aba liga

Petak, Prosinac 15, 2017 10:15

Lider prvenstva Budućnost večeras je gost na Višnjiku. Dolazi momčad koja je definitivno u najboljoj formi dosad u ABA ligi, a to potvrđuje i njihova nevjerojatna serija od devet pobjeda u nizu. Razgoropađeni Podgoričani predvođeni trenerom Aleksandrom Đikićem trebali bi biti pravi magnet za zadarske navijače, a ujedno i najbolji mogući test za probuđene igrače pod vodstvom trenera Aramisa Naglića.

Srijeda, Prosinac 13, 2017 16:23

Kompletiranim 11. kolom, natjecanje u ABA ligi je došlo do  polovice onog tzv. regularnog dijela. Idealno vrijeme da se napravi jedan svojevrstan statistički presjek s naglaskom na učinak košarkaša Zadra koji itekako mogu biti zadovoljni dosad postignutim. Pogled na  ljestvicu nije više turoban kao što je bio u prvih šest kola. Tada su Zadrani s tek jednom pobjedom, i to gostujućom protiv MZT, pretendirali  da će biti jedni od kandidata za ispadanje.

Petak, Prosinac 8, 2017 22:03

Vrhunskom košarkaškom predstavom i na kraju visokom pobjedom košarkaši Zadra su arhivirali Petrol Olimpiju koja je u Zadar došla s epitetom momčadi u formi te ambicijom nastavka svoje serije od tri pobjede. Ipak, protiv ovako nadahnutog Zadra gosti iz Slovenije nisu mogli praktički ništa učiniti. Maestralna izvedba krajem prvog poluvremena kad su Zadrani napravili ključnu razliku od 20 poena bila je dovoljna za peti ovosezonski trijumf u ABA ligi.

Utorak, Prosinac 5, 2017 10:28

Ni ovog puta košarkaši Zadra nisu poštedili svoje navijače kidanja živaca i triler završnice. Srećom po svih njih, izborena je teška, ali slatka, može se reći i povijesno prva pobjeda na gostovanju kod Mega Bemaxa. Zaslužili su taj podvig igrači Aramisa Naglića koji su većim dijelom utakmice vodili i na kraju u završnih dvije minute pokazali karakter pobjednika.

Ponedjeljak, Studeni 20, 2017 20:34

Nije bilo 60, ali u nekih 160 sekundi je. Naime, u tom periodu Zadar je s +5, otišao na +12. Kasnije više nije bilo povratka. I šteta, jer Zadar je do tada držao situaciju pod kontrolom. Igrao dobru obranu i pronalazio način da i pogodi nešto. Ali u trećoj četvrtini magija je nestala. A malo su se zaigrali i Zadrovi Amerikanci koji su u tom trenutku, kada uopće nije bilo potrebno, ispucali niz nerezonskih šuteva. Gotovo sve su promašili.

Subota, Studeni 11, 2017 12:00

Zadrani su nakon puno (nepotrebne) drame u Zagrebu stigli do treće pobjede u ABA ligi, prve nakon "sto godina" na gostovanju kod Cibone. Ubačajima Kraljevića i Božića Zadar se na početku drugog poluvremena približio na 40:39, Žorić je iz slobodnih bacanja pogodio za 42:39 da bi Knowles tricom sve vratio na početak (42:42). I tek što su stigli protivnika Zadrani su u kratko vrijeme ponovno sve prosuli.

Petak, Studeni 10, 2017 13:24

Mic po mic, eto i osmoga kola u regionalnom natjecanju u kojemu će danas biti jedan od hrvatskih derbija. Cibona će biti domaćin Zadru, a stanje na ljestvici kazuje da su dvije momčadi relativno blizu (Cibona 3-4, Zadar 2-5) jedna drugoj.

- Poslije pobjeda s Igokeom u ABA ligi i Jazinama-Arbanasima u Premijer ligi, u dobrom smo raspoloženju. Dobro se treniralo i svi su zdravi - kaže Aramis Naglić, trener.

Petak, Studeni 3, 2017 14:15

Ako ćemo karikirati negdašnje potjernice s Divljega zapada onda bismo u primjeru Zadra mogli na komad kartona ispisati 'Traže se dva boda' pa to prikucati na kakav zid. Dva su boda, svatko će se složiti, imperativ i to iz više razloga. Jedan od njih je i...

- Pogled na ljestvicu bio bi malo ljepši kad bismo upisali danas pobjedu - kaže Aramis Naglić, trener.

Srijeda, Studeni 1, 2017 15:18

Ako se gleda samo omjer pobjeda i poraza, u Premijer ligi (do prošle sezone A 1) momčad s Višnjika ima 3 – 1, a u ABA ligi 1 – 5. Dva su natjecanja gotovo neusporediva jer je (pretenciozno nazvana) Premijer liga u cjelini nekoliko kopalja ispod ABA lige i nije moguće rabiti istovjetan 'metar' za procjenu onoga što (ni)je do sada napravio Zadar na ta dva kolosijeka.

Petak, Listopad 27, 2017 23:40

Košarkaši Zadra u susretu su 6. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju u Baru od Mornara sa 70-80 (21-17, 12-18, 17-21, 20-24).