FOTOGALERIJA: Najslađe je pobijediti Cibonu

HT PREMIJER LIGA
Potvrda trijumfa uslijedila je preko trećeg zadarskog junaka pobjede, Lovre Bašića. Zabivši četiri bacanja u posljednjoj minuti bodovi protiv vječitog rivala ostali su u Zadru
Zvonko KUCELIN
Igrači su proslavili s navijačima

"Igraj Zadre volim te" orilo se Krešinim domom ulaskom u posljednje četiri minute najvećeg hrvatskog derbija. Cibona nije napunila dvoranu do vrha, ali prava sportska atmosfera i navijački dekor nisu izostali u najbitnijim trenucima za domaće košarkaše koji su pokazali karakter kad je trebalo i slavodobitno završili jako tešku utakmicu protiv iznimno motiviranih gostiju.

Na krilima iznimno raspoloženog Krajine te vidno iscrpljenim Knowlesom, Zadar je u posljednje tri minute došao do kapitalne prednosti od sedam poena (68:61). Omaleni Amerikanac imao je bitnu rolu u tim trenucima s tricom i izborenom nesportskom u kontranapadu. Pogodivši oba bacanja te poenima Krajine zapečaćena je sudbina Cibonaša koji su pokušali agresivnim pristupom dovesti se u priliku za povratak u egal. Minutu prije kraja Rozić i Bilinovac spustili su na šest zaostatka (70:64), no potvrda trijumfa uslijedila je preko trećeg zadarskog junaka pobjede, Lovre Bašića. Zabivši četiri bacanja u posljednjoj minuti bodovi protiv vječitog rivala ostali su u Zadru, a igrači su završili utakmicu u slavlju s dobro raspoloženom zadarskom publikom.

ZADAR 76

CIBONA 66

(20:19, 22:21, 8:13, 26:13)

ZADAR - Dvorana Krešimira Ćosića. Gledatelja: 3500. Suci: Siniša Herceg, Josip Radojković, Gordan Terlević.

ZADAR: Knowles 5 (2-2), Bašić 12 (4-4), Ivanov 14 (4-6), Kraljević, Jelenković, Krajina 21 (5-5), Bostic 5 (1-1), Vuković 2, Brzoja 8 (2-2), Špralja, Erslan, Božić 9. Trener: Aramis Naglić.

CIBONA: Bilinovac 5 (1-2), Uljarević 9, Žorić 16 (4-6), Ćorić, Melvin III 8, Gilbert, Novačić 2, Bošnjak 5, Rozić 9 (1-2), Gospić, Mandić, Tomas 12. Trener: Ante Nazor.

Šut za dva: Zadar 23-37 (62%); Cibona 21-39 (53%).

Šut za tri: Zadar 4-20 (20% - Bašić 2, Knowles, Božić); Cibona 6-22 (27% - Tomas 2, Melvin III 2, Bošnjak, Uljarević).

Slobodna bacanja: Zadar 18-20 (90%); Cibona 6-10 (60%).

Skokovi: Zadar 34(4); Cibona 32(5).

Osobne pogreške: Zadar 18; Cibona 25.

Dio prihoda za Antu Ledenka

Derbi Zadra i Cibone imao je i humanitarnu crtu u vidu pomoći od dijela prodanih ulaznica za 30-godišnjeg Antu Ledenka iz Vukšića. Na inicijativu navijačke skupine Tornado i uz suradnju KK Zadra te ŠRC Višnjik, Anti je omogućeno barem na neko vrijeme lakše nošenje s bezbrojnim zdravstvenim tegobama poput Kronove bolesti, celijakije, srčane miokardiopatije te fibroze pluća koju je zadobio od posljedica 10- godišnjeg rada u šibenskom TLM-u. Prihod od dijela ulaznica uručili su mu na kraju utakmice pripadnici Tornada.

Prosječno: 5 (1 glasova)