Andrija Dešpoja

Ponedjeljak, Listopad 14, 2019 21:01

Krka očito zna kako doći do bodova na Višnjiku. Uspjelo im je to nažalost po nešto više od tisuću navijača u Krešinom domu već četvrti put u nizu i čak sedmi put od općenito od posljednjih osam međusobnih dvoboja. A neki kažu da je tradicija praznovjerje, no nešto mora biti i u kvaliteti protivnika. Iako je Krka jedna od manje kvalitetnijih sastava u regionalnoj ligi očito je ovosezonski Zadar još i lošiji, a to se i pokazalo u 40 minuta igre u ovoj utakmici 2. kola.

Ponedjeljak, Listopad 14, 2019 09:47

U četiri utakmice koje su košarkaši Zadra dosad odigrali u novoj sezoni upisana su dva poraza i dvije pobjede. Polovičan učinak od čega su čak tri ogleda bila u okviru HT Premijer lige. Tek jedna od tih utakmica je bila abaligaška, ona prošle nedjelje u Podgorici gdje su morali priznati Budućnosti da je kvalitetnija momčad, stoga s 2. kolom koje je na rasporedu večeras u 18 sati na Višnjiku Zadrani praktički otvaraju regionalnu ligu.

Nedjelja, Listopad 13, 2019 12:01

Dobro je da smo vratili pozitivno ozračje, to je bilo najbitnije u večerašnjoj utakmici – s tim riječima je zaključio osvrt trener Zadra Ante Nazor nakon 42 razlike protiv Vrijednosnica Osijek na Višnjiku u 3. kolu HT Premijer lige. Utakmica u kojoj se domaći sastav igrao mačke i miša sa slavonskim prvoligašem i donekle popravio nastalu štetu iz derbija s Cibonom te kupio potrebno samopouzdanje pred sutrašnji iznimno bitan dvoboj kontra Krke iz Novog Mesta u regionalnoj ligi.

Subota, Listopad 12, 2019 09:45

Jednostavnije od očekivanog Zadrani su u 3. kolu HT Premijer lige u Krešinom domu nadvisili Vrijednosnice Osijek. Gosti iz Slavonije pristojno su namučili Cibonu u 1. kolu i došli su na Višnjik u teškom trenutku za domaći sastav koji se morao nekako iskupiti za dva posljednja blijeda izdanja, u Podgorici i Draženovom domu. I s igrom koju su prezentirali protiv solidnog slavonskog sastava Nazorovi igrači su možda nagovijestili da će u narednom razdoblju biti i više takvih predstava.

Petak, Listopad 11, 2019 10:30

Prvi hrvatski košarkaški derbi odigran u Draženovom domu donio je mnogo veselja Ciboni, dok je na Višnjik donio nove brige za koje i nema toliko vremena, jer već danas Zadrani u 19 sati nastavljaju s HT Premijerligaškim programom, utakmicom u Krešinom domu protiv Vrijednosnice Osijeka. Bit će to 3.

Četvrtak, Listopad 10, 2019 10:04

Prvi ovosezonski sraz dva najozbiljnija kandidata za naslov HT Premijer lige, između Zadra i Cibone otišao je na stranu Zagrepčana. I to bez većih problema, jer su Zadrani igrali tek jedno poluvrijeme i u završnih 20 minuta nekih 500-njak gledatelja u Draženovom domu je moglo gledati tek jednu momčad, onu koju predvodi Ivan Velić.

Utorak, Listopad 8, 2019 14:06

Kod viceprvaka ABA lige Zadar nije uspio iznenaditi i otvoriti sezonu s pobjedom.

Ponedjeljak, Listopad 7, 2019 10:23

Otvaranje ABA lige u Podgorici Zadar je sukladno očekivanjima završio s porazom. Crnogorski sastav slavio je s 93:80, a žal ostaje igračima pod vodstvom Ante Nazora što nisu uspjeli naplatiti čak i odličnu igru u prvih 15-ak minuta kad su u nekoliko navrata imali prednost od 8 poena.

Petak, Listopad 4, 2019 09:45

Večeras u Novom Beogradu utakmicom između Mege Bemax i Cedevite Olimpije započinje 19. sezona ABA lige. Nikad kvalitetnija po mnogim košarkaškim stručnjacima, jer uistinu su neke momčadi uložili ogromne novce u pojačanja što je cijelu regionalnu karavanu podiglo za dimenziju više u odnosu na prethodne sezone. I dalje će u borbi za trofej konkurirati 12 klubova s tim da minule sezone nitko nije ispao iako je posljednje mjesto ostvarila Union Olimpija.

Srijeda, Listopad 2, 2019 16:33

Premijera protiv Škrljeva pokazala je da će Zadar ove sezone biti ponovno drag navijačima prvenstveno zbog napadačke košarke i poteza više kojeg se moglo vidjeti kontra Riječana u nedjelju. Ubacili su igrači Ante Nazora čak 104 poena, a pritom su svi igrači dobili dobre minute.