiv neiskusne i hendikepirane Borik-Puntamike. Iako je ta treća dionica bila u znaku malo poena, Žižićevih pet koševa u nizu polovicom treće četvrtine donijela je liderima najvećih do tada 18 viška (55:37). U posljednju dionicu domaći košarkaši su ušli sa rezultatom 60:43 te se ostalo riješiti tek pitanje razlike. U 33. minuti Cedevita ima 21 viška (64:43), no Petani, Šarlija, pa Marin tricom smanjuju na 14 minusa (65:51) što je najdalje dokle su stigli stižući prednost domaćina. Princ je nakon toga stavio tricu, a Kaštropil s košem i dodatnim bacanjem vratio na 20 plusa (71:51), pet minuta prije kraja. Na kraju je završilo s pristojnih 26 zaostatka, a najefikasniji kod Puntamičana bili su Jurjević i Šarlija s po 10 poena, dok kod pobjednika Wright je ubacio 23 poena.

CEDEVITA – BORIK-PUNTAMIKA 84:58

(20:16, 26:18, 14:9, 24:15)
CEDEVITA: Draper 11 (5-5), Žižić 10 (2-3), Krstić, Troha, Wright 23  (2-4), Rudež 14 (4-5), Petrović 1, Kaštropil 8 (4-4), Princ 3, Butorac 4  (1-2), Baždarić 6 (2-2), Kovačević 4. Trener: Aleksandar Petrović.
BORIK-PUNTAMIKA: Mikulić 6 (2-2), Mrkić 2, Čakarun 10 (0-1), Ružić  8 , Pešut 2 (2-2), Petani 3 (3-5), Marin 3, Troskot 4 (2-4), Jurjević 10,  Grabovac, Plantak, Šarlija 10 (2-2). Trener: Neven Plantak.
Šut za dva: Cedevita 27-41 (84%); Borik-Puntamika 15-43 (35%).
Šut za tri: Cedevita 3-15 (20%); Borik-Puntamika 6-18 (33%).
Slobodna bacanja: Cedevita 21-27 (76%); Borik-Puntamika 10-17  (59%).
Skokovi: Cedevita 43 (34+9); Borik-Puntamika 31 (21+10).