Pakoštane u vodstvu

Autor: Z L

28.03.2010. 22:00

CROATIA 4 – NOVA ZORA 2
TURANJ – Igralište Krš. Gledatelja 300. Sudac: Ivan Paleka ll. Pomoćnici: Petar Martić (Pag) i Damir Bačić (Galovac). Strijelci: 1:0 J. Bolić (15) 2:0 Erlić (31) 2:1 Šarić (36) 2:2 Njitraj (40) 3:2 Kresović (53) 4:2 Genda (73)
CROATIA: Bubnjar, J. Santini, Patača, Genda(-od 84 I.Santini), Jačan, J. Bolić, M. Budanović, Mandić (od 58′ Jakovac), Kresović, Erlić (od 87′ M. Santini), D. Budanović (od 62′ N. Deković). Trener: Zlatko Kadija.
NOVA ZORA: Morović, L. Mikas, M. Mikas (od 70′ Eškinja), Čulina, Miočić, Majica, Šarić (od 85′ Batur), Jergović, Mandić, K. Mikas, Njitraj. Pomoćni trener: Nado Majica.
Susjedski okršaj ponudio je odličnu utakmicu pred prepunim tribinama Krša. U susretu u kojem motivacije, lijepih akcija, a i pogodaka nije nedostajalo Croatia je nastavila svoj pobjednički niz te ubilježila 10 bodova u četiri odigrana proljetna kola. Domaći su odlično otvorili susret i poveli u 15. minuti kada odlično iz kornera ubacuje Mandić, a kapetan domaćih Joško Bolić zakucava loptu glavom pod gredu za vodstvo domaćih. Na drugi pogodak čekalo se do 31. minute kada Mladen Budanović odlično upošljava Erlića koji podiže vodstvo Croatie. Unatoč zaostatku Filipjanci su pred kraj prvog dijela stigli do izjednačenja. Prvo nakon solo akcije Ivana Mandića najspretniji pred domaćim vratima je Šarić, a četiri minute poslije Njitraj iz slobodnog udarca majstorski pogađa za konačni rezultat poluvremena. U nastavku domaći su još boljom predstavom došli do pobjede. U 53. Erlić dodaje do Kresovića koji euro-golom pogađa suprotni kut vratara Morovića. Konačni rezultat općinskog derbija postavlja mladi Vice Genda koji oštrim prizemnim udarcem dovodi domaće u nedostižnu prednost. U prilikama bogatoj utakmici domaći su mogli postići još koji pogodak, dok su gosti dva puta iz slobodnog udarca pogodili gredu preko Njitraja. Zaslužena pobjeda Turanjaca i na terenu, ali i zbog ugođaja na tribinama jer je svaki dobar potez nagrađen pljeskom.
PODGRADINA 1 (1) – PAKLENICA 4 (2)
POSEDARJE: Igralište: Gordana Deme. Gledatelja: 100. Suci: Ivan Zdrilić (Poličnik), Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke), Ivica Zrilić (Popovići). Strijelci: 0: 1 Zdunić (1′), 1:1 Paleka (10′), 1:2 Zdunić (22′), 1:3 Kovačević (69′), 1:4 Zubčić (83′). Crveni karton: Tomislav Tadić (88 min. psovanje suca).
PODGRADINA: Bakić, Musap, Budan (od 66 min Šalina), A. Žuža (od 59. Br. Batur), Marinović, M. Žuža, Crnjak, Katalinić (od 74. Breulj), Batur (od 46. min Lončar), Paleka, Prskalo (od 46. min Pavičić). Trener: Adnan Ocelli.
PAKLENICA: Jaklin, Tadić, Zanić, Smokrović (od 52. Zelenika), Dokoza, Ivković, Stanić (od 66. Anić), Jukić (od 56. Kovačević), Koić (od 59. Galešić), Zdunić, Marjanović (od 76. min Zubčić). Trener: Tomica Milovac.
Susjedski derbi između Podgradine i Paklenice završio je upravo kako nitko iz Podgradine od navijača nije priželjkivao, a to je uvjerljiva pobjeda gostiju. Samo što se krenulo s centra već u prvoj minuti gosti dolaze u vodstvo preko najboljeg pojedinca susreta, Nikole Zdunića. U 10. minuti brzonogi Paleka poravnava rezultat na 1:1, što je na kraju pokazalo da je to bio i jedini zgoditak za domaćina u cijeloj utakmici, dok su gosti još tri puta tresli mrežu domaćeg vratara i to još jednom Zdunić i po jedan zgoditak Kovačevića i Zubčića. Jedina crna točka u susretu je bio crveni karton za gostujućeg igrača Tomislava Tadića zbog vrijeđanja suca Ivana Zdrilića.
VRČEVO 2 – DALMATINAC 2
GLAVICA – Igralište Drežlovac. Gledatelja: 50. Sudac: Ivan Paleka (Zemunik). Pomoćnici: Dalibor Glavan (Privlaka) i Damir Lerga (Zadar). Strijelci: 1:0 D. Kombura (51′), 1:1 Viduka (62′), 1:2 Križek (68′), 2:2 D. Kombura (89′ – 11 m). Crveni karton: Ante Števanja (Dalmatinac, 82′, drugi žuti).
VRČEVO: Dević, S. Števanja, R. Katuša, I. Števanja II ( od 66′ M. Galešić), D. Kombura, F. Števanja, Š. Katuša (od 89′ A. Galešić), I. Števanja I, J. Števanja, Š. Števanja (od 64′ H. Kombura), I. Katuša. Trener: Željko Števanja.
DALMATINAC: Mi. Grgurović, Ma. Grgurović, Musap, Viduka, Blagdanić, Vujević, Marić, Čirjak (od 46′ Pupovac), A. Števanja, Križek, Janković. Trener: Mate Grgurović.
Nakon uglavnom ravnopravne, ali uzbudljive utakmice borbena momčad Vrčeva i ovog proljeća preporođeni sastav Dalmatinca iz Crnog odigrali su neodlučeno 2:2 (0:0). U prvom dijelu susreta i pored niza prigoda nije bilo golova, a domaćini su bili terenski premoćniji, kada nisu realizirali čak četiri velike šanse i to u tri navrata Šime Števanja, a jedanput Ivan Števanja I, dok su gosti prokockali samo jednu priliku. U nastakvu igre mnogo uzbuđenja i preokreta pa su tako Glavičani poveli prvi s 1:0 u 51. minuti, kada je stoper Domagoj Kombura poslije izvedenog kornera od strane Josipa Števanje bio precizan sa sedam metara. Nakon toga se pomlađeni gosti bude i ubrzo preokreću rezultat golovima Denija Viduke u 61. minuti udarcem izbliza nakon kiksa obrane domaćih te Josipa Križeka u 68. minuti iz slobodnog udarca iskosa s čak 25 metara, kada je malo “zaspao” iskusni vratar Vrčeva Mario Dević. Ipak, u posljednjim trenucima domaćini uspijevaju izjednačiti na 2:2 kada je u 89. minuti iz kaznenog udarca bio precizan razigrani Domagoj Kombura, a prethodno je u šesnaestercu Crničana igrao rukom Renato Blagdanić, stoper čime je Vrčevo tako ipak spasilo jedan bod.
DEBELJAK 1 – ARBANASI 0
DEBELJAK – Igralište Šaraj. Gledatelja: 250. Suci: Tadija Babić (Pridraga), Anto Ević i Neven Ražov. Strijelac: 1:0 M. Jerak (50′).
DEBELJAK: N. Rogoznica, M. Torbarina, L. Torbarina, D. Gambiraža, B. Pavić, M. Strenja, L. Gambiraža, A. Smolić, M. Jerak, M. Strenja, S. Marinović. Trener: Josip Smolić
ARBANASI: S. Pedić, J. Bilaver, Z. Pantov, M. Škoda, I. Predovan, Š. Kresović, M. Svetić, J. Tadić, A. Fain, I. Novak, M. Perović. Trener: Leo Vukić.
ZEMUNIK 4 – VELEBIT 0
ZEMUNIK – Igrališe Lužine. Gledatelja: 150. Sudac: Ante Kulin (Šibenik). Pomoćnici: Petar Paleka (Zadar) i Ivica Šango (Privlaka). Strijelci: 1:0 Dragan Fabijan (43′), 2:0 D. Fabijan (63′), 3:0 Šestan (70′), 4:0 Peri (84′)
ZEMUNIK: Dragaš, T. Marušić, Davor. Fabijan (od 80′ T. Radović), M. Marušić, Paleka, P. Radović, Ćurković, Dragan Fabijan, Kasap (od 80′ T. Radović), Alvir. Trener: Milivoj Krnčević.
VELEBIT: Anzulović, Radočaj, Mišković, Jerković, Krešić, Katanić, Franjić, Ejupi (od 70′ Abramović), Lovrić, Matijević, Kasalo. Trener: Ivo Marić.
U prvom dijelu domačini, iako su imali dominaciju postigli su samo jedan zgoditak, a u drugom dijelu ipak su igrači Zemunika bili efikasniji.
GORICA 2 – ŠKABRNJA 1
GORICA – Igrališe Jamorina. Gledatelja: 200. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Josip Budan (Podgradina) i Damir Kapitanović (Zadar). Strijelci: 0:1 Ivković (14′), 1:1 Klarić (68′ – autogol), 2:1 Kamber (87′). Crveni karton: Josip Batur (Gorica ) – 53. minuta, prekršaj zadnjeg igrača obrane.
GORICA: Bučić, J. Batur, J. Ikić (od 81′ Kamber), G. Mikulić, J. Ikić, A. Erlić, M. Tokić, Jurjević (od 59′ A. Batur), Š. Čirjak (od 37′ J. Čirjak), Mitrović (od 46′ S. Tokić), P. Mikulić (od 89′ Perić). Trener: Mile Batur.
ŠKABRNJA: Dragičević, Pavičić, M. Bilaver, Mičić, Klarin, Klarić, Vrsaljko (od 86′ Perica), S. Bilaver, Šarić, Ivković, Gurlica (od 81′ Jurić). Trener: Luka Hržina.
U derbiju kola pred rekordnim brojem gledatelja u Gorici su nakon dosta uzbuđenja angažiraniji domaćini pobijedili vodeću Škabrnju, iako su skoro cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje. Nakon što su domaćini prokockali dvije prigode u 10. minuti, nakon dva izvedena korenera kada su izbliza tukli glavom A. Erlić, a vratar gostiju K. Dragičević obranio i M. Tokić šutirao preko gola došla je kazna. Naime, u 14. minuti nakon prodora po lijevom boku ofenzivni kapetan Š. Ivković je prizemnim udarcem s 10 metara svladao nemoćnog vratara Lj. Bučića za vodstvo Škabrnje od 1:0. U nastavku igre Gorica, iako s igračem manje, preuzima inicijativu i u 68. minuti dolazi do poravnanja rezultata na 1:1 kada je A. Erlić ubacio loptu u šesnaesterac gostiju, a stoper Škabrnje L. Klarić nespretno reagirao i loptu s deset metara u luku poslao u vlastitu mrežu. U finišu susreta Gorica je uspjela čak i povesti 2:1 te osigurati sva tri boda kada je nakon izvedenog kornera i proigravanja najagilnijeg domaćeg vratara A. Mikulića korpulentni A. Kamber glavom sa šest metara matirao je nemoćnog vratara Škabrnje za veliko slavlje domaćih navijača.
PAKOŠTANE 3 – BIBINJE 1
PAKOŠTANE – Igrališe Krć. Gledatelja: 200. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik) i Milan Torbarina (Debeljak). Strijelci: 1:0 Vujević (8′), 2:0 Kurtov (21′), 2:1 M. Lukić (43′), 3:1 Medin (65 – autogol).
PAKOŠTANE: Mi. Barešić (od 57′ Maksan), Anić, Lalin, Ma. Barešić, Kurtov (od 84′ Mt. Barešić, Av. Gegollaj (od 73′ A. Stojanov), Kostović (od 79′ Bačkov), Skroće, Vujević, Mikulić. Trener: Marijan Lamešić.
BIBINJE: Pedić, M. Bugarija, L. Sikirić, Iglić (od 15′ Š. Šimunić), Medin, M. Šimunić, M. Režan, D. Bugarija (od 60′ Ž. Režan), H. Režan, L. Lukić, M. Lukić. Pomoćni trener: Jurica Iglić.
Spremniji i uigraniji domaćini pred mnogobrojnim gledateljima dominirali su tijekom cijelog susreta. Imali su nekoliko prigoda, ali realizacija je bila slaba. U 8. minuti Mikulić je silovito prodro prema vratima gostiju, nabacio loptu koju je Vujević iz blizine poslao u mrežu. Povisuje Kurtov udarcem glave iz blizine nakon slobodnog udarca Mikulića s desne strane. U 43. minuti obrana domaćina pred svojim je vratima igrala neoprezno i to je iskoristio M. Lukić postigavši zgoditak za svoju momčad. Konačan ishod postavljen je u 65. minuti kada je oštar udarc Mikulića išao prema praznim vratima, a u namjeri da spriječi zgoditak Medin je pogodio svju mrežu.
NOŠK 0 – ZLATNA LUKA 3
NOVIGRAD – Igralište Bravarići. Gledatelja. 150. Sudac: Damir Dukić (Zadar). Pomoćnici: Ante Zubčić (Benkovac) i Denis Vrkić (Zadar). Strijelci: 0:1 Pavin (30′), 0:2 Mihić (66′), 0:3 Pavin (84′).
NOŠK: A. Buterin, J. Baždarić (od 46′ Pavasović), Anzulović, Sinovčić, Badžoka (od 78′ D. Baždarić), I. Buterin, Čolak, Milanković (od 46′ Terkeš), Aliju (od 22′ Oštrić), Zorić, Vlatković (od 26′ Mijolović). Trener: Željko Bakarić.
ZLATNA LUKA: Dijan, D. Smolić, I. Oljica (od 46′ Mihić), Mašić (od 70′ Nadinić), Torbarina, Š. Gašparović, D. Brkić (od 54′ Strenja), Sudinja (od 46′ B. Brkić), Morović, Pavin, Barić (od 62′ M. Oljica).
Gosti su došli u vodstvo u 30. minuti nakon velike greške obrane NOŠKA-a, lopta je došla do usamljenog pavina koji s deset metara iskosa pogađa neobranjivu mrežu golmana Buterina za 0:1. 2:0. Za goste je povisio Mihić u 66. minuti nakon gužve u šesnaestercu domaćina udarcem s osam metara u donji desni kut. Nakon toga NOŠK je imao nekoliko šansi koje nije iskoristio da bi u 84. minuti Pavin ostao sam kao duh na sedam metara i udarcem po sredini gola zaokružio rezultat 3:0 za goste iz Sukošana.