Dinamo sve riješio u prvoj utakmici

29.07.2008. 22:00

U prvom susretu 2. pretkola nogometne Lige prvaka zagrebački Dinamo je na stadionu Športni park u Domžalama pobijedio istoimenog slovenskog prvoligaša 3:0 i tako praktički izborio plasman u treće pretkolo Lige prvaka.
Drugu sezonu uzastopce nogometaši zagrebačkog Dinama trijumfalno napuštaju Domžale. Prošle sezone “modri” su također u drugom pretkolu Lige prvaka slavili 2:1, a ovoga puta pobjeda je bila još uvjerljivija i Dinamo je već nakon prve utakmice osigurao plasman u treće pretkolo.
U odnosu na lanjski sastav u redovima Dinama večeras su na travnjaku Športnog parka utakmicu otvorila tek dvojica igrača koja su bila u sastavu i prošle sezone, Brazilci Etto i Sammir. Dinamo je sjajno otvorio utakmicu i već u 11. minuti sjajnim udarcem Vrdoljaka sa 25 metara došao je do vodstva koje je primirilo ambiciozne domaćine. Devet minuta kasnije nakon sjajne akcije Mikića i Sammira, slovenski branič Knezović srušio je brazilskog veznjaka unutar kaznenog prostora. Sammir je realizirao jedanaesterac i nakon 20 minuta Dinamo je došao do dva pogotka prednosti. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika, ako ih je uopće i bilo, hrvatski prvak je razriješio u 40. minuti kada je Tadić iskoristio Sammirovu asistenciju. Usprkos Dinamovoj dominaciji i slovenski prvak je u prvom poluvremenu bio blizu pogotka. Domaćin je imao nekoliko izglednih prilika, a najbliže pogotku bio je Čavušević koji je u 27. minuti pogodio vratnicu. U nastavku utakmice rezultat se nije mijenjao, a Slovenci su još jednom uzdrmali okvir vratiju. Kirm je u 69. minuti pogodio gredu.
Uzvratni susret na rasporedu je šestog kolovoza u Zagrebu.
OSTALI REZULTATI
Anorthosis (Cip) – Rapid Beč (Aut) 3:0,  IFK Gotheborg (Šve) – Basel (Švi) 1:1, Tampere United (Fin) – Artmedia (Slk) 1:3,  Aalborg (Dan) – Modriča (BiH) 5:0, Domžale (Slo) – DINAMO (HRV) 0:3, Anderlecht (Bel) – BATE Borisov (Blr) 1:2, Fenerbahče (Tur) – MTK (Mađ) 2:0, Beitar Jerusalem (Izr) – Wisla (Polj) 2:1, Rangers (Ško) – Kaunas (Lit) 0:0, Panathinaikos (Grč) – Dinamo Tbilisi (Gru) 3:0, Šerif (Mol) – Sparta Prag (Češ) 0:1, Baku (Aze) – Partizan (Srb) 1:1, Brann (Nor) – Ventspils (Lat) 1:0, Drogheda (Irs) – Dynamo Kijev (Ukr) 1:2.