FOTOGALERIJA: Bostic torpedirao MZT

29.12.2017. 21:44
FOTOGALERIJA: Bostic  torpedirao  MZT

Košarkaši Zadra i u posljednjoj utakmici ove kalendarske godine na  najljepši način su poželjeli svojim navijačima ulazak u Novu godinu. U  vrlo bitnom dvoboju momčad Aramisa Naglića odigrala je sjajnu napadačku utakmicu u kojoj je zabila 105 poena. A sve zasluge prvenstveno  pripadaju Joshui Bosticu koji je završio sa 38 ubačenih poena od čega je  bilo čak osam trica. S ovom pobjedom Zadar je definitivno riješio, iako  ne još matematički, pitanje ostanka u ligi. Iako po igrama koje pruža u  posljednje vrijeme nije neskromno ustvrditi da se mogu navijači nadati i  visokom plasmanu ove sezone.
Ušli su igrači Zadra onako kako je trener Naglić zahtijevao od njih u  najavi utakmice. Snažno u obrani, lepršavo u napadu te je nakon prvih  šest minuta publika u Krešinom domu itekako mogla biti zadovoljna. Na  semaforu je svijetlilo 17:8 od čega je čak 13 poena izrežirano od strane  zadarskih Amerikanaca. Dvije trice Bostica, po jedna Knowlesa te Špralje  bile su dovoljne da na početku Makedonci upadnu u probleme.
I u drugom poluvremenu se nastavilo napadački s velikim brojem  poena na obje strane. Knowles i Bostic su nastavili s preciznošću, no i na  gostujućoj strani plodonosan je bio Mavra. Nadmoć Zadra  u svim segmentima igre morala je do kraja treće četvrtine biti naplaćena.  Završnu glazuru dali su nakon Bostica, Božić odličnom igrom u oba  pravca te Špralja koji  je tricom sa sirenom donio je garanciju za mirnu  završnicu (80:62). Nije ni trebalo biti zapravo straha da će se u posljednjih 10 minuta nešto bitnije promijeniti za goste, jer igrači Zadra predvođeni Bosticem i kapetanom Špraljom su ponudili pregršt veselja navijačima.
ZADAR 105
MZT 80
(32:14, 23:27, 25:21, 25:18)
ZADAR – Dvorana Krešimira Ćosića. Gledatelja: 4000. Suci: Igor  Dragojević (Crna Gora), Milan Nedović (Slovenija) i Vladan Šundić  (Crna Gora).
ZADAR: Knowles 18 (0-2), Bašić, Ivanov 7 (3-4), Jelenković, Krajina 10  (0-1), Bostic 38 (10-10), Vuković 7, Brzoja 3, Špralja 13 (1-2), Božić 9 (3-4).  Trener: Aramis Naglić.
MZT: Majstorović 4 (2-2), Lalić 16, Penov 7, Simonovski, Minchev 17  (2-2), Trajkovski 4 (2-2), Spasojević 2, Stojanovski 12 (5-6), Maslinko 2,  Mavra 16 (5-5). Trener: Željko Lukajić.
Šut za dva: Zadar 17-27 (63%); MZT 23-45 (51%).
Šut za tri: Zadar 18-38 (47% – Bostic 8, Knowles 4, Špralja 4, Vuković,  Brzoja); MZT 6-20 (30% – Minchev 3, Penov, Stojanovski, Mavra).
Slobodna bacanja: Zadar 17-23 (74%); MZT 16-17 (94%).
Skokovi: Zadar 23(5); MZT 38(12).
Osobne pogreške: Zadar 23; MZT 19.

Naglić "pokvario" zabavu
USA, USA orilo se Krešinom dvoranom nakon osme trice nevjerojatno vrućeg Bostica kojemu je to, šest minuta prije kraja, bio ukupno 38 ubačaj. Rezultatski je  utakmica već tada bila riješena, s 22 plusa na strani Zadra (93:71), no svi u dvorani  su navijali da se kanonada Amerikanca nastavi i dalje. "Pokvario" je sve njegov trener, Naglić izvadivši ga izvan utakmice u tim trenucima. No, nisu propustili Zadrani  odužiti mu se ovacijama za fenomenalnu igru, a na parketu su Bostica u posljednjih  pet minuta u atrakcijama naslijedili Vuković i Knowles.