Brzoja i Knowles promašili pobjedu

ABA LIGA
U posljednjih 14 sekundi tražila se trica za pobjedu, a na kraju čak tri pokušaja, jedan Brzoje i dva Knowlesa nisu pronašla svoj cilj te je Zadar ostao bez pobjede
ABA liga
VRAĆA SE U FORMU - Jakov Vladović

Košarkaši Zadra unatoč činjenici da su dan prije igrali s Cedevitom uspjeli su pružiti dobru partiju protiv Igokee u Laktašima. Na kraju je nedostajalo malo sreće i preciznosti u posljednjem napadu da se naplati odlična napadačka večer u kojoj je čak pet igrača Aramisa Naglića kao i protiv Cedevite završilo s dvoznamenkastim brojem poena. Kad se sve zbroji presudila je zadarska porozna obrana i sreća koja je u završnici pomazila domaće košarkaše. Usprkos porazu dobitak su za Naglića odličan učinak Vukovića (19 poena i četiri trice) te prva prava utakmica Vladovića nakon ozljede koji je zabio 13 poena, imao tri skoka i podijelio šest asistencija.

Vladović i Vuković starteri

Trener Zadra je ispremiješao početnu petorku i na parket poslao Vladovića i Vukovića, uz očekivane Knowlesa, Krajinu i Božića. Nije započeo Ivanov i to je iskoristio najbolje hrvatski centar Robert Rikić koji je u prvih pet minuta ubacio čak 11 poena na račun kojih je Igokea imala u ranoj fazi šest poena prednosti (15:9. Uslijedilo je razdoblje buđenja košarkaša Zadra te su do kraja prve četvrtine potpuno preokrenuli situaciju na terenu. Serijom 15:3, u kojoj je sedam poena izrežirao Knowles, a pet Vladović, zaključena je prva dionica sa finom prednošću od šest poena (18:24). Igra toplo-hladno nastavila se i u drugoj četvrtini. Domaći sastav u par minuta je anulirao zaostatak i čak poveo s 27:26. Onda je uslijedio novi zadarski ekspresni odgovor preko Brzoje i Krajine te se serijom 7:0 vraćaju na šest viška (27:33). Nije ni tada stabilizirana igra, jer je Igokea ponovno pronašla recept za povratak. Nekoliko izgubljenih lopti Zadrana iskoristio je Jevtović, a pogodili su nešto i domaći stranci Preston i Reinhardt što je rezultat dovelo do poravnanja (38:38). Posljednje dvije minute pred poluvrijeme obrana Zadra je bitno popustila te primila još čak devet poena, ali srećom Knowles pogađa tricu, dok Krajina u posljednjoj sekundi zabija koš što je bitno popravilo raspoloženje u zadarskoj svlačionici na odmoru (47:45).

Dalekometna paljba Zadra

Obrana je u prvom poluvremenu definitivno pala na testu i tom smislu je sigurno tražio popravak trener Zadra iako se mogao očekivati zamor materijala zbog druge utakmice u 24 sata. Ipak, u trećoj četvrtini Zadrani su izgledali kao da nisu igrali mjesecima. Proradila je dalekometna paljba. Očekivano od Knowlesa koji je stavio dvije, ali ugodno je iznenadio Vuković sa čak tri pogođene trice. Bila bi prednost Zadra u toj trećoj dionici i izraženija od osam poena koliko su imali pri njenom kraju (63:71), ali nezaustavljiv je bio Igokein Amerikanac Artis koji je ubacio čak 10 poena u toj četvrtini te je uz Reinhardta održavao priključak. Zadar je u posljednju četvrtinu ušao sa neloših pet viška (66:71), a na otvaranju četvrte imao je i plus sedam nakon poena Krajine (66:73). No i ta velika prednost je bila kratkog vijeka, jer su Reinhardt i Šibalić uspijevali iskažnjavati propuste u obrani što je skroz približilo domaćina (78:79). Vuković je na drugoj strani stavio svoju četvrtu tricu (78:82), ali nakon toga je stigao novi odgovor Igokee preko Jevtovića i Šibalića. Ovaj potonji stavio je tricu za prelazak u vodstvo 85:84, pet minuta prije kraja, a s novom njegovom tricom domaćin je uspio doći do dva poena prednosti koje je pred ulazak u tri posljednje minute anulirao Bašić za 90:90. Tada su Naglićevi igrači ostali bez inspiracije, nisu uspjeli zabiti poen više od dvije minute dok su igrači Igokee preko Radivojevića i Artisa došli do kapitalnih četiri poena prednosti (94:90), 29 sekundi prije kraja. Vladovićeva dva bacanja vratila su nadu u mogući povratak (92:94), a pomogao je i Reinhardt s prekršajem u napadu što je omogućilo Nagliću da na minuti odmora iskreira posljednjih 14 sekundi. Tražila se trica za pobjedu, a na kraju čak tri pokušaja, jedan Brzoje i dva Knowlesa nisu pronašla svoj cilj te je Zadar ostao bez pobjede.

IGOKEA 94

ZADAR 92

(18:24, 29:21, 19:26, 28:21)

LAKTAŠI - Sportska dvorana Laktaši. Gledatelja: 1000. Suci: Ilija Belošević, Miloš Koljenšić, Matej Špendi.

IGOKEA: Ponjavić, Artis 18 (4-4), Gajić, Reinhardt 16 (2-3), Glogovac, Nikolić, Jevtović 18 (6-10), Radivojević 11 (4-5), Ljubičić 2 (2-2), Šibalić 16 16 (4-4), Rikić 11 (3-4), Preston 2. Trener: Dragan Bajić.

ZADAR: Knowles 17 (1-2), Bašić 6, Vladović 13 (2-2), Ivanov 2 (2-2), Kraljević 4, Jelenković, Krajina 13, Vuković 19 (1-2), Brzoja 6, Špralja, Božić 12 (6-8). Trener: Aramis Naglić.

Šut za dva: Igokea 24-49 (49%); Zadar 25-39 (64%).

Šut za tri: Igokea 7-20 (35%); Zadar 10-32 (31%).

Slobodna bacanja: Igokea 25-32 (78%); Zadar 12-16 (75%).

Skokovi: Igokea 32 (24+8); Zadar 37 (30+7).

Osobne pogreške: Igokea 20; Zadar 25.