Neprelazan Baldekin

29.11.2008. 23:00

Košarkaši Borik-Puntamike nisu se uspjeli vratiti s Baldekina s bodovima iako su odigrali solidnu utakmicu. Na kraju su uspjeli samo dobrano namučiti domaće košarkaše koji su ipak za nijansu bili bolji protivnik u utakmici koju je obilježila velika borba i jako loša izdanja obje momčadi s linije za slobodna bacanja. Utakmicu je kao ratničku opisao i kapetan Borik-Puntamike, Mate Mrva koji je iako su izgubili bio zadovoljan pristupom cijele momčadi na terenu.
– Otvorili smo utakmicu loše, Šibenčani su napravili u startu seriju 7-0, ali do kraja prve četvrtine smo se razbudili i tricom Jurjevića i košem Šarlije smo smanjili na prihvatljivu razliku 13:16. U drugoj četvrtini slična slika kao u prvoj. Domaćin odlazi ponovno na plus sedam da bi na kraju Čiklić poluvrijeme zaključio na 35:38.
Drugi dio Šibenik na krilima Petkovića, Mimice i odličnog centra Bilana odlazi čak na plus deset koševa prednosti, no tada smo iskoristili opterećenost osobnim pogreškama Mimice i Bilana i koševima Dundova i tricom Pavića prelazimo u vodstvo pet minuta prije kraja utakmice (54:53). Tada smo promašili neke otvorene šutove, prodali smo jeftino dvije lopte što su Šibenčani znali kazniti preko svog najboljeg igrača Luke Petkovića i nismo više imali vremena vratiti se u utakmicu – proanalizirao je utakmicu kapetan Mrva.
Bode u oči podatak da su slobodna bacanja u utakmici kod obje momčadi bila ispod 50%.
– Loše smo izvodili slobodna bacanja, ali domaćin ih je ispucao čak 16 više od nas, što ipak oslikava domaćinski kriterij sudaca. No, bez obzira na to, mi smo s tih promašenih naših 10 slobodnih bacanja mogli pobijediti u utakmici. No, zadovoljan sam pruženom borbom i zalaganjem cijele momčadi i ako nismo uspjeli pobijediti barem smo skupo prodali svoju kožu – zaključio je Mrva nakon utakmice sa Šibenikom.
Najbolji strijelac bio je mladi Luka Petković s 26 poena. Odmah iza njega je bio Miro Bilan s 18 poena i 6 skokova, dok su kod “zelenih” jedini dvoznamenkasti bili Čiklić s 12 poena i Šarlija s 10 poena u 15 minuta provedenih na parketu, a doble-double učinak skoro je uhvatio Mrva s 9 poena i 8 skokova.

A-1 LIGA KOŠARKAŠA

Rezultati 8. kola: Cedevita – Dubrovnik 100:80, Šibenik – Borik P. 74:65, Trogir – Svjetlost 94:84, Zabok – Kvarner NR 97:88, Alkar – Dubrava 82:80.
Cedevita 15, Šibenik 13,  Zabok, Trogir, Kvarner NR i Borik Puntamika 12,  Dubrava, Svjetlost, Alkar i Dubrovnik 11.
Sljedeće kolo (6. prosinca): Dubrovnik – Trogir, Dubrava – Cedevita, Borik-Punatmika – Alkar, Kvarner NR – Šibenik, Svjetlost – Zabok.

ŠIBENIK – BORIK-PUNTAMIKA 74:65

(17:13, 21:22, 16:18, 20:12)
ŠIBENIK – Dvorana Baldekin. Gledatelja 200. Suci: Sreten Radović (Dubrovnik), Josip Radojković i Leo Roglić ( oba Split).
ŠIBENIK: Mimica 13 (3-5), Bilan 18 (4-10), Petković 26 (9-12), Bilobrk 3 (1-2), Maleš 1 (1-2), Došen, Filipović 6 (0-2), Rončević, Matulja, Rajović 3, Vukičević 4 (0-4), Rubelj. Trener: Zoran Kalpić.
BORIK-PUNTAMIKA: Čiklić 12, Dević 5 (1-4), Mrva 9, Jurjević 3, Đugum 9 (1-2), Dundov 6 (4-5), Bulić, Pavić 3, Petani 2 (0-2), Šarlija 10 (2-4), Žorž 6 (3-4), Ceranja. Trener: Tihomir Bujan.
Šut za dva: Šibenik 19-30 (63%); Borik-Puntamika 18-34 (53%).
Šut za tri: Šibenik 6-23 (26%) Petković 3, Mimica 2, Rajović; Borik-Puntamika 6-21 (29%) Čiklić 2, Mrva, Jurjević, Pavić, Žorž.
Slobodna bacanja: Šibenik 18-37 (49%); Borik-Puntamika 11-21 (52%).
Skokovi: Šibenik 28 (19+9); Borik-Puntamika 32 (21+11).