ŽUPANIJSKI NOGOMET: Na Lužinama ostaju bodovi

Autor: Z L

27.09.2009. 22:00

ZEMUNIK – ARBANASI 2:1
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Ivica Zdrilć i Milan Torbarina.
Strijelci: 0:1 Ivuša (35′), 1:1 Dragan Fabijan (39′ – 11 m), 2:1 Davor Fabijan (77′).
ZEMUNIK: Krnčević, Baždarić, Davor Fabijan, Marušić, Paleka, Ćurković, Radović, Šarić (od 85′ J. Šestan), Dragan Fabijan (od 89′ Buljat), Šare (od 75′ Alvir), M. Baždarić (od 82′ J. Šestan). Trener: Milivoj Krnčević.
ARBANASI: Šalov, Fain (od 60′ Korenov), Kresović, Nikpalj, Bilaver (od 46′ Fantov), Tomasov, Maračić, Ivuša, Genda (od 53′ Dadić), Rukavina (od 73′ Vučenović), Sinovčić (od 77′ Čulina). Trener: Željko Bakarić.
Iako su gostujući nogometaši iz svojih malobrojnih prigoda poveli, Zemunik je uspio slaviti. Prvo je iz kaznenog udarca Dragan Fabijan u 39. minuti poravnao rezultat da bi njegov brat Davor u 77. minuti donio pobjedu domaćoj momčadi.
 GORICA – NOVA ZORA 2:0
GORICA – Igralište Jamorina. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Paleka (Zadar). Pomoćnici: Neven Ražov (Škabrnja) i Denis Bačić (Galovac). Strijelci: 1:0 Kamber (22′), 2:0 P. Mikulić (88′).
GORICA: J. Bučić, J. Batur, M. Ikić, A. Erlić, G. Mikulić, Š. Čirjak (od 81′ H. Prtenjača), A. Batur (od 53′ J. Čirjak), Perić, Jurjević (od 85′ Rogić), Kamber (od 64′ Budanović), P. Mikulić (od 89′ Žutelija). Trener: Mile Batur Čeza.
NOVA ZORA: Barbaroša, Polegubić (od 83′ Batur), Kutija (od 59′ F. Prtenjača), D. Majica, Milat, S. Majica, Jergović (od 46′ Miljanić), Šarić, Mandić, K. Mikas, Njitraj. Trener: Šime Mikas.
Nakon kvalitetne nogometne predstave momčad Gorice uspjela je pobijediti sastav iz Sv. Filip i Jakova s 2:0 nakon polje igre posebno u prvom poluvremenu. Inače, gosti su imali prvi prigodu da povedu 1:0 u 21. minuti iz kaznenog udarca, ali je udarac D. Njitraja s 11 metara vratar domaćih J. Bučić obranio. Odmah u sljedećoj minuti došla je kazna i Gorica je povela s 1:0 kada je Kamber bio precizan izbliza poslije ubačaja s desnog boka. U jeku napada gostiju koji su pokušavali poravnati rezultat u 88. minuti P. Mikulić je nakon solo akcije udarcem s osam metara postigao drugi gol za Goricu i osigurao vrijednu pobjedu.
PAKOŠTANE – PAKLENICA 2:0
PAKOŠTANE – Igralište Krč. Gledatelja: 150. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Ivica Šango (Privlaka) i Ante Zubčić (Benkovac). Strijelci: 1:0 Š. Vulin (47′ – 11 m), 2:0 Š. Vulin (89′ – 11 m).
Crveni kartoni: Križek u 55. minuti, psovanje pomoćnog suca. R. Barešić u 68. minuti, psovanje pomoćnog suca.
PAKOŠTANE: Knez, Ri. Maksan, Anić, Š. Vulin, Ma. Barešić, Ro. Barešić, Lalin (od 75′ Mi Barešić), Mikulić, Lacman (od 7′ J. Vulin), A. Stojanov, Lokin. Trener: Ahmed Zejnilagić.
PAKLENICA: Jaklin, Tadić, Vidić, Koić (od 46′ Anić), Zelenika, Zdunić, Zanić, Ivković, Boban (od 46′ Zubčić), Jukić (od 46′ Križek), Petrović. Trenr: Tomislav Milovac.
U vrlo borbenoj utakmici domaći su zasluženo osvojili bodove. U 47. i 89. minuti prodore Mikulića obrana gostiju zaustavila je prekršajima s leđa kada se nalazio sam pred vratarom Jaklinom na pet do šest metara od golne crte. Sudac je ispravno dosudio kaznene udarce koje je S. Vulin pretvorio u zgoditke. Zbog psovanja pomoćnih sudaca crvene kartone dobio je Križek u 55. i R. Barešić u 68. minuti.
VRČEVO ŠKABRNJA 1:3
GORICA – Igralište Jamorina. Gledatelja: 50. Sudac: Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke). Pomoćnici: Dalibor Glavan (Privlaka) i Damir Kapetanović (Zadar). Strijelci: 0:1 Mičić (49′), 0:2 Jureško (57′), 0:3 Pavlović (73′), 1:3 F. Dević (86′).
VRČEVO: M. Dević, I. Katuša (od 78′ A. Galešić), R. Katuša (od 58′ Birkić), A. Števanja, Ž. Števanja, F. Števanja, Š. Števanja (od 51′ I. Galešić), J. Števanja, S. Števanja (od 78′ Romić), I. Katuša (od 65′ M. Galešić). Trener: Davor Dević.
ŠKABRNJA: Dražović, Mičić, Grubić, D. Karlić, Klarin, A. Perica, S. Bilaver (od 22′ Šopić), vrsaljko, Pavlović, Kovačević (od 73′ P. Jurić), Jureško (od 78′ Gurlica). Trener: Nado Kovačević.
Nakon bolje igre u drugom poluvremenu iskusnija momčad Škabrnje došla je do pete uzastopne pobjede. U prvom poluvremenu domaćini iz Glavice imali su tri izgledne prigode koje nisu realizirali zbog smušenosti i dobrim obrana vratara Dražovića pa je u nastavku igre došla kazna gdje je Škabrnja olako osigurala vodstvo od 3:0. Najprije je Ante Mičić u 49. minuti nakon ubačaja s desnog boka glavom s pet metara postigao vodstvo 1:0 da bi mladi Ante Jureško preciznim udarcem u 57. minuti sa 16 metara povisio na 2:0, a iskusni Ante Pavlović u 73. minuti iz drugog pokušaja udarcem izbliza matirao vratara Marija Devića. Konačni rezultat 1:3 ovoga nadasve fer i korektnog susreta postavio je Frane Dević udarcem glavom sa šest metara nakon ubačaja Ante Števanje s lijevog boka.
PODGRADINA ZLATNA LUKA
nije odigrano
PRIDRAGA – Susret 5. kola ŽNL između Podgradine i Zlatne luke iz Sukošana nije odigran jer se u zakazano vrijeme nisu pojavili samo delegirani suci. Naime, u subotu 26. rujna u 16.30 sati prema rasporedu na igralištu Mile Čulina Bulin u Pridrazi gdje Podgradina igra kao domaćin, bile su nazočne obje momčadi predvođene trenerima Markom Nekićem i Robertom Dijanom te delegat susreta Špiro Čulina iz Pridrage, a od delegiranih sudaca ni traga ni glasa. Kako su u gledalištu bila dvojica ispitanih sudaca Josip Viduka iz Pridrage i Josip Budan iz Podgradine to se prema propozicijama ipak pokušala odigrati i organizirati utakmica s tim sucima, ali nije postignut dogovor među klubovima. Tako je nakon čekanja od 45 minuta sačinjen zapisnik i svi se akteri razišli, a na potezu su povjerenik za natjecanje Ante Delija iz Bibinja i povjerenik za suđenje Srećko Škorput iz Bokanjca.
CROATIA  BIBINJE 2:1
TURANJ – Igrališt Krš. Gledatelja: 200. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Petar Martić (Pag) i Ivan Zdrilić (Poličnik). Strijelci: 1:0 Kresović (14′), 2:0 Kresović (50′ – 11 m), 2:1 I. Žmire (55′).
CROATIA: Bubnjar, Baričić (od 49′ Jakovac), A. Bolić, Mrvičić (od 67′ Genda), Deković, J. Bolić, A. Pirović (od 67′ Mandić), Duvnjak (od 74′ Pirović), Kresović, Erlić (od 77′ Vidas), D. Budanović. Trener: Nino Vidas.
BIBINJE: T. Šimunić, D. Bugarija (od 55′ Kero), V. Bugarija, Šimunić, A. Medun, Krizman, M. Bugarija, Sorić, H. Režan (od 64′ D. Režan), Lukić, I. Žmire. Trener: Mate Sorić.
Turanjci su u petom kolu konačno došli do prvih bodova u prvenstvu. U 14. minuti nakon ubačaja s lijeve strane Kresović dovodi domaćine u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena i jedna i druga momčad imala je nekoliko poluprilika. U uvodnom dijelu drugog poluvremena jedan od igrača gostujuće obrane igrao je rukom te je sudac dosudio kazneni udarac iz kojeg Kresović povisuje na 2:0. Bibinjci su brzo smanjili rezultat te do kraja susreta držali terensku inicijativu na svojoj strani, ali do promjene rezultata nije došlo.
DEBELJAK – DALMATINAC 5:2
DEBELJAK – Igralište na Šaraju. Gledatelja: 150. Sudac: Tadija Babić. Strijelci: 1:0 M. Brkljača (9′); 2:0 M. Brkljača (43′), 3:0 A. Smolić (54′), 3:1 T. Grgurović (65′), 3:2 J. Grgurović (68′), 4:2 L. Gambiraža (89′), 5:2 A. Smolić (90′).
DEBELJAK: S. Smolić, M. Torbarina, M. Dražić, L. Gambiraža, M. Marić, A. Gambiraža, B. Pavić, A. Smolić, Martin Jerak, Marijan Jerak, M. Brkljača, J. Dražić, M. Smolić, J. Smolić, A. Smolić, S. Marinović. Trener: Bruno Torbarina.
DALMATINAC: Mile Grgurović, Matej Grgurović, J. Musap, H. Vujević, R. Blagdanić, T. Marnika, R. Čustić, I. Grgurović, Z. Janković, J. Grgurović, K. Grgurović, A. Marić, T. Bakić, Š. Kovač.
Vidjela se očita nadmoć domaćina iako su bili u oslabljenom sastavu. U prvom poluvremenu bilo je dosta nerealiziranih prilika, međutim, domaćini su uz nekoliko vještih poteza uspjeli realizirati pobjedu.
NOŠK – VELEBIT 4:3
NOVIGRAD – Igralište Bravarići. Gledatelja: 50. Sudac: Damir Dukić (Zadar). Pomoćnici: Željko Margetić (Zadar), Nevenko Zdrilić (Zadar). Strijelci: 1:0 Badžoka (32′), 1:1 Čustić (40′), 2:1 Terkeš (45′ – 11 m), 3:1 Terkeš (56′ – 11 m), 3:2 Matijević (78′), 4:2 Radošević (84′), 4:3 Čustić (89).
NOŠK: Marušić, Baždarić, Anzulović (od 60′ Bratović), Terkeš, Zorić, Buterin, Vlatković, Milanković (od 46′ Radošević, Badžoka (od 70′ T. Buterin), Ćolak (od 78′ Zrilić). Trener: Šime Baždarić.
VELEBIT: M. Juko, Matijević (od 84′ Kicetić), Krešić, Drlja, Radoš (od 46′ Jerković), Komša, R. Jurko, Čustić, Marić, Grgić, R. Komšo (od 61′ Anzulović). Trenr: Darko Grčar.
NOŠK je došao u vodstvo od 1:0 golom Badžoke u 32. minuti. Na 1:1 izjednačio je Ćustić u 40. minuti. U drugom dijelu Terkeš s 11 metara postiže gol za 2:1, a u 50. minuti golman M. Juko ruši Čolaka i Terkeš s 11 metara povećava na 3:1 za NOŠK. Na 3:2 smanjio je Matijević u 78. minuti nakon greške obrane NOŠK-a. Udarcem sa 16 metara Radošević je pogodio gornji desni kut za 4:2. Minutu prije kraja gosti su golom Čustića smanjili na 4:3.
ČETVRTA HNL-JUG, PODSKUPINA B, 3. KOLO
SOŠK – HAJDUK 1:5
VODICE – Igralište SC Račica. Gledatelja: 100. Sudac: Matko Palada (Trogir). Pomoćnici: Ante Vuko (Podbablje) i Rino Parlov (Kaštel Gomilica). Strijelci: 0:1 Viduka (10′), 0:2 Pedić (19′), 0:3 Bacelja (25′), 1:3 A. Brajković (73′), 1:4 K. Čulina (77′), 1:5 Antonio Zubčić (86′).
SOŠK: J. Dujić, Barišić, Čaleta, A. Brajković, Babačić, Vranić (od 81′ L. Brajković), Benić, Radnić (od 26′ Bilić), Perica, Beneta, Lovrić (od 46′ Mrdalj). Trener: Nebojša Pešić.
HAJDUK: Ante Zubčić, Marino Čulina, Pedić, Š. Čulina, D. Batur, Bacelja (od 69′ Žilić), Viduka, K. Čulina, B. Zubčić (od 46′ Marko Čulina), Antonio Zubčić, Remšak (od 46′ Mušura). Trener: Jure Čulina.
Pridražani gaze sve pred sobom. U 3. kolu su kao gosti deklasirali pojačanu momčad SOŠK-a 3:0 i s 9 bodova (gol razlika 10:1) čvrsto drže prvo mjesto između 14 četvrtoligaša sjeverne Dalmacije. Na ovom fer susretu sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu kada su tri obrambena igrača Hajduka Ivan Viduka, Jure Pedić i Josip Bacelja poslije lijepih akcija i udaraca izbliza postigli tri efektna zgoditka. Nakon što su domaćini preko Ante Brajkovića sredinom drugog poluvremena smanjili na 1:3 Krešimir Čulina je u 77. minuti eurogolom s 18 metara udarcem u same rašlje zapečatio sudbinu Skradinjana. Konačni rezultat 5:1 za Hajduk postigao je Antonio Zubčić četiri minute prije kraja susreta udarcem s osam metara u ovom ipak zanimljivim susretu odigranom u Vodicama gdje SOŠK nastupao kao domaćin.
PAG – DOŠK 1:1
PAG – Igralište Julovica. Gledatelja: 100. Sudac: Boris Strukan (Split). Pomoćnici: Denis Vrkić i Tomo Jerčić.
Strijelci: 0:1 Čaleta (33′), 1:1 N. Radn (45′).
PAG: Čalić, Pernar, Sabolić, I. Radan, Miletić, Paro, Pavelić, Žunić, Šmit (od 65′ Šarić), N. Radan, Kustić. Trener: Krešo Vidolin.
DOŠK: Ćupić, Bašić (od 26′ Prlić), Damljanović, Raković, Cigić, Maretić, Ljubić, Bogdan, Čaleta, Parle, Močić. Trener: Tome Jurčević.
Prvo su gosti došli u vodstvo u 33. minuti nakon što je I. Močić izvrsno centrirao s lijeve strane. Slobodan je u tom trenutku bio Čaleta i to je 0:1. U 45. minuti poravnali su domaćini. Sve je sam učinio N. Radan koji je prešao dvojicu, izbio sam pred vratara i postigao zgoditak. U drugom dijelu domaćini nisu materijaliziralu svoju igru zgodicima. Završeno je rezultatom iz prvog poluvremena
DRAGOVOLJAC – HV VITEZ 1:1
POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Gledatelja: 200. Sudac: Ante Žilić (Škabrnja). Pomoćnici: Luka Škugor (Šibenik) i Šime Žilić (Škabrnja). Crveni kartoni: Mladen Proroković (HV VITEZ) u 26. minuti – udaranje protivničkog igrača.
Marko Bertović (Hv. Vitez) u 37. minuti, udaranje protivnika laktom.
Strijelci 1:0 I. Rodić (9′), 1:1 Proroković (18′).
DRAGOVOLJAC: Škoda, Vidaić, Grubić (od 38′ Bulić), Dundov), M. Kevrić, Jukić, Fantov, Lučić, I. Rodić, Marinović (od 68′ S. Kevrić), Paleka (od 46′ Perica). Trener: Šime Demo.
HV VITEZ: Bodulić, M. Brala, Kajtazi, Brkljača, Maltež, Proroković, Vulić (od 21′ J. Brala I), Vukorepa (od 88′ Zelić), J. Brala II (od 64′ J. Bertović), M. Bertović. Trener: Luzarko Novaković.
U susjedskom derbiju u Poličniku koji je više sličio na ratnu borbu nego na igru, gosti iz Posedarja, iako s dva igrača manje, uspjeli su osvojiti bod protiv anemičnih i neefikasnih domaćina pa se agonija nogometaša Dragovoljca nastavlja.
POLAČA – ZRMANJA 5:0
POLAČA – Igralište Bičina. Gledatelja: 200. Sudac: Damir Adžić Kapetanović. Pomoćnici: Branimir Milačić i Denis Mršić.
Strijelci: 1:0 Perica (24′), 2:0 Uskok (50′), 3:0 A. Prtenjača (52′), 4:0 Bašić (70′), 5:0 Bašić (83′).
POLAČA: Ivić, Vulelija, Žilić, Orlović, Perica, Marijanović (od 76′ Mrkić), Bobanović, Pavičić (od 62′ Šunić), Š. Prtenjača (od 70 Bašić), A. Prtenjača, Uskok.
Trenr: Kristijan Tuta.
ZRMANJA: Šarlija, Šendula (od 46′ Perica), Kajtazi, Baričević, Šoša, Erslan (od 59′ Župan), Breulj (od 46′ Jurjević), Brkić, Ivandić, Šarić, Šimunac. Trener: Ante Serdarević.
Utakmica je otvorena sjajnom prigodom Šarića, ali odlično je reagirao domaći vratar Ivić. Nakon gostujuće prigode domaćin preuzima inicijativu i prijeti preko Š. Prtenjače i Uskoka. No, tek pogotkom obrambenog igrača Perice Polača dolazi u vodstvo. Na 2:0 povisuje Uskok iz odbijanca, a za 3:0 se sjajnim slobodnim udarcem pobrinuo A. Prtenjača. Goste je dvama pogocima dokrajčio mladi Bašić koji je odlično iskoristio greške gostujuće obrane. Rutinirana pobjeda Polače protiv razočaravajuće slabijih gostiju iz Obrovca.
SABUNJAR – GALOVAC 1:1
PRIVLAKA – Igralište Sabunike. Gledatelja. 300. Sudac: Ivan Čačić (Zadar), Alberto Rogić. Pomoćnici: Petar Paleka.
Strijelci: 1:0 Lisica (11′), 1:1 Tokić (82′).
SABUNJAR: Papić, Vukšević, Rogić, Mirković, Lerga, Štrkalj, Bokara, Pijaca, Pupovac, Vedrić, Lisica. Još su igrali: Ninčević i Božić. Trener: Mladen Zanki
GALOVAC: Šokota, Miloš, I. Kožul, Čoso, S. Kožul, Čakarun, Jovančević, Vujević, Tokić, Čulina. Još su igrali: Mitrović, Batur, Burčul. Trener: Ivan Džaja.
Ogled starih znanaca na Sabunikama završio je podjelom bodova. Sabunjar je bio bolji većim dijelom susreta što je rezultiralo pogotkom M. Lisice već u 11. minuti. Nakon domaćini su propustili nekoliko prigoda što su gosti kaznili u 82. minuti kada je M. Tokić postigao pogodak za goste.