Cibona sa 16 trica probušila "žute"

Jazine-Arbanasi deklasirane u Draženovom domu
Na kraju katastrofalnih 43 plusa za momčad Ante Nazora koja je zabila čak 16 trica nije dobra najava Zadranima za sve ono što ih čeka u nastavku sezone
Novi visoki poraz Jazina-Arbanasa

Jazine-Arbanasi doživjeli su novi visoki poraz ove sezone, a ovog puta  "krvnik" im je bila Cibona koja nije u ovoj utakmici koristila usluge ponajboljih svojih igrača: Žorića, Ratkovice i Tomasa. Zagrepčani su izgleda  jedva dočekali žrtvu nakon nekoliko neugodnih poraza, dok su gosti  unatoč mnogim novim imenima u rosteru pokazali da će im trebati dosta vremena za uštimavanje, a u situaciji u kojoj se nalaze vrijeme im definitivno nije saveznik. Na kraju katastrofalnih 43 plusa za momčad Ante  Nazora koja je zabila čak 16 trica nije dobra najava žutima za sve ono što  ih čeka u nastavku sezone.

Cibosi su već na startu utakmice najavili odličnu šutersku večer. Trice  Bilinovca i Bošnjaka načele su Zadrane koji su uspjeli na kratko do zraka  doći preko Petanija i Sarajlije (13:12). Uslijedila je zatim 17:3 serija Zagrepčana u kojoj su najveći udio imali poeni Ćorića i Bilinovca. Pred kraj  prve četvrtine uspjeli su žuti smanjiti tu veliku prednost domaćina preko  Kaštropila i Sarajlije (32:23), a prenesen je taj dobar ritam  i na početak  druge dionice. Kaštropil i Petani su spustili veliku prednost Cibosa iz prve dionice na samo šest poena (37:31) i činilo se da će Jazinaši do poluvremena uspjeti ostati u rezultatskom priključku. No, dogodilo se upravo  suprotno. Šut je pomazio domaćina koji je ušao u nevjerojatnu seriju  28:8 te su s time prije drugog poluvremena riješili pitanje pobjednika.  Statistički je Cibona u tih 20 minuta izgleda besprijekorno. Šut za tri bio  im je 10-16, s tim da je čak šest njihovih igrača pogodilo barem jednom  iza perimetra, a ni šut za dva im nije bio manje uspješan, jer su pogodili  12 od 15 lopti. S takvom preciznošću i jači protivnik od Jazina ne bi imao  šanse.

Zbog toga je drugo poluvrijeme bilo samo formalne naravi, s tim da su  oba trenera imali motiva u tim minutama pokušati uigrati neke akcije s  obzirom da su svoje rostere osvježili sa mnogo novih igrača. Za Luku Bujasa, trenera žutih, je to bilo puno bitnije, pa je unatoč velikom zaostatku  od 40 poena (107:67) držao i u smiraju utakmice na parketu većinu startera. Definitivno je htio vidjeti što može Francuz Barry koji je bio među  najefikasnijim Zadranima u ovoj utakmici sa 19 poena, dok su jedini uz  njega pokazali nešto više Mirza Sarajlija sa 21 te Petani sa 14 poena.

CIBONA 119
JAZINE-A. 76

(32:23, 33:16, 28:24, 26:13)

ZAGREB - Dvorana Dražena Petrovića. Gledatelja: 100. Suci: Tomislav  Vovk (Sl. Brod), Luka Kardum i Alfred Jovović (oba Zagreb).

CIBONA: Tomas, Bošnjak 9 (2-4), Geramipoor 6, Novačić 6, Bilinovac  26 (5-7), Rozić 5 (1-1), Žorić, Ljubičić 11, Uljarević 13 (3-6), Ćorić 20 (1-2),  Gilbert 23 (4-7), Ratkovica. Trener: Ante Nazor.

JAZINE-ARBANASI: Kaštropil 10, Petani 14 (3-6), Zrnić 6 (0-1), Sarajlija 21 (5-10), Barry 19 (0-2), Atelj (0-1), Fodor 4 (0-2), Ivanov (0-2), Bučaj,  Šango (0-1), Lisica 2, Stanović. Trener: Luka Bujas.

Šut za dva: Cibona 29-49 (59%); Jazine-A. 15-25 (60%).
Šut za tri: Cibona 16-27 (59%); Jazine-A. 8-25 (32%).
Slobodna bacanja: Cibona 13-16 (81%); Jazine-A. 22-32 (68%).
Skokovi: Cibona 35 (21+14); Jazine-A. 26 (17+9).
Osobne pogreške: Cibona 28; Jazine-A. 19.