Zadar bolji na Šubićevcu

Prijateljska utakmica susjeda
NK Zadar
Susret na Šubićevcu
U trećoj pripremnoj utakmici ove zime nogometaši Zadra sučelili su se s do sada najjačim protivnikom, drugoligaškom momčadi Šibenika i pobijedili s 2:1. Nakon pobjeda protiv  Primorca iz Biograda na Stanovima (2:1) i protiv Novalje na Pagu (1:6), Zadrani su upisali i treću pobjedu i to protiv momčadi iz višeg ranga. Treba istaknuti da su Šibenčan polusezonu završili na 7. mjestu u 2. HNL, s time da su posljednjih šest kola neporaženi.

Ovaj pripremni susret počeo je dobro za Zadrane, već u 12. minuti Pranić je s lijeve strane centrirao na drugu vratnicu, odakle je Čubrilo glavom odigrao povratnu loptu za Repića, koji sa 5 metara pogađa za 1:0 vodstvo Zadra. Pet minuta kasnije Zadar je imao još jednu dobru priliku za povećanje vodstva, no udarac Torbarine zaustavio je vratar Šibenika Žitnjak. U 36. minuti Šibenčani su uspjeli poravnati rezultat. Izveli su brzi kontranapad, Okechukwu je proigrao Brekala koji je sa 15-ak metara pogodio u donji lijevi kut za 1:1. Četiri minute kasnije Zadar je opasno priprijetio. Odličan udarac Repića sa 12-13 metara vratar Šibenika Žitnjak sjajnim refleksom odbija u korner. U 44. minuti, netom pred odlazak na odmor Pranić je odličnom okomitom loptom pronašao Torbarinu, koji vara dva šibenska braniča i sa 12 metara pogađa za 2:1, novo vodstvo Zadra. U drugom poluvremenu valja zabilježiti priliku Torbarine iz 52. minute, kao i dva pokušaja Kukeca, iz 83. i 87. minute, ali ti pokušaji nisu završili u mreži.

ŠIBENIK 1

ZADAR 2

Stadion Šubićevac. Gledatelja: 150, suci: Papak,  Bilušić i Brajković,  strijelci: 0:1 Repić 12', 1:1 Brekalo 36', 1:2 Torbarina 44'.

ŠIBENIK: Žitnjak, Knez, Galešić, Markota, Musa, Španja, Roca, Banić, Okechukwu, Morić, Brekalo. Trener: Borimir Perković.

ZADAR: K. Jurjević (od 46. Pinčić), Pranić, Jerbić, Tokić, J. Jurjević (od 80. Grbavica), Anić (od 87. Ninčević), Sarić (od 68. Viduka), Repić (od 84. Smokrović), Torbarina (od 73. Rončević), Petković (od 52. K. Jurić), Čubrilo (od 62. Handžić). Trener: Vjeran Simunić.

Prosječno: 5 (1 glasova)