Andrija Dešpoja

Ponedjeljak, Svibanj 27, 2019 14:45

Sezona za košarkaše Zadra u kojoj su ukupno odigrali 58 utakmica u svim natjecanjima završila je dramatično kako je zapravo i započela tamo još krajem rujna prošle godine. Bila je to sezona u kojoj nije nedostajalo velikih uzbuđenja, s mnogo padova i jako malo uspona. Sezona u kojoj su se izmijenila dva trenera, te pristigla i tijekom nje otišla čak četiri Amerikanca (Davis, Grant, Vaughn, Little) dok je peti (Magarity) pola sezone proveo pod suspenzijom.

Petak, Svibanj 17, 2019 11:12

O košarci se u Zadru nakon četvrte utakmice polufinala doigravanja i grandiozne pobjede nad Cedevitom ponovno na dugo i na  široko raspreda. Konačno košarkaške teme nisu više vezane za negativnosti kojih je itekako bilo kroz sezonu na Višnjiku nego se vratilo u ovom  trenutku sasvim legalno snivanje navijača da je ova godina upravo ta godina u kojoj bi kapetan Zadra mogao konačno podignuti trofej.

Srijeda, Svibanj 15, 2019 23:55

Košarkaši Zadra napravili su pravo čudo svladavši u četvrtoj utakmici polufinala doigravanja Cedevitu u Zagrebu i tako izborili majstoricu na svom parketu u subotu kada će se odlučivati o finalistu HT Premijer lige. Izvan svih očekivanja momčad Ante Nazora je pokazala i dokazala da je u stanju napraviti veliki pothvat, nakon što su u seriji gubili s 0-2.

Srijeda, Svibanj 15, 2019 11:11

Hrvatski prvak ima vodstvo 2-1 i večeras u 20 sati na svom  parketu drugu meč loptu polufinalne serije doigravanja HT Premijer lige.  Međutim, i momčad pod vodstvom Ante Nazora će imati nešto za reći  na tu temu, pogotovo nakon popravljanja dojma prošle subote pobjedom na Višnjiku.

Ponedjeljak, Svibanj 13, 2019 10:10

Košarkaši Zadra uspjeli su održati sezonu na životu još koji dan, a možda i dulje. Iako nakon prve utakmice i poraza u produžetku, pa nakon one druge u Zagrebu gdje su odigrali ispod svakog kriterija i izgubili s 39 razlike, nije se očekivao ovakav odgovor momčadi Ante Nazora i u konačnici pobjeda koja je vratila pomalo izgubljenu vjeru da Zadar može ozbiljnije konkurirati moćnoj Cedeviti na putu do finala.

Subota, Svibanj 11, 2019 22:24 1

Zadar je uspio produljiti seriju odličnom izvedbom u tri četvrtine utakmice protiv Cedevite, na kraju prokockao 22 prednosti i s(p)retno izvukao pobjedu na kraju. Sažetak je to mnogih uzbuđenja koje su ponudili Zadar i Cedevita u trećoj utakmici polufinalne serije. Tako se serija vraća u Zagreb u srijedu u 20 sati kad je na rasporedu četvrta utakmica, a momčad Ante Nazora je uspjela oprati obraz nakon lošeg izdanja u drugoj utakmici.

Odlično prvo poluvrijeme

Petak, Svibanj 10, 2019 13:41

Martin u Zagreb, Martin iz Zagreba. Iako često korišten u  sličnim prilikama ovaj dijalektni frazem najprikladnije opisuje ono što  su prikazali košarkaši Zadra u drugoj utakmici polufinala doigravanja  protiv Cedevite, izgubivši s čak 39 razlike. Štoviše, dojam je da se Zadrani  nisu ni pojavili u srijedu na parketu Draženovog doma, jer su umjesto  kakvog-takvog otpora hrvatskom prvaku zapravo tek odglumili stative  pored kojih su Cedevitini igrači radili što su god htjeli.

Srijeda, Svibanj 8, 2019 21:42

Ako je netko i očekivao da će se košarkaši Zadra osvetiti Cedeviti za  dramatičan poraz u prvoj utakmici na Višnjiku sigurno se ugrizao za jezik nakon prvog poluvremena na terenu hrvatskog prvaka.

Utorak, Svibanj 7, 2019 14:04

Tako blizu, ali opet tako daleko. Pokisla lica igrača i stručnog  stožera Zadra nakon otvarajuće utakmice polufinalne serije doigravanja  HT Premijer lige sve su zapravo kazala. Tri tisuće gledatelja na Višnjiku  prisustvovalo je pravoj košarkaškoj drami koja je nakon 45 minuta igre  na kraju pripala Cedeviti. A moglo je i sve biti obrnuto. Da je ušao šut  Marija Littlea s istekom osnovnih 40 minuta Zadrani bi slavili jer bi oni  imali tih 1-0.

Nedjelja, Svibanj 5, 2019 19:48

Prva utakmica polufinala doigravanja između Zadra i Cedevite na Višnjiku donijela je veliku dramu, a pobjednik je na kraju odlučen nakon dodatnih pet minuta. Nažalost po tri tisuće gledatelja u Krešinom domu pobjeda je otišla na stranu gostujuće momčadi koja je u produžetku imala raspoloženog Andriju Stipanovića i na račun negovih osam poena u tom razdoblju otišla je velika prilika za vodstvo Zadra u seriji na tri pobjede u nepovrat.