Škrljevo apsolvirano, protiv Budućnosti se mora bolje

22.12.2016. 23:00

Zadar je svladao Škrljevo. I to je jedini vrijedno spomena u sinoćnjoj utakmici. Problema nije bilo, osim u prvoj dionici, ali kako je vrijeme odmicalo, tako je i momčad Nevena Plantaka povećavala vodstvo. Ipak, valja spomenuti da je Škrljevo zaista slaba momčad, koja realno spada među najslabije sastave A-1 lige, a ipak je na trenutke taj sastav prijetio sinoć vrlo lošem Zadru. Igra momčadi Nevena Plantaka bila je bez intenziteta, radilo se previše grešaka, nije bilo ideje u napadu, a na trenutke su i igrači Škrljeva prelako dolazili do poena i sreća što sinoć Zadar nije imao nešto jačeg suparnika, jer s ovakvom igrom se ne bi mogla dobiti ozbiljnija momčad. Težak raspored i smanjen broj igrača u rotaciji stvaraju dosta problema Zadru. Osim Jakova Vladovića, kojeg je Plantak uspio odmoriti veći dio drugog dijela, ostatak igrača „iz rotacije” i nije dobio previše odmora
– Loše smo ušli u utakmicu bez obzira na to što sam upozoravao igrače da ne smijemo olako shvatiti ovog protivnika – rekao je trener Zadra Neven Plantak.
A nakon 16:11 strateg gostiju pozvao je minutu odmora. U osmoj minuti Zadar je vodio s pet razlike, ali realno, to nije bila niti blizu igra kakva se od momčadi Nevena Plantaka očekivala te je trener Škrljeva znao da u tim trenucima Zadar nije toliko dominantan i da njegovi igrači imaju šanse u tim trenucima biti konkurentni na Višnjiku. A četiri uzastopna koševa postigao je Vraneš u zadnjoj minuti prve četvrtine, s kojima je Zadar otišao i na +6, ali igrač Škrljeva Nicholas Cook je pogodio tricu u zadnjoj sekundi pa je nakon deset minuta rezultat bio 22:19.
U drugoj četvrtini ušao je i oporavljeni Marko Jurica, što je značilo da Plantak ima još jednog igrača u rotaciji, kojeg je „zazivao”. No, početak druge četvrtine nije izgledao dobro. Od gostiju se nije niti očekivalo da će „letjeti” Višnjikom, ali gledatelji nisu dobivali odgovor domaće momčadi protiv slabašnih protivnika. Vladović je u tim trenucima odmarao, a većina napada Zadra išla je preko post igre Baraća. A na +7 Zadrani su otišli nakon što su poentirali mladi igrači Jurica i Vraneš. Marinković je nakon slobodnih bacanja povećao na devet razlike, a nakon toga je isti igrač zakucao u kontri i trener Škrljeva je morao pozvati novu minutu odmora. Problem Škrljevu su predstavljale izgubljene lopte, ali i napadački skok Zadra, nakon kojeg su Zadrani lako dolazili do novih prilika za koš.
Tricom je Vladović povećao na +14, a nakon toga je Mazalin ukrao i loptu i zakucao za 39:23 u 19.minuti i utakmica je praktički već bila riješena. Doduše, gosti su napravili seriju 9:2 te su tricom Briana Williamsa u zadnjoj sekundi poluvremena stigli na samo -9 (41:32).
U trećoj četvrtini Zadar je povećao vodstvo i u posljednjih deset minuta ušao sa 16 koševa prednosti. Ali razlog što je Zadar bez većih problema održavao vodstvo je zaista slabi protivnik, koji nije mogao povezati dvije suvisle akcije i koji je konstantno gubio lopte. Do kraja utakmice se očekivalo da će Zadar povećavati svoje vodstvo i da će to biti visoka pobjeda Zadra. Završilo je +9, s tim da su domaći igrači, bez Vladovića, odigrali vrlo lošu zadnju četvrtinu.
– Mi smo na trenutke izgledali dobro, otišli smo na 20 razlike, ali onda vrlo brzo padnemo, izgubimo koncentraciju i dopustimo lake koševe. Situacija je takva kakva je, imamo velik broj utakmica i mali broj igrača u rotaciji i treba biti realan kada gledamo roster ove momčadi – zaključio je Plantak.
Naravno da ćemo se boriti i naravno da ćemo dati sve od sebe – rekao je Neven Plantak, koji je najavio i dvoboj s Budućnosti koji se igra u ponedjeljak. Istaknuo je zadarski strateg da je teško zadržati svježinu u ovako teškom rasporedu, s malim brojem igrača u rotaciji, a dodatan problem je i zdravstveno stanje Jakova Vladovića, koji ima problem sa stražnjom ložom.