Jazine prošle Kaštela, Voštarnici preokret protiv Bunara

29.11.2010. 23:00

Situacija nakon odigranih osam kola A-2 lige jug će kazati da i dalje superiorno predvode karavanu košarkaši Joly JBS-a koji su uspjeli bez poraza proći i gostovanje u Poličniku. Prve tri četvrtine je sve mirisalo na neizvjesnu završnicu, jer se u posljednjih 10 minuta ušlo s izjednačenim rezultatom (47:47). No, dogodio se neobjašnjiv pad Poličanaca u toj posljednjoj dionici koja je pripala gostima s rezultatom 35:10. U gradskom obračunu između Voštarnice i Pet bunara zadovoljniji su teren napustili igrači Borisa Hrabrova. Unatoč vodstvu bunara nakon poluvremena od čak 41:55, zeleni s Voštarnice su preokrenuli situaciju i tako uzeli dva bitna boda. Vidaković je zabio 26, a Grgurović 25 poena kod pobjednika dok je kod poraženih glavni egzekutor bio Šango s 20 ubačaja. Vrijednu pobjedu su zato ostvarili košarkaši Jazina na iznimno teškom gostovanju kod Kaštela. Iščupana minimalna pobjeda će igračima Ćire Perinčića biti podstrek da nastave lov za dosad nedodirljivim Šibenčanima na prvom mjestu.Opet je glavnu ulogu kod žutih imao Ivo Josipović sa 27 poena.
VOŠTARNICA – PET BUNARA 93:89
(22:29, 19:26, 22:11, 30:23)
ZADAR – Dvorana Jazine. Suci: L. Kardum i A. Braica (oba Šibenik).
VOŠTARNICA: Dvornik 13, Bronić 8, Gjergja 4, Lukić, Vidaković 26, Longin, Barić, Dražović 16, Mišić 1, Graić, Grgurović 25, Lovrić.
PET BUNARA: Jurlina 16, Mičić 5, Jurjević, Zovko, Milin 8, Gligora 16, Šamarija 1, Ljubičić, Banić 11, Šango 20, Marasović, Vlaić 12.
KAŠTELA – JAZINE 64:65
(10:10, 17:10, 16:18, 21:27)
KAŠTEL STARI – Gradska dvorana. Suci: M. Goleš i D. Stojić (oba Šibenik).
KAŠTELA: Topić 2, Carev, Vukasović 3, Jurić, Šegrt 2, Špralja, Tešija 16, Lončar, Mateljan 6, Maras 17, Vladović 8, Kaliterna 10.
JAZINE: Pijaca 1, Ivanov 6, Bučaj, Anđelić 8, Čular 4, Baždarić 6, Rumora, Josipović 27, Lukić, Ercegović 13, Rutar.
POLIČNIK – JOLLY JBS 57:82
(12:14, 14:17, 21:16, 10:35)
POLIČNIK – Školska dvprana. Suci: L. Roglić i J. Jurčević (oba Split).
POLIČNIK: Kovačević 2, Kresoja, I. Bulić, Baričević 13, Bolić 1, Fain 4, Čanković, Jurjević 9, Marinović 8, Đerđa, J. Bulić 10, Mijolović 10.
JOLLY JBS: Grubišić 13, Jelenčić 3, Petković 6, Rončević 8, Vlaić 2, Vrlika, Vidačak 3, Mrva 14, Spahija 16, Duvančić 12, Sandrić 2, Matov 3.
Ostali rezultati 8. kola: Omiš Galeb – Šibenka 4 80:65, Metković – Solin 93:75, Mislav – DOŠK 75:69.
Poredak Jolly JBS 16, Jazine 15, Kaštela 13, Poličnik, Solin i Voštarnica 12, Pet bunara, Šibenka, DOŠK i Omiš Galeb 11, Metković i Mislav 10.
Raspored 9. kola: Jazine – Poličnik, Pet bunara – Mislav, Solin – Voštarnica, Jolly JBS – Omiš Galeb, DOŠK – Kaštela, Šibenka 4 – Metković.