The Billy boys osvojili Supernovu

27.05.2012. 22:00

Čak 23 haklerske ekipe prijavile su se na Supernova street basket show koji je uspješno održan u subotu popodne. Njih 12 u kategoriji juniora te 11 u kategoriji seniora. U prvom polufinalu juniorskog natjecanja ekipa Madristi izgubila je s košem razlike od ekipe Blitvari (4:5), a u drugom polufinalu Jazavci Co. pobijedili su rezultatom 5:3 Čelične zube. U finalnom dvoboju Blitvari su sa 9:6 pobijedili Jazavce Co. Nakon finala juniorskog hakla, veliki broj košarkaša prijavio se na natjecanje u gađanju trica, a pobjedu je neočekivano i zasluženo odnio mladi Filip Škara. Kako ulični hakl ne ide bez hip-hopa i plesa, nastupili su mladi plesači iz udruge In Flux te oduševili brojne posjetitelje svojim akrobacijama na rukama, glavama i koljenima. Svoj repertoar su ponudile i hip-hop curice pod vodstvom Anđele Bugarije te plesne skupine Black peps i Flakers (brejkeri do 10 godina) pod vodstvom talentiranog Ante Dujića te Floor shakers pod vodstvom Antonija Krcića. Nakon toga je započela potraga za najboljom seniorskom street basket ekipom iz Zadra, u organizaciji trgovačkog centra Supernova, a pod vodstvom kluba mladih Sineki (inače organizatora najvećeg turnira u košarci, Noćnog hakla). Konkurencija je bila jaka, a u prvom polufinalu su se našli Gladijatori pod vodstvom Marka Atelja i The Billy Boys. Rezultat je bio 5:11. Drugo polufinale odigrali su Gigone koji su sa četiri koša razlike (11:7) dobili ekipu Sponzoruše kapetana Šime Blaslova. Prije velikog finala održano je najljepše natjecanje u slobodnim bacanjima u kojem su sudjelovale samo cure. Sve četiri natjecateljice osvojile su nagrade Mullera, što zbog preciznosti, što zbog iskazane hrabrosti i volje. Svakako se trebaju pohvaliti ekipe Gladijatora i Sponzoruša koje su fer i kolegijalno podijelili nagradu za treće mjesto (poklon bonovi Kappa i City bar Zadar). U velikom finalu atrakcija nije nedostajalo, od blokada do zakucavanja. Borilo se za svaku loptu, ali na kraju su Gigone uvjerljivo izgubile, sa deset koševa razlike od ekipe The Billy Boysa. Najbolji zadarski hakleri su Ivan Dellavia (kapetan momčadi), Neven Vlakić, Andrija Hoti i Andrej Pečanić. Nagrade za prvo i drugo mjesto osigurali su HP, DM, Hervis, S. Oliver i Mustang.