Pružili otpor i ostali na minus 20

Autor: Andrija Dešpoja

28.12.2009. 23:00

Borik-Puntamika nije uspjela napraviti čudo u Sutinskim Vrelima, ali su zato uspjeli pružiti žestok otpor favoriziranom i kvalitetnijem domaćinu. Igrači Cedevite su odlično otvorili prvu četvrtinu i otišli na 10 poena prednosti (21:11), ali su tada početkom druge dionice Puntamičani odlučili pokazati zube. Uspjeli su na poluvrijeme otići tek s 8 poena zaostatka (36:28) što je bilo vrlo ohrabrujuće pred posljednjih 20 minuta. Otvaranje nastavka preko Petanija koji je ubacio dvije trice, Plantakovi igrači se primiču na tek minus tri poena (40:37) i Subotić, trener Cedevite, je bio prisiljen pozvati minutu odmora. Jezikova juha je dobro djelovala na domaćine koji su serijom 8-0 otišli na nedostižnih 11 poena prednosti. Puntamičani su se držali na toj razlici do pred sam kraj susreta kad su domaći košarkaši uspjeli podebljati prednost. Nezaustavljivi su kod Cedevite bili Baždarić i Žižić sa 17 poena, dok su im ruku pružili Ameri Mobley  s 15 i Anderson s 8 poena. Puntamičani su imali vrlo raspoloženog Petanija s 13 i Jurjevića koji je upisao 15 poena.
– Odigrali smo protiv kvalitetnog NLB ligaša Cedevite dobru utakmicu, dapače u nekim trenucima smo bili izvrsni što se posebno odnosi na drugu i treću četvrtinu kad su naši igrači konačno shvatili da se može igrati sa Cedevitom. To loše otvaranje utakmice se pokazalo kobnim za naše šanse za eventualan prolazak, ali smo zadovoljni pruženim. Na kraju razlika od 20 poena nije bila najrealnija slika stanja na samom terenu, rekao je nakon utakmice pomoćni trener Borik-Puntamike Ivan Juran.

CEDEVITA – BORIK-PUNTAMIKA 84:64

(21:11, 15:17, 22:18, 26:18)
ZAGREB – Športska dvorana Sutinska Vrela. Suci: Herceg i Paić (Zabok), Štrok (Varaždin).
CEDEVITA: Subotić, Primorac, Mobley 15 (4-5), Krasić 4 (2-2), Žižić 17 (7-8), Rudež 9 (3-3), Petrović 9 (2-2), Kovačević 5, Anderson 8, Kuljanin, Kaštropil, Baždarić 17 (6-6). Trener: Slobodan Subotić.
BORIK-PUNTAMIKA: Petani 13 (3-4), Ivanov 5 (3-4), Čakarun 3 (3-4), Pavić 3, Dević 8 (0-1), Mrva 10 (2-2), Marin, Troskot, Jurjević 15 (2-3), Baždarić 7, Mrkić, Olivari. Trener: Neven Plantak.
Šut za 2: Cedevita 21-32 (66%); Borik-Puntamika 12-31 (39%).
Šut za 3: Cedevita 6-19 (32%); Borik-Puntamika 9-27 (33%).
Slobodna bacanja: Cedevita 24-26 (92%); Borik-Puntamika 13-18 (72%).