Jazine Arbanasi bez pobjede iz osmog pokušaja

03.12.2017. 20:19

Košarkaši Jazina ni u osmom pokušaju nisu uspjeli upisati prve bodove u HT Premijer ligi. U nedjeljnoj matineji u dvorani Trnsko košarkaši Zagreba došli su do svoje treće pobjede i tako je momcima pod vodstvom novog trenera Luke Bujasa ostalo tražiti priliku za premijernu pobjedu u narednim kolima.
Zagrebaši furiozno otvaraju prvih pet minuta utakmice s 12 poena viška (19:7). Osam je zabio Krapić (dvije trice), ostatak su dali Šango i Radoš te je mirisalo na katastrofu Jazina već na startu dvoboja. Veću štetu ipak su spriječili Zrnić te Butorac koji su s kombiniranih 15 poena održali koliko-toliko priključak s domaćinima (25:18). Tamo gdje je stao Butorac na kraju prve dionice nastavio je i početkom druge. Sa još šest poena doveo je Jazine na samo dva zaostatka (27:25), a trica Sarajlije za 32:31 približila ih je snovima o prvoj prvoligaškoj pobjedi.
Međutim „mravi“ se ponovno bude te do kraja poluvremena dopuštaju gostima tek pet poena, a u režiji Prolete i Šanga dolaze do tada najvećih plus 14 (50:36). Početak treće četvrtine donio je i povećanje tog vodstva Zagreba na plus 16 (63:47), ali ponajviše zahvaljujući dobrom vanjskom šutu Jazina vraćena je rezultatska neizvjesnost. Prednjačili su u tim trenucima na strani gostiju Sarajlija i Fodor uz malu pomoć Dražovića, pa se u posljednju minutu treće dionice ušlo sa prihvatljivih osam zaostatka (68:60). Potpuni povratak Jazina uslijedio je u sljedeće tri minute posljednje četvrtine kad su preko de Woodsa i Butorca stigli do 71:68. Čnilo se da su igrači Luke Bujasa kupili povratnu kartu za eventualnu pobjedu međutim Krapić je tricom za 78:70 anulirao sve uspješne pokušaje najboljeg Jazinaša Marina Zrnića. Pokušao je potonji u suradnji sa Sarajlijom dovesti goste do još jedne prilike minut prije kraja (80:76), ali ukazao se u redovima domaćih raspoloženi Šango sa polaganjem za 82:76, što je osmi pokušaj Jazina da dođu do prve prvoligaške pobjede ove sezone učinio nemogućom misijom.
Nije pomogao Jazinama ni vrlo učinkovit trojac Zrnić 23 poena, Butorac 20 i Sarajlija 18 poena(šest trica). Ostatak momčadi nije dao dovoljan doprinos naspram čak petorice dvoznamenkastih Zagrebaša koje su predvodili dva bivša Zadranina, Krapić sa 22 poena i Šango sa 19 ubačaja.

ZAGREB 85

JAZINE ARBANASI 77
(25:18, 25:18, 21:24, 14:17)
ZAGREB – Dvorana Trnsko. Suci: Alfred Jovović, Dražen Štrok, Živko Mirilović.
ZAGREB: Krapić 22, Buovac 18 (5-8), Šango 19 (2-2), Radoš 10 (0-1), Palokaj, Proleta 12 (2-2), Čar 2 (2-2), Ogrizović, Macner, Herceg, Bačevina, Badžim.
JAZINE ARBANASI: Zrnić 20 (1-5), Butorac 23 (1-3), Gulam, De Woods 2, Sarajlija 18 (0-1), Dražović 5 (1-4), Fodor 9, Ivanov, Bučaj, Škara.
Šut za 2: Zagreb 22-44 (50%); Jazine Arbanasi 16-29 (55%).
Šut za 3: Zagreb 10-24 (41%); Jazine Arbanasi 14-36 (38%).
Slobodna bacanja: Zagreb 11-15 (73%); Jazine Arbanasi 3-13 (23%).
Skokovi: Zagreb 46 (34+12); Jazine Arbanasi 33 (27+6).