Škabrnja uspješna preko Velebita

Autor: Z L

29.11.2009. 23:00

PAKLENICA 3 – CROATIA 2
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja 100. Sudac: Tadija Babić (Pridraga). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik) i Ivica Šango (Privlaka). Delegat: Mladen Zanki (Privlaka).
Strijelci: 1:0 Zdunić (6′), 1:1 Erlić (44′), 2:1 Zubčić (49′), 2:2 Pirtović (63′), 3:2 Stanić (90′).
Crveni karton: Blaž Budanović u 70′ . min Croatia, psovanje suca. Ivan Anić u 90′. Paklenica drugi žuti. Predstavnik Croatie Vlado Pirović u 79. minuti prigovor sucu.
PAKLENICA: Jaklin, Tadić (od 53′. Boban), Vidić, Zelenika, Anić, Koić (od 46′. Zubčić), Ivković, Zdunić , Jukić (od 68′. Stanić). Trener: Tomica Milovac.
CROATIA: Bubnjar, Vidas (od 65′. B. Budanović), Bolić, Deković, Pirović, M. Budanović, Duvnjak (od 60′. Genda), Kresović (od 60′. Mandić), Erlić, D. Budanović (od 60′. Potočnjak).Trener: Zlatko Kadija.
Do 63. minute kada su gosti poravnali rezultat izjednačena igra oba takmaca, a sa svake strane su pala po dva zgoditka. U 70 minuti su gosti ostali bez igrača. Imali su dvije izgledne prigode no njihovi napadači nisu ih uspjeli iskoristiti, a u samoj završnici jednu lijepu akciju su izveli igrači Paklenice, a Stanić je poentirao za 3:2 i nova tri boda. Najsretniji je bio trener Paklenice Tomica Milovac koji je uložio ogroman trud da bi svoje na terenu “trimao” ka pobjedi. U jednom trenutku kada su njegovi promašili (dvije prilike) Neno Santini član uprave Croatije kazao je:
– Izgubiti ćemo. To se i dogodilo.
PODGRADINA 0 – VRČEVO 2
PRIDRAGA – Igralište Mile Čulina Bulin. Gledatelja. 50. Sudac: Dalibor Glavan (Privlaka). Pomoćnici: Zoran Žilić i Željko Margetić (oba Zadar). Strijelci: 0:1 S. Števanja (34′), 0:2 I. Števanja (83′).
PODGRADINA: S. Bakić (od 86′ J. Žuža), Kačanić (od 75′ Šalina), A. Žuža, Janković, Marinović, Katalinić, Nekić, Budan (od 46′ Z. Žuža), Batur, Crnjak, Pavičić (od 86′ L. Žuža). Predstavnik kluba: Nediljko Crnjak.
VRČEVO: M. Dević, M. Prekpalaj, R. Katuša (od 60′ Š. Števanja), A. Števanja (od 79′ A. Galešić), Ž. Števanja, F. Števanja, S. Števanja, Kombura (od 52′ Galac), K. Prekpalaj, I. Katuša (od 85′ Š. Katuša), M. Galešić (od 52′ I. Števanja). Trenr: Željko Števanja.
Gosti iz Glavice pobijedili su sa 2:0 oslabljene domaćine iz Podgradine čime se Vrčevo probilo do sredine tablice ŽNL-a. Inače, nakon što Podgradina nije ralizirala veliku prigodu u 23. minuti, kada je Ivan Pavičić pogodio vratnicu, gosti su došli u vodstvo u 34. minuti, kada je Marko Galešić iz slobodnog udarca sa 30 metara pogodio vratnicu, a odbijenu loptu sa 10 metara spretni Stipan Števanja smjestio u mrežu iza nemoćnog vratara domaćih Stipe Bakića. Tek u finišu susreta bilježimo nova uzbuđenja, jer je Vrčevo u 83. minuti povisilo vodstvo na 2:0, kada je nakon dodavanja Ivana Katuše mladi Ivan Števanja udarcem sa 15 metara bio precizan. Međutim već u 85. minuti Podgradina je mogla bar ublažiti poraz, ali je udarac stopera Dražena Jankovića ponovno zaustavila vratnica, pa su tako sva tri boda otputovala u Glavicu.
ZEMUNIK 0 – BIBINJE 0
ZEMUNIK – igralište Lužine. Gledatelja: 100. Sudac: Josip Katuša (Raštane). Pomoćnici: Neven Ražov (Škabrnja) i Jerel Čulina (Pridraga). Delegat: Zdravko Zurak (Posedarje). Crveni karton: Matej Šimunić (Bibinje, 52′ – vrijeđanje suca).
ZEMUNIK: Krnčević, Baždarić, A. Šestan, Marušić, Paleka, Buljat (od 60′ Perić), P. Radović, J. Šestan, Jure Šestan (od 36′ T. Radović), Kasap, Fabijan. Trener: Milivoj Krnčević.
BIBINJE: T. Šimunić, Z. Režan, L. Sikirić, M. Šimunić, Medun (od 60′ M. Lukić), Iglić (od 40′ R. Iglić), Krizman (od 65′ Kunce), M. Režan, H. Režan, L.Lukić, S. Šimunić (od 40′ Žmire). Trener: Mate Sorić.
Svega je u ovoj utakmici lijepog bilo, osim zgoditaka. Do kaznenog prostora obje momčadi dolazile su kombiratorikom, a kada je trebalo postići zgoditak napadači to nisu uspjeli. Mora se priznati da su i vratari sve obranili i sačuvali svoje mreže. Pravedna podjela bodova.
NOŠK 2 – DEBELJAK 1
NOVIGRAD – Igralište Bravarići. Gledatelja: 100. Sudac: Damir Dukić (Zadar). Pomoćnici: Ante Zubčić (Pridraga) i Anto Ević (Obrovac). Delegat: Edi Perinčić (Zadar). Strijelci: 1:0 Oštrić (18′), 2:0 Grđan (35′), 2:1 Jerak (54′).
NOŠK: A. Buterin, Milanković (od 59′ Radošević), Anzulović, Pavasović, Badžoka, I. Buterin, Oštrić (od 73′ T. Buterin), Grđan, Aliju, I. Čolak (od 85′ Zrilić), Vlatković (od 68′ H. Čolak). Trener: Šime Baždarić.
DEBELJAK: T. Pavić, Jerak, M. Torbarina (od 46′ S. Smolić), Tomašević (od 40′ M. Smolić), B. Torbarina, Strenja, Gambiraža, A. Smolić, Verunica, B. Pavić, Brkljača (od 46′ Marinović). Trener: – .
U zanimljivoj i dopadljivoj utakmici NOŠK je došao u vodstvo u 18. minuti izvrsnim golom Vinka Oštrića. Na 2:0 povisio je Grđan u 35. minuti nakon lijepog dodavanja Oštrića i udarca u donji desni kut. Do kraja prvog dijela NOŠK je imao još nekoliko izglednih prilika, no zgoditak nije postignut. U drugom dijelu gosti su preuzeli igru u svoje ruke i u 54. minuti Jerak je glavom smanjio rezultat na 2:1. Obje momčadi do kraj susreta su imale po dvije izvanredne prilike koje nisu iskoristili. Bodovi su ostali u Novigradu.
PAKOŠTANE 1 – GORICA 1
PAKOŠTANE – igralište Krč. Gledatelja: 200. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Domagoj Knez i Damir Kapetanović (oba Zadar). Delegat: Šime Maruna (Zadar). Strijelci: 0:1 A. Erlić (47′), 1:1 As. Geggolaj (90′).
PAKOŠTANE: Knez, Bačkov (od 69′ Lalin), s. Vulin, M. Barešić, As. Geggolaj, Ri. Maršan (od 61′ Kostović), Lacman, Mikulić (od 52′ A. Stojanov), Lokin (od 75′ Bakija), Ro. Barešić (od 84′ Av. Geggolaj), I. Anić. Trener: – .
GORICA: Bučić, J. Batur, M. Ikić, g. Mikulić, J. Ikić, A. Erlić, Jurjević, Zrilić (od 80′ Kamber), Š. Čirjak (od 59′ J. Čirjak), Mitrović (od 72′ A. Batur), P. Mikulić (od 45′ Rogić). Trener: Mile Batur.
Prije početka susreta igrači obje momčadi i nazočni gledatelji minutom šutnje odali su počast nekadašnjem igraču Gorice Dariju Vrkići povodom godišnjice smrti. U prvom dijelu susreta domaći su bili premoćniji i stvorili tri vrlo izgledne prigode: u 16., 32. i 39. minuti, a gosti u 43. minuti. U 47. minuti nakon udarca iz kuta lopta je preletjela sve igrače domaće obrane i došla do nepokriveno A. Erlića na drugoj vratnici koji iz blizine bez poteškoća pogađa mrežu. Domaći su i dalje stvarali prigode u 65., 68. minuti. U 83. Bakija pogađa gredu, ali poravnanje je uslijedilo u završnici, u 90. minuti, preko As. Geggolaja izravnim udarcem iz kuta. Iako su gosti vodili do kraja, po prikazanoj igri podjela bodova je najpravičniji ishod ovg zanimljivog susreta.
ZLATNA LUKA 3 – NOVA ZORA 3
SUKOŠAN – igralište Dešenj. Gledatelja: 150. Sudac: Ante Gulin (Šibenik). Pomoćnici: Neven Gulin i Tonko Turica (oba Šibenik). Delegat: Darko Strenja (Benkovac). Strijelci: 0:1 Nitraj (10′), 1:1 Sudinja (24′ – 11m), 1:2 Mikas (45′ – 11 m), 2:2 Sudinja (57′), 3:2 Torbarina (78′), 3:3 Nitraj (83′).
ZLATNA LUKA: Dijan, Smolić, I. Oljica (od 29′ K. Oljica), Nadinić (od 72′ Pašić), Torbarina, T. Gašparović, Peričić, B. Gašparović, T. Strenja, M. Oljica (od 46′ Barić), Sudinja (od 66′ Mihić). Trener: Robert Dijan.
NOVA ZORA: Barbaroša, D. Nitraj, Polegubić, Čulina, Bobanović, Majica, M. Strenja, Jergović (od 79′ Eškinja), Mandić (od 90′ Batur), Mikas, Da. Nitraj. Trener: Šime Mikas.
U obostrano otvorenoj igri gledatelji su vidjeli šest zgoditaka. Po pokušanim prigodama trebalo ih je biti dvostruko. Najljepši gol susreta postigao je Sudinja u 57. minuti kada u slalomu prolazi pet igrača te šalje loptu u mrežu. Konačni rezultat postavio je Danijel Nitraj, nakon greške sukošanske obrane, iskosa s lijeve strane precizno pogađa malu mrežicu.
VELEBIT 2 – ŠKABRNJA 4
GRAČAC – igralište Velebita. Gledatelja: 150. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Zadar). Pomoćnici: Marko Vujević (Galovac) i Milan Torbarina (Debeljak). Delegat: Branko Kovač (Galovac). Strijelci: 1:0 Dragan Lovrić (5′), 1:1 Ivković (29′ – 11 m), 2:1 Ivo Lovrić (31′), 2:2 Ante Perica (44′), 2:3 Šopić (55′), 2:4 Grubić (60′). Crveni karton: Dragan Lovrić (Velebit, 94′, udaranje glavnog suca).
VELEBIT: Marin Juko, Jerković, Mišković, Drlja, Radoš, Dragan Lovrić, Robert Juko, Petrovečki, Ivo Lovrić, Grgić, Marić. Trener: Darko Grčar.
ŠKABRNJA: Dražević, MIčić, Karlić, Jupić, Klarin, Vrsaljko, Bilaver, Ivković, Ante Perica, Šopić, Grubić. Još su igrali: Anđelo Perica i gurlica. Trener: Nado Kovačević.
U jednoj borbenoj utakmici od prve minute gosti iz Škabrnje bili su mnogo bolji. Tijekom cijelog susreta su bili borbeniji i zasluženo odnijeli pobjedu. Na kraju susreta odlično je odsudio Zvonimir Sinovčić ispravno dodijelivši crveni karton Draganu Lovriću zbog udaranja.
ARBANASI 4 – DALMATINAC 1
ZADAR – Igralište Bagat. Sudac: Ivan Zdrilić. Pomoćnici: Ivan Čačić i Damir Kraljević. Delegat: Srećko Škorput. Strijelci: 1:0 Vučenović (9), 1:1 Janković (21), 2:1 Rukavina (30), 3:1 Nikpalj (45), 4:1 Rukavina (82. – 11. m).
ARBANASI: Marković, Fain, Fantov (od 73. Tomasov), Kresović, Novak, Nikpalj, Prenđa (od 70. Cupać), Genda (od 50. Svetić), Vučenović (od 77. Pedišić), I. Rukavina, Sinovčić. Trener: Željko Bakarić.
DALMATINAC: Mi. Grgurović, Ma. Grgurović, Prtenjača, Musap, Blagdanić, Pupovac, Šimić (od 32. Ćustić), Janković, L. Rukavina, J. Grgurović, Peša. Trener: Mate Grgurović.
Malo je reći da je pobjeda mogla biti i uvjerljivija. Bila je to prava opsada gostujućih vratiju i prava je sreća za Crničane da nisu primili još pokoji pogodak. Vučenović i Rukavina postigli su majstorske pogotke iz igre, a njma se pridružio i kapetan Nikpalj. Počasni pogodak za goste postigao je Janković udarcem iz daljine, a uz pomoć neravnog terena lopta je prevarila vratara Markovića.