Alkar 23. žrtva ove sezone u nizu

26.04.2018. 22:14

Visokom pobjedom nad Alkarom u Sinju košarkaši Zadra su zaključili osnovni dio domaćeg prvenstva. Ni puna sinjska dvorana ni činjenica da su domaći košarkaši osigurali ostanak u ligi nije im pomogla u odupiranju puno snažnijim i kvalitetnijim gostima. Ta dominacija igrača Aramisa Naglića ostvarena je na samom otvaranju utakmice. Nakon 10 minuta igre rezultat je bio 31:16 za Zadar, a sredinom druge četvrtine podignuta je razlika na 24 poena (25:49) te je bilo samo pitanje rutine privođenja utakmice kraju.
U posljednjoj četvrtini se Zadar malo opustio pa su se Sinjani prišuljali na samo šest zaostatka (77-83), no Alkarovi igrači su nakon tog trenutka četiri i pol minute ostali bez ubačaja, a Zadar je serijom 2:20 došao do svoje 23. pobjede u nizu u HT Premijer ligi.
Najbolji u pobjedi bio je već standardno, Steven Gray, koji je ubacio 27 poena uz šut za tricu 6-7. Luka Božić dodao je 20 koševa sa perfektnim šutom za dva 10-10. Zadrane očekuje prva utakmica četvrtfinala doigravanja u srijedu kad ugošćuju sedmoplasiranu momčad Zaboka.
ALKAR 81
ZADAR 103
(16:31, 22:26, 23:22, 20:24)
SINJ – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 1000. Suci: Srđan Dožai, Luka Kardum i Denis Bajramović.
ALKAR: Jurela, Bašić 2, Modrić 7 (2-2), Šimunović-Erpušina 9 (0-1), Bilandžić 4 (1-1), Booth 23, Graf 13 (3-5), Svalina 11, Krajina 5 (1-1), Žuljević 7 (1-2), Marinović. Trener: Srđan Helbich.
ZADAR: Bašić 5, Vladović 7, Ivanov, Kraljević 8 (2-3), Jelenković, Krajina 4 (2-2), Vuković 14, Brzoja 11 (5-7), Špralja, Gray 27 (3-4), Božić 20, Planinić 7 (1-2). Trener: Aramis Naglić.
Šut za dva: Alkar 26-47 (55%); Zadar 33-47 (70%).
Šut za tri: 7-27 (26%); Zadar 8-21 (38%).
Slobodna bacanja: Alkar 8-12 (67%); Zadar 13-18 (72%).
Skokovi: Alkar 27 (18+9); Zadar 44 (35+9) .
Osobne pogreške: Alkar 19; Zadar 17.