21 C°

Luca Ivanković zatvorila reket

28.10.2012. 23:00

Nije Jolly što je bio, ali šibenski sastav je i dalje toliko jak da utakmice sa Zadrom dočekuje kao favorit. Tako je bilo i u subotu poslijepodne na Višnjiku u dvoboju u kojem je Jolly na kraju pobijedio, a domaće može ohrabriti to što su svake godine susjedama – sve bliže. Istina, dijelom i zbog toga što je Jolly oslabio, ali s ovakvim rasporedom snaga mogli bismo brzo dočekati da iz dvoboja sa Jollyjem Zadar izađe kao – pobjednik. No, to je ipak budućnost, a sadašnjost smo gledali u susretu 3. kola A-1 lige koji je obilježila Luca Ivanković, visoka Šibenčanka za koju protivnik nema odgovora, ako u ekipi nema centra. A upravo Zadru nedostaje visoka igračica. Ivanković je to odlično iskoristila i bila prevaga u utakmici koja je bila neizvjesna samo kad Ivanković nije bila na parketu. Domaće su znale da im je obrana jedina šansa, no obrana protiv Ivanković s profilom igračica koji ima Zadar bila je nemoguća misija. Dovoljno je reći da je od 33 skoka gošći Ivanković imala 15. Inače, Zadar je na kraju ukupno imao čak i sedam skokova više.
Rezultatski, Zadar je izgledao dobro u prvih 15 minuta, a glavno obilježje igre domaćih bili su brojni promašaji i to na otvorenim šutevima. Posebno je ruka Zadrankama zadrhtala kada su bile u situaciji za preuzimanje vodstva. Tako je kod 7:7 Cvjetković promašila polaganje iz kontre. I nije to bio slučaj samo s Cvjetković, a kad je s druge strane parketa Jolly luksuz je promašivati ono što je u košarci smatra zicerom. Kada je Jolly u 13. minuti poveo 33:21 na klupu je sjela Ivanković i bila je to prilika za novi početak Zadra. Najprije je Antonia Erslan vezala pet poena (jedna trica), pa je tricu pogodila i Balić, precizna je bila potom i Nikpalj i eto Zadra na 33:34 u 16. minuti. Imale su “bijelo-plave” i napad za vodstvo u kojem pokušaj Nikpalj nije prošao. U međuvremenu reagirao je Edi Dželalija, trener gošći, i na parket vratio Ivanković. Epilog? Zadar je do kraja poluvremena ostao bez koša, Jolly je zabio 12, a Ivanković je na poluvrijeme otišla sa 17 ubačaja. U tih nekoliko minuta druge četvrtine Jolly je riješio pitanje pobjednika, a Zadar je u drugih 20 minuta krenuo po ono o čemu je razmišljao i prije utakmice – uigravati se za dvoboje s protivnicima koje može pobijediti. I nije izgledalo loše, premda je problem šuta ostao. Razmahala se potom Benić, a obranu domaćih na Ivanković još je više otežala činjenica da je Balić već u 31. minuti zaradila pet osobnih pogrešaka. Kad je Dželalija na parket poslao mlađe snage, nakon što je njegova ekipa otišla na plus 20 (44:64), gledali smo igru podjednakih protivnica. Dakako, Zadru je bilo lakše utoliko što je Ivanković preselila na klupu. Do kraja utakmice priliku su dobile sve igračice pa smo u posljednjim minutama gledali dvoboj kadetkinja.

ZADAR – JOLLY JBS  66:82

(17:28, 16:18, 13:21, 20:15)
ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja: 250. Suci: Šušanj (Rijeka), Milin (Rijeka), Vukušić (Split).
ZADAR: Štrmelj 2, Cvjetković 6 (2-2), Ma. Erslan 2 (2-2), Balić 12, Mt. Erslan, Nikpalj 8 (4-6), A. Erslan 20 (3-4), Majstorović 8 (4-4), Bodrožić 3 (3-4), Frakin 3 (1-2), Žilić, Pavičić. Trenerica: Marija Erslan.
JOLLY JBS: Cigić, Stojanović 4, Petković, Chiabov, Benić 21 (5-5), Mišura 26 (5-6), Semren 9 (5-6), Smolić, Di Mauro, Ivanković 20 (6-7), Periša, Dujić 2. Trener: Edi Dželalija.
Šut za dva: Zadar 19-54 (35%); Jolly JBS 23-41 (56%).
Šut za tri: Zadar 3-13 (23% – Balić 2, A. Erslan; Jolly JBS 5-16 (31% – Benić 4, Mišura).
Slobodna bacanja: Zadar 19-24 (79%); Jolly JBS 21-24 (88%).
Skokovi: Zadar 40 (18); Jolly JBS 33 (9).
Osobne pogreške: Zadar 22; Jolly JBS 21.
Pet osobnih pogrešaka: Balić (31′).

Za suce i delegata 1.884 kune

Prva A-1 liga ima svoju cijenu, a posebno nakon odluke da od ove sezone i na utakmicama ženske lige budu tri suca. Dvoboj Zadra i Jollyja sudila su dva suca iz Rijeke (Andrej Sušanj i Roko Milin) i jedan iz Splita (Dino Vukušić) dok je opunomoćenih HKS-a (Stipe Barišić) bio također iz Splita. Te četiri službene osobe Zadar su ukupno koštale 1.884 kune (suci 572+572 + 370, opunomoćenik 370).

Puna tribina

Ne možemo reći da se tražila karta više jer se ulaznice za utakmice zadarskih košarkašica ne naplaćuju. No, dvorana 3 ŠC Višnjik bila je puna. Istina, riječ je o malom kapacitetu za gledatelje kojih u dvorani najviše može biti 300-tinjak. Svejedno, ne sjećamo se da je neka utakmica Zadranki posljednjih sezona izazvala toliko zanimanje. Ženska liga ove sezone definitivno izgleda jako dobro i nije nemoguće da će i u drugim gradovima porasti zanimanje gledatelja.