18 C°

Trogir izdržao tek četvrtinu i pol

28.01.2011. 23:00

Košarkaši Borik-Puntamike su lakše od očekivanja protiv Trogira došli do svoje osme pobjede u prvenstvu i tako pet kola prije kraja ostavili živom šansu  za ulazak u Ligu za prvaka.
Prvih pet minuta utakmice proteklo je u klasičnom opipavanju snagu, a obje momčadi su se izmjenjivale u minimalnom vodstvu. Prva malo osjetnija prednost pripala je Puntamičanima nakon poena Jure Škifića (11:8). Pešutove dvije trice u nizu donijele su u 8. minuti odvajanje na plus sedam (21:14), no u drugu četvrtinu se ušlo s tek tri prednosti. Naime, Vitali i Žitko su uspjeli smanjiti na 21:18.
Početkom druge ekspresno Ružić vraća s četiri poena u nizu na plus sedam (25:18), no uporni Trogirani uzvraćaju serijom  7:0 i rezultat se vraća na početak (25:25).  Uslijedila je ipak nova serija zelenih koju je inicirao Petani s namjernim prekršajem učinjenim na njemu. Škifić i Mikulić pridodaju svaki po svoja dva poena i u 15. minuti na semaforu svijetli 31:25. Pokušali su ponovno gosti s povratkom u egal. Bilićeva trica značila je njihov povratak na tek minus dva (31:29), no tada je uslijedilo nekoliko odličnih obrambenih minuta Puntamičana koje su donijele seriju od 9:0 za odlazak na najvećih do tada plus 11 (40:29). Karakaš nakratko prekida post Trogirana s dva poena, no odličnu drugu četvrtinu potvrđuje Škifić tricom za 43:31 s kojim se rezultatom i otišlo na odmor.
Kako su završili drugu četvrtinu tako su zeleni započeli treću. Neprelazni u obrani, u napadu iznimno precizni te su nakon samo tri minute Trogirani mogli svoje misli usmjeriti ka sljedećem kolu. Najagilniji je bio Čakarun koji je umješno koristio rupe u trogirskoj obrani te uspio u tom razdoblju ubaciti šest poena. Pridodao je Škifić tricu, dva slobodna i jednu dvicu te je prednost porasla na velikih plus 20 (56:36).
Nisu tu stali igrači Nevena Plantaka nego su nastavili puniti koš posrnulih Trogirana. Dva puta Mrkić, jednom Petani i Škifić te je prednost bila podebljana na plus 28 (64:36). Trogirani su do tog trenutka bili bez poena više od pet minuta dok nije Karakaš tricom smanjio na 64:39 dvije minute prije ulaska u posljednju dionicu susreta.
Uspjeli su gosti u te dvije minute i ubaciti nešto poena, zahvaljujući Žitku, no slaba im je to bila utjeha, jer su u obrani bili i dalje vrlo propusni. Plus 23 (72:49) za posljednju četvrtinu bilo je sasvim dovoljno zelenima da mirno odrade završnicu susreta u kojoj su očito zadovoljni stečenom prednošću gostima izašli u susret im spriječili odlazak u još veću rezultatsku katastrofu.

BORIK-PUNTAMIKA – TROGIR 87:66

(21:18, 22:13, 29:18, 15:17)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelj: 200. Suci: Luka Kardum (Šibenik), Andrej Sušanj i Goran Terlević (Rijeka).
BORIK-PUNTAMIKA:  Mikulić 4, Mrkić 8 (2-6), Marić 1 (1-2), Čakarun 6 (2-3), Ružić 16 (6-6), Pešut 8 (2-2), Petani 9 (5-6), Škifić 28 (4-6), Marin, Troskot, Jurjević  5, Plantak 2. Trener: Neven Plantak.
TROGIR: Vitali 4 (0-1), Rašetina 2, A. Bilić 3, Karakaš 16 (6-6), Žitko 18 (2-4), I. Bilić (0-2), T. Roso, Vladović 9 (1-2), Diminić 14 (0-2), N. Roso. Trener: Ante Perica.
Šut za 2: Borik-Puntamika 25-41 (61%); Trogir 21-31 (68%).
Šut za 3: Borik-Puntamika 5-21 (24%); Trogir 5-17 (29%).
Slobodna bacanja:  Borik-Puntamika 22-31 (71%); Trogir 9-17 (53%).
Skokovi: Borik-Puntamika 26 (15+11); Trogir 28 (20+8).